آلپ ٬ آلپ زیـبا !

مطالعات محققان در زمينه گرماي سراسري نشان داد که يخچال هاي آلپ در اروپا تا پايان قرن 21 ذوب مي شود. بر طبق اين مطالعات کم شدن يخچالها مي تواند صنعت توريسم را در اين مناطق به شدت تحت تاثير قرار داده و همچنين منطقه را از نظر بلاياي طبيعي بسيار آسيب پذير مي کند.

به گزارش پايگاه ملي داده هاي علوم زمين يک تيم در دانشگاه زوريخ سوئيس ميزان صعود دماي هوا در رشته کوههاي آلپ اروپا را با استفاده از يک مدل آزمايشي که مبتني بر ميزان ذوب شدگي يخها در گذشته و ميزان تغييرات آب و هوايي پيش بيني شده در آينده است پيش بيني کردند.

مطالعات آنها که اين هفته در مجله Geophysical Research Letters به چاپ رسيد اعلام کرد که يخهاي آلپ تا سال 2100 ميلادي تقريبا به طور کامل آب خواهد شد با فرض اين که دماي هوا در تابستان 5 درجه سانتيگراد بالا برود. آنها افزودند که با يک افزايش دماي 3درجه اي 80% پوشش يخچالي آلپ تا پايان قرن از بين خواهد رفت. همچنين اين تيم عقيده داشتند که يک تابستان خشک مانند تابستان 2003 مي تواند باز هم تکرار شود.

نشريه الکترونيک جغرافيای ايران

 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٧:۱۳ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢۸ تیر ۱۳۸٥
    پيام ها    +


داستان های واقعی کوه !

« ... محمد بعد از دومتر از دیدرس ما خارج شد و یک صدای زوزه مانند شنیدیم. به آیدین گفتم که با این تعللش خوب سریع فرود رفت و ناگهان هردو ساکت شدیم. دو ثانیه پیش در دومتری ما بود و الان طناب شل است. با وحشت خود را جلو تاقچه می کشم تا بتوانم پایین را ببینم. منظره ای تکان دهنده. محمد جلو دیواره پخش زمین شده است و ابوالفضل با فریاد  مرا صدا می زند. چند دقیقه ای هاج و واجم و کم کم به خودم می آیم. به آیدین می گویم که من فرود می روم و تو طناب را دو رشته کن و فرود بیا. با ترس و لرز شروع به فرود از طناب تک رشته می کنم و اینبار فرود روان هیچ لذتی برایم ندارد. به پایین می رسم و بالای سر محمد می رویم. به هوش است و درد شدید در پشتش دارد. من در فاصله ای که نفر آخر به پایین برسد مشغول بررسی حادثه می شوم...»

بابک ضيا ـ وبلاگ انجمن کوه نوردی پلی تکنيک 

 

................................................................................................

« ... هفته پیش تو بارگاه دیده بودمش.  فقط یک پیراهن تنش بود. نه لباس گرمی نه کیسه خوابی نه غذایی. همش غر میزد . می لرزید.خیلی استرس داشت. اون موقع هم خیلی دلم براش سوخت فکر میکردم با گروه آمده و ناراحت بودم چرا هیچکس به فکر پیرمرد نیست. او تنها آمده بود و ۷ روز بارگاه بود به امید اینکه قله برود و نذر خودش را ادا کند و بمیرد!  او نذر کرده بود سر قله دماوند بمیرد!!هیچکس از انگیزه او چیزی نفهمید. میگفتند این آدم بیماری داشته (آلزایمر). اسمی نداشت و خانواده اش را نمیتونستند پیدا کنند. او حرف نمیزد و هیچ کمکی نمی کرد چون آمده بود که آنجا زندگی اش را تمام کند. او حاضر شده بود با پنجاه هزار تومان با الاغ به قله ببرند. اما در عوض وقتی سوار الاغ شد بردنش پایین و پیرمرد بین راه بارگاه تا گوسفندسرا جان به جان آفرین تسلیم کرد بدون اینکه نذرش را ادا کند...»

از وبلاگ : آناپورنا 

 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٦:٢۸ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢۸ تیر ۱۳۸٥
    پيام ها    +


زيتون های زخمی !

به راستی در دورانی تاريک زندگی می کنيم.

کلمات بی گناه،

                      نابخردانه می نمايند.

پيشانی صاف نشانه بی حسی است.

آنکه می خندد،

                   هنوز خبر هولناک را نشنيده است... (برتولت برشت)

 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۳:۳٩ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٦ تیر ۱۳۸٥
    پيام ها    +


دو دانشجو ٬ دو وبلاگ !

وبلاگ تازه متولد شده ی دام زاد را منصور احمدی ـ از اعضای فعال انجمن کوه نوردی دانشگاه پلی تکنيک ـ می نويسد . آخرين يادداشت او به معرفی کتاب گشايش مسير : يك زندگي كوهنوردی ٬ جديدترين اثر خانم آرلن بلام ( نويسنده ی : آناپورنا ٬ جايی برای زنان ) اختصاص دارد . در پـــيش گفـــتار کتاب و از زبان کريس بانينگتون در باره خانم آرلن بلام آمده است :

« ... سرپرستي او براي برنامه هاي هيماليانوردي زنان آمريكا، يك دستاورد استثنايي بود. آناپورنا I يكي از وحشي ترين قله هاي هشت هزارمتري و يك كوه شديدا خطرناك است. آرلن خودش از تلاش براي رسيدن به قله منصرف شد تا فعاليتهاي هم تيمي هايش را حمايت كند. هنگامي كه من در 1970، برنامه صعود از جبهه جنوبي آناپورنا را سرپرستي مي كردم، به طرز مشابهي بايد با نظرات گوناگون تيمم مقابله مي كردم و تراژدي ويران كننده بعد از موفقيت اتفاق افتاد... »

از وبلاگ دام زاد

http://www.daamzaad.blogfa.com

................................................................................

يکی ديگر از اعضای فعال انجمن کوه نوردی دانشگاه پلی تکنيک ٬ محسن انواری است که در وبلاگ گاماس علاوه بر کـــــوه و طبيعت ٬ به دغدغه های سياسی و فلسفی خود نيز می پردازد :

« ... خلاصه ديدم دنيايي كه نه هستش معلوم و قابل اثباته نه نيستش و همه چي توش نسبيه ديگه ارزش اين فكرا رو نداره. بذاز چهار صباحي كه نفس مي كشم با لذت نفس بكشم و پي علاقه ها مو بگيرم. دنيا درست مثل يه سلول انفرادي مي مونه كه سه تا برخورد مي شه باهاش كرد: يا خودكشي كني، يا بيكار بشيني و زل بزني تا حبست تموم شه و يا اين كه از تمام امكانات براي شكستن ميله هاش استفاده كنی ... »

از وبلاگ گاماس

http://gamas.blogfa.com

 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۳:۱٢ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٦ تیر ۱۳۸٥
    پيام ها    +


زيدان و انتخاب اگزيستانسياليستی !

«... زیدان انسانی است که می­خواهد خود تصویر خویش را بسازد، و تسلیم تصویری که دیگران از او ساخته یا می­سازند نشود. زیدان در زندان آن اسطوره­ی غیرانسانی که دیگران­اش می­پرستیدند نماند. تصویری تکه­پاره اما خودپسندیده را بر آن تصویر تام اما توهم­بار ترجیح داد: «من هم انسان ام و اشتباه می­کنم». و این­گونه است که او، به همان مفهومی که رورتی به کار برده، شاعری می­شود که کارش «خودآفرینی» است...اقدام او از دید عموم واکنشی زشت و غیراخلاقی است، اما تا آن­جا که بحث بر سر اخلاقی اگزیستانسیالیستی باشد، اقدام او هم زیبا است هم اخلاقی: اخلاقی که، به تصدیق فوکو، «بخشیدن بعدی زیبایی­شناسانه به وجود خود» است و زیدان هم تبلور زیبای این اصل اولای اخلاقی که «به دست آوردن هرچیزی به هر قیمتی، کاری غیراخلاقی است.» زیدان چیزی آسمانی، جاودانه شدن در پانتئون فرانسه به­عنوان اسطوره­یی بی­عیب­ونقص، را از دست داد اما چیزی را به دست آورد که اساسن انسانی است: اصالت و آزادی.»

زندگی مثل زیدان  ـ پیام یزدانجو

وبلاگ : فرانکولا


  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٦:٠٦ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٤ تیر ۱۳۸٥
    پيام ها    +


بازگشت احسان با يادهايش !

«... اینجا دیگه جز آرامش صدایی نیست. در سکوت به سمت گردنه کمانکوه حرکت میکنیم. همه چیز فوق العاده است. جز اندوهی همیشگی که انگار در کوه چند برابر میشه و میریزه رو سرت...»

از وبلاگ : نوپتسه

http://noptse.persianblog.ir

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:۱۱ ‎ب.ظ روز جمعه ٢۳ تیر ۱۳۸٥
    پيام ها    +


ورزش کوه نوردی ٬ ميدان رزم ٬ قيمت جان ٬ صادق آقاجانی و باقی قضايا !!


" ... اگر به قيمت جان هم تمام بشود ، ارزش اجراي برنامه براي اعتلاي نام مملكت و تاريخ سازي و حضور بانوي مسلمان ايراني در تاريخ باشه ، خواهد ارزيد (!) و اما مهمترين نكته در اين زمينه ارزشي است كه ما مي خواهيم براي اين قضيه تعريف كنيم . اگر اين ارزش هر چقدر بالا باشه ، اگر گره بخوره با ارزشهاي متعالي كه خداوند بزرگ و ائمه اطهار تاكيد بر آن دارند ، قطعا هر گامي كه عزيزان خواهند برداشت عين آن خواهد بود. در تصورات چندين ساله بنده در برنامه هاي جدي هيماليانوردي ، اين حركت كمتر از رزم و كمتر از ميدان رزم براي مملكت نيست و نخواهد بود و همواره تصور من اين است ، عزيزاني كه در اين ميادين دارن تلاش ميكنند بسان همان كساني كه در دفاع مقدس بسيجي وار تلاش كردند، اين عزيزان هم بسيجي وار براي دستيابي به اين اهداف دارن تلاش ميكنن. هيچگاه اعضاي تيم هاي ما ننشستند تا همه امكانات براشون آماده بشه و دست به اين كار بزنند، زيرا هدف براشون مقدس بوده و ... "

از سخنرانی صادق آقاجانی ( رییس فدراسیون کوه نوردی ) در مراسم بدرقه ی تیم کوه نوردان دولتی برای صعود اورست ۲۵/اسفند /۸۴ در محل آکادمی المپیک

منبع وبلاگ : از صعود اورست تا سقوط انسانیت 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٧:٠۳ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢۱ تیر ۱۳۸٥
    پيام ها    +


نمايشگاه لحظه های قطعی برسون !

نمايشگاه عكسي از آثار عكاس فرانسوي هنري كارتيه برسون از بيستم تير ماه در گالري اصلي فرهنگسراي هنر برپا مي‌شود.
به گزارش روابط عمومي انجمن سينماي جوانان ايران، اين نمايشگاه كه به همت آژانس عكس ايران و فرهنگسراي هنر برپا مي‌شود شامل 90 قطعه عكس سياه و سفيد از كارتيه برسون است. هنري كارتيه برسون عكاس شهير فرانسوي و موسس آژانس عكاسي مگنوم در فرانسه است كه در مقاطعي از زندگي‌اش به ساخت فيلم مستند پرداخته و به عنوان دستيار «ژان رنوار» فعاليت كرده است. اين عكاس به واسطه خلق آثار خارق‌العاده‌اش و الهام از طبيعت به شهرت رسيده است. نمايشگاه آثار برسون از 20 تا 31 تير ماه در گالري اصلي فرهنگسراي هنر برپا مي‌شود.
 
خبرگزاری ميراث فرهنگی
 
آدرس فرهنگسرای هنر :خيابان دکتر شريعتي، بالاتر از پل سيد خندان، خيابان ارس باران
معرفی هنری کارتيه برسون : وبلاگ سودر ( يادداشت ۲۷ /۶/۸۳)
 
    در مسير رومانی ۱۹۷۵  ـ عکس از هنری کارتيه برسون
 
 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۳:۱٢ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٠ تیر ۱۳۸٥
    پيام ها    +


به تو دست می سايم و جهان را در می يابم !

و برنامه های کوه

 

 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٦:۳٥ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٩ تیر ۱۳۸٥
    پيام ها    +


آلودگی خزر !

images/20060619/sea.jpg

در حالي که با آغاز فصل تابستان ، بسياري از مسافران به سمت شمال ايران مي روند تا تني به آب بزنند ، فاطمي ـ مدير گروه بيولوژي درياي دانشگاه آزاد ـ در اين باره مي گويد: به دليل تخليه فاضلاب شهري در رودخانه ها و درنتيجه درياي خزر ، آلودگي ميکروبي بالايي در اين دريا وجود دارد که موجب بيماري هاي پوستي مي شود. وي افزود: تصفيه فاضلاب شهري تنها راه نجات دريا از اين گونه آلودگي است که روشي بسيار پرهزينه است.
فاطمي خاطرنشان مي کند: تنها شهر رشت با مشارکت سازمان ملل متحد براي تصفيه دست به اقداماتي زده است.

دکتر فاطمي با اشاره به اين که 80 درصد ماهيان باارزش درياي خزر در آب شيرين بالاي رودخانه ها تخم ريزي مي کنند ، مي گويد: افزايش بار رودخانه ها به دليل تخليه فاضلاب شهري ، کاهش آب به دليل ايجاد سد در بستر رودخانه ها ، روشهاي غيرصحيح برداشت آب و صيد غيرقانوني ماهيان باردار در طول مسير موجب شده است ماهيان با ارزش زايشگاه طبيعي خود را از دست بدهند. وي برداشت بي رويه شن و ماسه از حاشيه دريا را - که با مجوز سازمان هاي مسوول صورت مي گيرد - يکي ديگر از دلايل تخريب زايشگاه طبيعي ماهيان مي داند و مي افزايد: رودخانه تجن به عنوان اصلي ترين رودخانه تخم ريزي ماهي هاي باارزش خاوياري در حال تخريب است در حالي که هيچ مقامي پاسخگو نيست.

روزنامه جام جم ۲۹/۳/۸۵

 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٤:۳٥ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٧ تیر ۱۳۸٥
    پيام ها    +


نه عادلانه نه زيبا بود جهان !

زيبا نيست جهان ... وقتی تانک های ارتش اسرائيل مجالی به کودکان غزه برای شريک شدن در شادی های جام جهانی فوتبال نمی دهد و انفجار و خون و مرگ جای زيدان ٬ رونالدو ٬ فيگو و تمام آرزوهای زمين سبز و توپ گــــــرد را در روياهای معصومانه ی آنان می گيرد . زيبا نيست جهان ... وقتی شليک کور موشک های دور برد و عمليات انتحاری حماس ٬ کودکان اسرائيلی را به خاک و خون می کشد . زيبا نيست جهان ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

عادلانه نيست جهان ...

وقتی هنوز شادی و لبخند و ترانه و خوشبختی از آن همگان نيست !

 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٦:٢٤ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٤ تیر ۱۳۸٥
    پيام ها    +


روز ملی دماوند !

دعوت نامه

همایش روز دماوند(سیزدهم تیر ماه؛تیرگان)

 

کوه ها، سرچشمه آب و آبادانی، تیرگان روز پاس داشت آب، و پرتاب تیر حماسی آرش کمانگیر در این روز، نماد اسطورهای نگاه داشت خاک است.

آب وخاک و هوا را که عناصر شکل دهنده این اسطوره ها، و عناصر اصلی محیط زیست هستند، گرامی میداریم، و همگام با دیگر دوستداران طبیعت کوهستانی کشور، سیزدهم تیر ماه را روز ملی دماوند میخوانیم و آن را فرصتی برای جلب توجه همگان به اهمیت محیط های کوهستانی که حامل تنوع فرهنگی و زیستی غنی هستند، میدانیم.

 

از شما دعوت میکنیم در همایش روز دماوند شرکت کنید.

 

برنامه های همایش:

·        گفتگو درباره نقش دماوند در اسطوره ها، ادبیات و تاریخ ایران

·        بررسی مشکلات زیست محیطی دماوند

·        ارایه مقاله در خصوص جایگاه دماوند در کوه نوردی ایران و جهان

·        گرامی داشت یاد جان باختگان دماوند

  • اجرای موسیقی های سنتی و محلی

 

مکان: شهر رینه – سالن ارشاد اسلامی

زمان: جمعه 16 تیر ماه 1385، از ساعت 13:30 الی 17:30

 

چنانچه با وسیله شخصی به منطقه نمی آیید،

خواهشمند است برای هماهنگی رفت و آمد،

در روز چهار شنبه 14 تیر با تلفن: 09121154694 (رضا شیشه چی)

تماس بگیرید

 ----------------------------------------------------------------------------------------

در ضمن این همایش، کوه دماوند از سه جبهه جنوبی ، شمالی و غربی  از روز چهار شنبه 14 تیر ماه صعود خواهد شد که در این صعود ها گروه های کوهنوردی کشور شرکت خواهند کرد.

جبهه جنوبی: گروه های کوه نوردی استان مازندران به سرپرستی آقای مشایخی

جبهه غربی: هیات کوهنوردی استان گلستان و نظر آباد به سرپرستی آقای رضا خانی

جبهه شمالی : باشگاه کوهنوردان آرش و گروه کوهنوردی بهاران به سرپرستی اسماعیل رضایی

 

سرپرست فنی صعود ها جناب آقای محمود افغان خواهند بود. (09123109894)

 

در جبهه های مورد صعود در محل کمپ ها تیم های پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی مستقر خواهند بود.و یک تیم پزشکی در قله دماوند 12 ساعت قبل از صعود تیمها برای سرویس پزشکی آماده خواهد بود.

 

نقل از وبلاگ : رد پای کوه نورد

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:٤٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۸٥
    پيام ها    +


در راه صعود قله ی چپکرو !

از وبلاگ : زمين ترانه ای عاشقانه ...

 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٩:٤٩ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۸٥
    پيام ها    +


کوه : شماره ی ۴۳

چهل و سومين شماره ی فصلنامه ی کوه( ويژه ی تابستان ۸۵) در ۹۶ صفحه و با قيمت ۱۲۰۰۰ ريال منتشر شد . در فهرست مطالب اين شماره آمده است :

حرف اول ـ در مسير کاروان ها ـ گشايش مسير خشايار ـ یاد يار ـ کاروانسرای مرنجاب ـ صعود قلل خان تنگری و پوبدا ـ غار کلهرود ـ ميگرن و ارتفاع ـ هرم ۳ سبلان ـ غار شوی ـ آب مايه حيات ـ قله اسبی ـ به سوی دژ پارت ـ دهليز لوتسه ـ هزار مسجد ـ کوه نوردی از نگاه ديگر ـ مديريت بحران ـ صعود زمستانی دماوند ـ قانون و کو ه نوردی ـ در هوای رقيق ـ کوه ها و آدم ها ـ نکات فنی ـ کوکوشکا ـ کوه عريان ـ ببرهای برف ـ شرپاها ـ سقوط بهمن و...

 

کلاغ ها :

۱ـ به کلاغ ها گفته ايم : بايد خود را به موعظه های پايان ناپذير حسن صالحی مقدم ـ و اين بار در باب اقتصاد(!) ـ عادت دهند و بياموزند در اين سرزمين ٬ بيماری پند و اندرز و موعظه و نظر دادن ( آن هم از نوع تخصصی و فنی ) در باره ی همه امور کائنات ٬ پدیده ای  عادی و طبيعی محسوب می شود !!  به آنها گفته ايم : در اين سرزمين ٬ هيچ چيز در جايگاه حقيقی خود قرار ندارد  . رانندگان تاکسی سخنان خانم رايس در شــــورای امنيت را تحليل می کنند و تحليل گران و دانش آموختگان دنيای سياست در حجره های نيمه تاريک بازار تهران به تجارت فرش های دستبافت کاشان و تبريز مشغولند و تاجران کهنه کار در مجلس قانون گذاری ديده می شوند و ... ! به کلاغ ها گفته ايم : شباهت غير معمول آخوندهای حوزه علميه با دکترهای دندانپزشکی  که مجله ی تخصصی کوه نوردی انتشار می دهند ٬ در اين سرزمين پديده ای عادی و طبيعی است !!

۲ـ عذرخواهی حسن صالحی مقدم و همکارانش بابت اشتباهات فاحش درشماره ی قبل و همچنين اشاره و تاکيد بر حقوق خوانندگان ـ  هنگام افزايش صفحات آگهی ـ  را می توان يکی از نکات مثبت و اميدوارکننده در اين شماره از مجله ی کوه دانست .

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٧:٢۳ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٠ تیر ۱۳۸٥
    پيام ها    +


.

.

 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱:٠٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٧ تیر ۱۳۸٥
    پيام ها    +


خلخال به اسالم !

آذرخش ٬ وبلاگ يک دانشجوی پزشکی ست با دغدغه های بيمارستانی و کوه نوردی ! آخرين يادداشت او ٬ با لحنی راحت و صميمانه ـ مثل هميشه ـ به روايت برنامه ی پيمايش مسير خلخال به اسالم اختصاص دارد :

کمی جلوتر چندين تا کلبه و اينجا منطقه کياده ييلاقی است و يه خانواده و مسير جاده !!! نيم ساعتی تو جاده رفتيم و تقاطع چندين تا جاده و يه پيچ تند جاده طبق نقشه و اينجا ميشه يه ميانبر از تو پاکوب جنگلی رفت و دل به جنگل مه آلود زد و ديگه جاده پرپيچ و خم رو نرفت... جنگل مه آلود!

از وبلاگ : آذرخش

 http://www.asarakhsh.blogfa.com

 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٢:۱۱ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٦ تیر ۱۳۸٥
    پيام ها    +


گزارش کليمانجارو از پيمايش مسير دامغان ـ گرگان !!

... صبح باز هم زود راه افتادیم و از انتهای دشت وارد جنگل انبوه شدیم. مسیر کوهنوردی و زیبای جنگلی را همراه با نسیمی خنک تا قهوه‌خانه‌ای در دل جنگل با قدمت بیش از 85 سال طی کردیم. آنجا صبحانه خوردیم و بعد از کمی راهپیمایی بازهم به مسیر ماشین رو در تخت میرزا رسیدیم. قهوه‌خانه آب داشت و اینجاهم چشمه ای بود. از اینجا به بعد درجاده خاکی جنگلی حرکت کردیم. خستگی امکان لذت بردن را کمتر کرده بود ولی مسیر جذابتهای خاص خودش را حداقل برای عکاسها داشت و اینگونه بود که من بخاطر عقب داری، بددهن ترین و بداخلاق ترین فرد گروه هم لقب گرفتم.

از وبلاگ کليمانجارو

http://klimanjaro.blogfa.com

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٩:٢٦ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٤ تیر ۱۳۸٥
    پيام ها    +


نشست ماهانه ی دماوندی ها و آرشی ها !

انجمن کوه نوردان ايران چهل و هشتمين نشست ماهانه ی خود را روز چهارشنبه ۷ تير ماه ۸۵ از ساعت ۱۷ الی ۲۱ در محل فرهنگ سرای دانشجو واقع در پارک شفق برگزار خواهد کرد . موضوع جلسه ٬ طبق اطلاعيه ی منتشر شده ٬ بدين شرح است :

۱ـ گفت و گو واخبار

۲ـ گزارش هيئت مديره

۳ـ ياد جواد حضرتی پور

۴ـ روز ملی دماوند ( عباس محمدی )

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٦:٥٤ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٤ تیر ۱۳۸٥
    پيام ها    +