کلاغ ها


+ تشكيل كميته امداد و نجات كوهستان كرمان

كميته امداد ونجات كوهستان كرمان با هدف كمك به مصدومان و كوهنوردان گرفتار مشكل تشكيل شد. امير احمد شجاعى رئيس سازمان هلال احمر كرمان در اين باره گفت: ۱۴قله بالاى ۴هزار متر در استان كرمان وجود دارد و متأسفانه هر هفته در كوه هاى استان مصدوميت هايى براى كوهنوردان رخ مى دهد. وى افزود: ۱۵۰نفر از اعضاى هيأت كوهنوردى هلال احمر و آتش نشانى عضو كميته امداد و نجات استان هستند.
 
روزنامه ايران ۲۹/۸/۸۵
 
 
......................................................................................................................
 
اندازه‌‌گيري دقيق ثقل قله دماوند
 
براي نخستين بار، طي يك برنامه‌ريزي دقيق و با مساعي كارشناسان سازمان نقشه‌برداري كشور، قله دماوند با ارتفاع تقريبي 5670 متر، مورد اندازه‌گيري دقيق ثقل قرار گرفت. اين اندازه‌گيري با دستگاههاي ثقل سنج نسبي به صورت رفت و برگشت بين پنج ايستگاه كوهنوردي از پائين‌ترين آنها بنام «گوسفندسرا» تا بالاترين ارتفاع قله در مدت پنج روز انجام گرفت. علاوه بر اندازه‌گيري ثقل، موقعيت دقيق محل ايستگاهها نيز با سيستم موقعيت جهاني (GPS) اندازه‌گيري شد.

دكتر يحيي جمهور از كارشناسان نقشه‌برداري زميني گفت: مقدار ثقل در قله دماوند، به عنوان مرتفع‌ترين نقطه ايران، داراي كمترين مقدار است كه آگاهي از آن، اهميت بسزايي در ژئودزي، مهندسي نقشه‌برداري و به ويژه در محاسبات مربوط به تعيين سطح مبناي ارتفاعي دارد. از كاربردهاي ديگر اندازه‌گيري مقدار ثقل در قله دماوند، واسطه‌يابي ثقل به منظور پيش‌بيني در مناطق غيرقابل دسترس در سطح كشور است. همچنين اين نوع اندازه‌گيري‌ها، نقش مهمي در مطالعات ايزوستازي پوسته زمين دارد كه متأسفانه تا به حال توجه جدي به آن نمي‌شده است.

اعضاي گروه متخصص اعزامي به قله دماوند همچنين آماده شده‌اند تا طي يك صعود ديگر، ارتفاع اين قله را از طريق مثلثاتي اندازه‌گيري كنند. اين محاسبات در تعيين سطح مبناي ارتفاعي به عنوان نقطه كنترل، مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

همشهری آنلاين

 

کلاغ ها :

در آخرين کار تحقيقاتی جهت اندازه گيری دقيق ارتفاع قله ی دماوند ( در سال ۱۳۷۴ ) توسط گروهی از کوه نوردان دانشگاه خواجه نصير ٬ عدد ارتفاعی ۱۰/۵۶۲۰ متر برای اين بلندترين کوه سرزمين مان تعيين شد و در حال حاضر نيز جديدترين مدل های جی پی اس  ( موقعيت ياب ماهواره ای ) عددی بيش از اين را نشان نمی دهد .

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٥:٤٩ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢٩ آبان ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ برترین عکاسان کوهستان در سال 2006 از نگاه نشنال جئوگرافیک

درياچه آتش فشانی . عکس از مارک آدامز (آمريکا) . ۱۹/آبان/۸۵

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:۳٦ ‎ب.ظ ; شنبه ٢٧ آبان ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ همایش بـزرگ زن و کــوه !

انجمن کوه نوردان ایران با هدف بررسی نقش زنان در کوه نوردی ٬ همایش بزرگی را روز پنج شنبه ۱۸/آبان/۸۵ در محل آکادمی ملی المپیک برگزار نمود .

آغاز همایش با قرائت متن پیام جونکو تابئی ( اولین زن صعود کننده به اورست ) توسط خانم اصفهانی بود و سپس مسایل و موانع کوه نوردی زنان توسط یکی ازبانوان گروه کوه نوردی دماوند بروجرد مورد بررسی قرار گرفت .

سخنرانی خانم کاترین از جامعه ارامنه که با بیانی شیوا و استوار به بررسی نقش و جایگاه تاریخی زنان ارمنی در کوه نوردی ایران  پرداخت ٬ از بهترین بخش های همایش محسوب می شد . 

در قسمت های بعدی و دراغلب مقالاتی که خوانده  شد ٬ موضوعاتی مانند : علت بدبینی خانواده ها به ورزش کوه نوردی به دلیل تصور خطرناک بودن آن و همچنین وظیفه رسانه های جمعی در این رابطه ٬ نگاه جامعه کنونی کشورمان به زن کوه نورد به عنوان موجودی لجام گسیخته و عاصی ٬ رفتار تبعیض آمیز پاره ای از هیئت ها در پاره ای از استان ها (!) نسبت به زنان  و ... مورد توجه قرار گرفته بود .

 

 

 

 

 

زهره عبداله خانی در اجرایی تصویری ٬ به بیان تاریخچه ای از صعود زنان جهان پرداخت . اشاره ی او  به اولین صعود ثبت شده ی بانوان در ۱۷۹۹ و نمایش عکس هایی از اولین انجمن زنان کوه نورد در دنیا و همچنین معرفی چهره های برجسته و جهانی این ورزش ٬ تشویق شرکت کنندگان در همایش را به دنبال داشت .

انتخاب مینو ضابطیان به عنوان مجری همایش را می توان یکی از اشتباهات بزرگ هیئت مدیره انجمن کوه نوردان برشمرد . او در اغلب اوقات با اظهاراتی بی ربط و به دور از موضوع اصلی همایش به ارائه فمینیسمی سطحی و مبتذل می پرداخت . بهتر بود برای چنین همایش بزرگی ٬ از شخصی آگاه و با تجربه  و همچنین دارای شان و وجهه اجتماعی شناخته شده در کوه نوردی بانوان استفاده می شد .

 

نمایش فیلمی از تاریخچه ی کوه نوردی زنان ایران ٬ جنجال و اعتراض باشگاه دماوندی ها را برانگیخت . آنان ٬ که طی دو دهه اخیر نتوانسته اند هیچ دستاورد شاخص و ارزشمندی را ـ  دو برنامه ی مثال زدنی لیلا اسفندیاری درسال ۸۵ استثناست ـ برای کوه نوردی ایران به ارمغان آورند ( البته شاید از دیدگاه آنان کشته شدن امیر رضا امیر امینی در یک برنامه ساده و یک روزه ی زمستانی و اشتباهات مسلم سرپرست برنامه حامد کرامت در سال ۷۴  و یا کشته شدن ویکتوریا کیانی راد و امیر احمدی در جریان پیمایش غار پراو و اشتباهات آشکار سرپرست برنامه کاظم فریدیان در سال ۸۱ و یا اعلام خبر دروغ صعود قله و سپس تکذیب آن در برنامه برودپیک توسط فریدیان در سال ۸۴ و ... دستاوردهایی افتخار آمیز تلقی می شود !!‌) حالا به انجمن کوه نوردان اعتراض می کنند که چرا نام باشگاه ما کمتر برده شده و ...

لیلا اسفندیاری ( چپ ) و منیر رفیعی ( راست ) با اجرای اولین سرپرستی و پیمایش موفقیت آمیز غار پراو و همچنین اجرای اولین صعود مستقل بانوان بر روی دیواره ی علم کوه ٬ نام خود را در تاریخ کوه نوردی بانوان ایران ثبت کردند .

 

 

 

 

 

مریم زندی ( راست ) از چهره های مطرح در هنر عکاسی  و افسانه چراتی (چپ) در میزگرد بررسی مسایل اجتماعی زنان کوه نورد ٬ به بیان دیدگاه ها ونظرات خود پرداختند . سخنان چراتی که به  آسیب های ورزش کوه نوردی بر زنان و تفاوت های آناتومیک زنان و مردان در این ورزش اختصاص داشت ٬ از موضوعات قابل توجه برای شرکت کنندگان در همایش بود . مــــــریم زندی و افسانه چراتی در حرکتی جالب میزگرد را رها کرده و از سالن همایش بیرون رفتند .

 

این لبخندها را نمی توان خیلی جدی گرفت !! به کوه نوردان دولتی ٬ فرخنده صادق ( چپ ) و لیلا بهرامی ( وسط ) ٬  در این همایش کوچکترین توجه و اعتنایی نشد .

 

 

 

 

 

 

 

پریسا فقیه نوبری ٬ از مـــــــــربیان و قهرمانان ارزشمند سنگ نوردی ایـــــران نیز در همایش حضور داشت .

 

 

 

 

 

 

کمی پیش از پایان همایش ــ در ساعت ۲۱ ــ صحبت های این دختر خانم با شور و استقبال شرکت کنندگان مواجه شد . دختر خانمی که با ۱۰ سال سن ٬ از ۱۱ سال سابقه کوه نوردی خود سخن گفت !!

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٢:٠۳ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٢ آبان ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ بازگشتی وجود ندارد !

از ويرانه‌هاي باستاني تايلند تا بقاياي سكونت انسان در قرن دوازدهم در ساحل شرق آفريقا، آثار تاريخي در برابر قرنها غارت، جنگ و بلاياي طبيعي مقاومت كرده‌اند. اما كارشناسان مي‌گويند شايد اين آثار نتوانند از تهديد جديد جان به در برند يعني از گرم شدن آب و هواي زمين.

به گزارش آسوشيتدپرس، تام داونينگ، عضو موسسه محيط زيست استكهلم در كنفرانس دو هفته‌اي آب و هواي سازمان ملل كه دوشنبه هفته گذشته در نايروبي پايتخت كنيا آغاز شد، گفت:"جهان در حال تغيير است. بازگشتي وجود ندارد." در اين كنفرانس گزارشي در مورد تهديدهاي متوجه آثار باستاني، مناطق ساحلي و ساير گنجينه‌ها منتشر شد.

همشهری آنلاين

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٥:٠٧ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢۱ آبان ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ و حالا : حریق های زنجیره ای !!

خبرگزاری فارس ساعتی پیش از وقوع حریق در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران خبر داد.    
 
یک منبع آگاه به این خبرگزاری گفت: آتش‌سوزی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران، تقریباً به شدت آتش‌سوزی کتابخانه دانشکده حقوق است که چندی پیش رخ داد. با این حال بر اساس گزارش‌ها اتصالی سیم‌های برق، علت آتش سوزی در دانشگاه تهران است.
 
 
کلاغ ها :
 
در ارتباط با این حریق های زنجیره ای ٬ که از سر اتفاق (!!) دانشکده های دانشگاه تهران را هدف گرفته است ٬ متن خبر زیر می تواند بسیار قابل توجه باشد :
 
« ... سازمان اداری مجلس شورای اسلامی مبلغ 500 میلیون تومان را برای تجهیز کتابخانه مجلس شورای اسلامی به سیستم اطفاء حریق پرداخت می کند... »
 
  
 
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٧:٠٠ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱٧ آبان ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ جنگل های هيرکانی !

... جنگل‌هاي حيرت‌انگيز هيركاني از دوران ژوراسيك به جاي مانده‌اند و از منحصر به فردترين انواع جنگل‌ها در دنيا هستند كه همچون نوار سبزي بر شيب‌هاي شمالي جبال البرز قرار گرفته و سواحل جنوبي درياي خزر را مي‌پوشانند. اين ناحيه از حوالي آستارا در شمال غرب تا حوالي گرگان در شرق ايران ادامه مي‌يابد. جنگل‌هاي هيركاني شمال كه از وراي قرن‌ها و گذشت دوران‌هاي تاريخي به ما به ارث رسيده است ميراث شاياني از بطن دلربايي‌هاي افسونگر ايران‌زمين است.
جنگل خزري هيركاني با قدمت بسيار دير پا يكي از ارزشمندترين جنگل‌هاي جهان است. اين در حالي است كه جنگل‌هاي اروپا به گفته كارشناسان 11000 سال قدمت دارد. گياهان و درختان اين جنگل جد و نياي جنگل‌هاي اروپايي محسوب مي‌شوند. يعني اگر كسي بخواهد بر روي تاريخچه جنگل‌هاي اروپايي تحقيق كند، ابتدا بايد به اين منطقه بيايد. جالب است بدانيم كه اين نوع جنگل را هيچ جاي دنيا نمي‌توان يافت مگر در قسمت‌هاي كوچكي از جمهوري آذربايجان. به طور كلي جنگل‌هاي شمال ايران داراي 80 گونه درختي، 50 گونه درختچه‌اي و صدها گونه علفي يك ساله و چند ساله هستند.
 
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٥:۳٠ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱٦ آبان ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ شب بوعلی سينا !

 

دوستداران دانشنامۀ ايرانيکا شنبه 4 نوامبر (13 آبان) در شهر ژنو سوييس مراسمی برپا داشتند تا ضمن گراميداشت پديدآورندگان اين گنجينه، ايراندوستان را نيز به ياری مالی به آن فراخوانند.

اين شب نشينی درهتل اينترکنتينانتال ﮋنو با حضور پانصد مهمان ازمليت های مختلف برگزار شد و به تجليل ازپزشکان برجستۀ ايرانی اختصاص داشت. ازهمين رو، به ابتکار انجمن، "شب بوعلی سينا" نام گرفته بود. دانشنامه ايرانيکا زير نظر احسان يارشاطر در دانشگاه کلمبيا و با همکاری صدها پژوهشگر از مليت های مختلف تهيه می شود و به صورتهای چاپی و الکترونيکی به زبان انگليسی انتشار می يابد. چاپ جلد سيزدهم ايرانيکا در حال اتمام است.

'پزشکان برجسته ايرانی بودند'

احسان يارشاطر، بنيانگذار ايرانيکا توضيحاتی را در مورد تاريخچه تاسيس و ساختار اين دانشنامه ارايه داد

احسان يارشاطر در پيام خود از حوزۀ جغرافيايی-فرهنگی ايرانيان و از سهم آنان در تمدن بشری ياد کرد.

وی دربارۀ پزشکی، پس ازاشاره به آنچه در اوستا، کتاب مقدس زرتشتيان، آمده است، از پيشرفت اين دانش و رشته های مختلف آن در عصر ساسانی سخن گفت و با شرح بيشتری از چهره های درخشان طب دوره اسلامی همچون رازی و مجوسی و بوعلی سينا وجرجانی نام برد و افزود که همۀ پزشکان برجستۀ سده های نخست اين دوره، ايرانی بوده اند.

 

منبع : BBC

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٤:٥۳ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱٦ آبان ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ اهميتی ندارد !!

...چند صد نفر از اعضای کنفدراسيون قول داده بودند که در کاستل دل مونته حاضر شوند . من به آنجا رسيدم ٬ اما از ميان آنان که سوگند خورده بودند بيايند ٬ متوجه شديم که تنها شش نفر هستيم . اهميتی ندارد ٬ صندوق های اسلحه گشوده شد . پر از تفنگ های سر پر است . ما خود را مسلح می کنيم و به ارتش ايتاليا اعلان جنگ می دهيم ! ...

 

از کتاب : آنارشيسم ( جورج وودکاک )

انتشارات معين ۱۳۶۸

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:۳٦ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱٤ آبان ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ اعتــراض !

هزاران نفر در لندن در تظاهراتی خواهان اقدام دولت بریتانیا در مقابله با تغییر وضعیت آب و هوای زمین شدند.

پلیس در لندن اعلام کرد که بیش از ده هزار نفر از جمله تعدادی دوچرخه سوار در این تجمع از طرف سفارت آمریکا به میدان مرکزی ترافالگار لندن رفتند. بانیان این تجمع گفته اند که بیش از 14 هزار نفر در تظاهرات شرکت کرده اند.

در این تظاهرات که توسط گروهی از سازمان های محیط زیستی و خیریه برگزار شد، آشوک سینها مدیر برگزارکننده این تجمع گفت که تغییر وضعیت آب و هوایی، بزرگ ترین تهدید علیه زمین است و نیازمند اقدام سریع سیاسی در تمام کشورهاست.

روز دوشنبه، 6 نوامبر قرار است در نایروبی کنیا، کنفرانس سازمان ملل در مورد تغییر وضعیت آب و هوا برگزار شود. به گزارش بی بی سی، تظاهرکنندگان خواهان اقدام بین المللی برای حل این مشکل شدند و هشدار دادند که زمان در حال از دست رفتن است. آنها همچنین خواهان اقدام دولت بریتانیا و تهیه پیش نویسی در مورد تغییر وضعیت آب و هوایی شدند. این تظاهرات هنگامی صورت می گیرد که سر نیکولاس استرن، اقتصاددان ارشد سابق بانک جهانی طی گزارشی نسبت به تغییر وضعیت آب و هوای زمین هشدار داده و خواهان اقدام سریعتر جامعه جهانی شده است.

این گزارش نشان می دهد که در صورت پرهیز دولت ها از اقدامات جدی در مقابله با این مشکل، جهان با بحران اقتصادی بزرگی مواجه خواهد شد و تا سال 2050 بخش های بزرگی از دنیا غیر قابل سکونت خواهد شد. تونی بلر نخست وزیر بریتانیا این گزارش را هشداری برای تمام کشورهای دنیا خوانده است و گوردون براون، وزیر خزانه داری بریتانیا هم وعده داده که کشورش رهبری اقدام جهانی در مورد این مشکل را به عهده خواهد گرفت.

طبق این گزارش، ادامه روند موجود می تواند به کاهش رشد اقتصادی در جهان تا 20 درصد منجر شود، در حالی که مقابله با مشکل تغییر وضعیت آب و هوایی زمین در حال حاضر تنها یک درصد تولید ناخالص داخلی کشورها را به خود اختصاص خواهد داد. گزارش جدید تغییر وضعیت آب و هوایی، از سران تمام کشورها می خواهد که به وضع مالیات و قوانینی بپردازند که باعث کاهش تولید گازهای گلخانه ای شود. همچنین روز گذشته، جمعه 3 نوامبر، در لندن تونی بلر، نخست وزیر بریتانیا و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان دیدار کردند. رهبران بریتانیا و آلمان در این دیدار بر اهمیت موضوع گرم شدن دمای زمین تاکید کردند.

منبع : پرشين ژئو

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:٢٦ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱٤ آبان ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ خـامـوشـی !

خاموشی ٬ تصاوير است و کلام است . آنجا که کلامی نيست (ريلکه)

 

نقل از : وبلاگ برنامه های کوه

http://parson.persianblog.ir

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٩:٥٩ ‎ب.ظ ; شنبه ۱۳ آبان ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ .

.

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱:٠٦ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱٠ آبان ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ گزارشی از گرمترين نقطه ی کره زمين !

به گزارش ايسنا، دكتر حميد عباس نژاد، دكتر عباس مراديان، دكتر حميد احمدي پور استادان رشته زمين شناسي به همراه دكتر علي غضنفري استاد رشته زيست شناسي از منطقه گندم بريان و شهر افسانه‌يي كلوتها، رود شور و كمپ كويري شهداد بازديد كردند.

در اين بازديد دكتر حميد احمدي پور منطقه گندم بريان شهداد را به كره ماه تشبيه كرد و افزود: گدازه هاي سياه رنگ واقع در اين منطقه نور خورشيد را بيش از حد معمول جذب مي كند و باعث افزايش بيش از حد دما مي‌شود.

دكتر حميد عباس نژاد نيز برخي لايه هاي شكل گرفته در كوير را شگفت انگيز و از نظر زمين شناسي غير قابل باور دانست. وي ياد آور شد : منطقه گندم بريان با طول 48 و عرض 10 كيلو متر و مساحت تقريبي 480 كيلو متر در فاصله 35 كيلومتري شمال كلوت‌ها و در دل كوير واقع شده است كه تمام سطح آن به صورت همواره از گدازه هاي زيبا و سياه رنگ آتشفشاني پر شده است و در كنار آن، رود شور با غلظت بسيار بالا به صورت مارپيچ در جريان مي باشد كه يكی از چشم انداز هاي كوير تلقي مي شود .

منبع : سايت پرشين ژئو 

گفتني است پرفسور پرويز كردواني بيابان شناس معروف، اين منطقه را به دليل وجود گدازه هاي آتشفشاني، گرم‌ترين نقطه كره زمين به شمارآورده است كه دماي آن در تابستان به 100 درجه سانتي گراد بالاي صفر نزديك مي شود.

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٢:٠۸ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٩ آبان ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ صعود بدون مجوز ... ممنوع !

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:٠٩ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۸ آبان ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ آلوده ترين نقاط جهان !

به گزارش خبرنگار فارس از شرق آسيا، چرنبيل اوكراين آلوده ترين نقطه جهان است كه بيشتر از نواحي ديگر در آن آلودگي هاي ناشي از راديو اكتيو، اورانيوم، پلوتونيوم و استرونتيوم ديده شده است، اين مركز قابليت اثرگذاري بر 5/5 ميليون نفر ساكن در اين منطقه را دارا است.
موسسه تحقيقاتي بلك اسميت به روال هرسال اسامي آلوده ترين نقاط جهان را اعلام كرد كه امسال پس از چرنوويل اوكراين ٬ زرزينسك روسيه دومين منطقه آلوده جهان مي باشد كه 300 هزار نفر را در معرض تهديد خود قرار داده است.
آلودگي هاي اين منطقه در نتيجه سلاحهاي توليد شده در جريان جنگ سرد به وجود آمده است و اكثرا شيميايي و سمي است. ســـــــومين ناحيه آلوده جهان در جزيره دومينيكن به نام هاينا قراردارد.
85 هزار نفر از منطقه آلوده اثر مي پذيرند، آلودگي كه در نتيجه وجود سرب در اين قسمت از جهان ايجاد شده است. كابوه دومين شهر بزرگ زامبيا در قاره آفريقاست كه به عنوان چهارمين شهر آلوده جهان معرفي شده است. آلودگي هاي كابوه ناشي از وجود سرب و كادميم در منطقه است و 250 هزار نفر در خطر اين آلودگي قرار دارند.

خبرگزاری فارس

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٩:٥٩ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۸ آبان ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ گزارشی خواندنی از صعود خرسان ها !

 "من به دنبال فضایی می گردم: لب بامی، سر کوهی، دل صحرایی. که در آن جا نفسی تازه کنم ..." اینو می خوندم و ازین که بعد از مدت ها چنین فضایی پیدا شده بود حس خوبی داشتم. میثم بعد از گرفتن چند تا عکس رسید و در مورد این که چه جوری قله ی نگین رو دور بزنیم بحث کردیم...

از وبلاگ : گاماس ( گزارش محسن انواری )

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٦:۳۸ ‎ق.ظ ; شنبه ٦ آبان ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک