کلاغ ها


+ شب یلدا ؛ آیینی از تمدن كهن ايران !

شب چله، اولین شب زمستان و بلندترين شب سال است، صدها سال است که ايرانيان بر اساس آیینی باستانی این شب که شب تولد نور و خورشيد است را جشن می گيرند.

از فردای شب یلدا، به مرور روزها طولانی‌تر می‌شود. و نور بر تاريکی غالب می‌آيد و دوره ظلمت و تاریکی پايان می گيرد. همه چيز در کار منقلب شدن است و اين آغاز "انقلاب زمستانی" است، در برابر "انقلاب تابستانی" که از اول تير آغاز می شود.

شب يلدا یا شب چلّه، از جشن‌های شبانه ايرانيان، تنها جشنی که هنوز بین بسیاری از ایرانیان طرفدار دارد، ديگر جشن‌های شبانه مانند جشن سده و تیرگان یا فراموش شده‌اند یا تنها در برخی از نقاط ایران برگزار می‌شود.

در گاه‌شماری ايرانيان، شب و روز و ماه و سال چنان به دقت اندازه گيری شده بوده است که هنوز هم در زمان پيشرفت علوم، حيرت آدمی را بر می انگيزد. همانگونه که شب يلدا، طولانی ترين شب سال است، نوروز در "اعتدال بهاری"، - در برابر اعتدال پاييزی که از اول مهر آغاز می شود - جشن برابری شب و روز است. در آن روز که روز نو می خوانند، شب با روز برابر می شود.

در سنت های ايرانی شب يلدا، شب اول خلقت و آغاز آفرينش است. اين احتمالاً از آنجا می آيد که مردمان دوران های باستانی از ابتدای زمستان، تغيير طبيعت و طولانی شدن روز و غلبه نور بر تاريکی را به چشم خود مشاهده می کردند، و لابد پس از سالها ممارست يافتن آن شب و آن روز برای آنها ميسر شده است.

منبع : پرشين ژئو

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:٢۸ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢٩ آذر ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ مراسم روز جهانی کوهستان !

در ژانویه سال ۲۰۰۳ مجمع عمومی سازمان ملل٬ روز ۱۱ دسامبر برابر با ۲۰ آذر را به عنوان روز جهانی کوهستان تعیین نمود و سازمان خواروبار و کشاورزی ( فائو ) ٬ هماهنگ کننده  این روز در سطح جهان ٬ از کشورهای کوهستانی دعوت کرد تا با اقداماتی نظیر برگزاری نشست ٬ انتشار ویژه نامه ٬ اعلام از طریق رسانه ها و ... در بزرگداشت این روز بکوشند . این سازمان هر سال برای این روز یک موضوع یا شعار تعیین می کند . موضوع روز جهانی کوهستان درسال ۲۰۰۶ مدیریت تنوع زیستی کوهستان برای زندگی بهتر می باشد.

طی دو سال اخیر ٬ توجه جدی و بزرگداشت روز جهانی کوهستان در کشور ما ٬ به دلیل بی برنامه گی و ناتوانی تشکیلاتی ـ و البته شاید اعتقادی ! ـ متولی دولتی کوه نوردی ( فدراسیون ) ٬ توسط انجمن کوه نوردان و باشگاه آرارات صورت گرفته است . برگزاری مراسم امسال ٬ روز دوشنبه ۲۰ آذر در باشگاه آرارات ٬ بار دیگر شایستگی و لیاقت جامعه ارامنه را در کوه نوردی ایران تائید کرد .

 

 

 

 

 

 

 

مراسم در ساعت ۱۹ و با قرائت پیام خوش آمد گویی باشگاه آرارات توسط سورن ستپانیان آغاز گردید و سپس عباس محمدی طی سخنانی به نشانه های یک جامعه مدنی در بهبود محیط های کوهستانی و نقش محیط زیست در کیفیت زندگی معاصر اشاره کرد . او با شعار حفاظت کوه ها ٬ نگهبانی از زندگی ست ! به صحبت های خود پایان داد .

 

 

 

 

 

 

 

 

سخنران بعدی اسماعیل کهرم بود که توسط سورن به عنوان قاری سخن روز به حضار معرفی گردید . این استاد دانشگاه با هر زحمتی بود در صحبت های پراکنده ـ و کم و بیش بی ربط ! ـ خود توانست داستان کشتی نوح را با مدیریت تنوع زیستی پیوند بزند !! ایجاد تعادل و یک پیوند منطقی میان موضوعات و مسائل مطرح شده در سخنرانی کهرم به راستی سخت و دشوار بود . روایت کشدار او از کشتی نوح در ادامه به نیروی هوایی ٬ کوه خواجه ٬ سیاست های ضد توریسمی ارتش ( با تروریسم اشتباه نشود!!) ٬ لگد مال شدن خاک ها ٬ قلعه بابک و ... ختم شد . سپس پیام فــائــــو در توضیح اهداف و مسیر اقدامات در روز جهانی کوهستان توسط پارا جهانی خوانده شد . 

  

 

 

 

 

 

 

تکنوازی پیانو توسط اربه کا آشوتیان و اجرای قطعاتی از موسیقی کلاسیک ٬ برای پرهیز از فضای خشک و رسمی مراسم لازم بود ! اربه کا قطعاتی از آرنو باباجانیان و همچنین یکی از زیباترین و فراموش نشدنی ترین نوکتورن های شوپن ( شماره ۲۰ ) را برای حضار اجرا کرد .

 

 

 

 

 

 

 

درقسمت بعدی مراسم ٬ ابــــــــــراهیم بابایی پــــشت تریبون قرار گرفت و با جمله ی : می خواهم موضوع سوال برانگیزی را برای شما مطرح کنم !  کنجکاوی و انتظار شنوندگان را چند برابر کرد و سپس با بیان اینکه : آیا وقت آن شده است که یک نهاد مستقل و غیر انتفاعی متشکل از پیش کسوتان بوجود آید ؟... نشان داد که بزرگ نمایی و استفاده اغراق آمیز از کلمات نزد افراد این نسل ٬ پدیده ای عادی بشمار می آید ! سوال او از موضوعی تکراری و بارها شنیده شده در کوه نوردی ایران حکایت می کرد ! و سپس نوبت به نمایش فیلمی از تشییع و خاک سپاری فیلیکس مناساکانیان مربی و کوه نورد فنی ایران ٬ که مرداد سال ۱۳۳۳ در حادثه سقوط در منطقه ی علم کوه کشته شد ٬  رسید که نمایش این فیلم کوتاه اما بشدت تاثیر گذار یکی از بهترین و جالب ترین بخش های مراسم بود . 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

و باز هم موسیقی کلاسیک . اجرای سوئیت برای فلوت و پیانو . اربه کا آشوتیان ( پیانو ) و مریم گلزاریان ( فلوت )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در پایان مراسم از داود محمدی دعوت شد که متن پیام کاظم گیلانپور را برای حاضرین بخواند . محمدی که به نظر می رسید مدتهاست تریبونی برای سخنرانی نیافته است ٬ فرصت را غنیمت شمرد و بجای قرائت پیام این شخصیت برجسته و قابل احترام کوه نوردی ایران ٬ به بیان دیدگاه ها و نظرات آشفته خود پرداخت : ... توسعه فرهنگ لازم است . وقتی یک نفر کمتر به هیمالیا برود هزینه آن تامین خواهد شد !! ...

این مراسم ٬ که در مجموع با کیفیتی خوب و انضباطی در خور تحسین برگزار گردید ٬ در ساعت ۲۱ خاتمه یافت . 

 

.................................................................

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱:٥٥ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٢٦ آذر ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+  

 

 

 

 

 

 

 

 

تهران ـ دوشنبه ۲۰ آذر ۸۵  ـ دانشگاه امیر کبیر

منبع : وبلاگ گاماس

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:۳٤ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢۳ آذر ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ قطب شمال در آستانه ناپدید شدن !

دانشمندان هشدار دادند، گرم شدن زمین موجب خواهد شد تا در دوره های تابستانی و تا سال 2040 تقریبا تمامی یخ های قطب شمال ذوب شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، «مارک سرز» از مرکز ملی اطلاعات برف و یخ در دانشگاه کولورادو گفت: تاثیر منفی فرآیند گرم شدن زمین در حال مشخص شدن است.

قرار است نتایج این مطالعه در شماره جدید تحقیقات ژئوفیزیکی منتشر شود و به گفته دانشمندان گویای آن است که در هر تابستان و به ویژه ماه سپتامبر، سرعت ذوب شدن یخ های قطب شمال دارای سرعتی است که تا 20 سال دیگر به 4 برابر سرعت فعلی می سد و این یعنی ذوب شدن تمام یخ های این منطقه !

به عقیده دانشمندان این فرآیند خطرناک تا سال 2015 دارای وضعیتی پایدار بوده و از آن پس به بعد سرعت قابل توجهی خواهد گرفت. شبیه سازی صورت گرفته در این زمینه نشان داده است که تا سال 2040 تنها تکه کوچکی از یخ های قطب شمال در منطقه کانادا باقی خواهد ماند. 

خبرگزاری مهر

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٦:۳۸ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ٢٢ آذر ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ سايه روشن های مسابقات آسيايی دوحه قطر 2006

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٦:۱۱ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٠ آذر ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ ايجاد بزرگترين منطقه طبيعی حفاظت شده جهان

مقام های برزيلی بزرگترين منطقه طبيعی حفاظت شده جهان را در بخشی از جنگل های استوايي آمازون که برای چند دهه صحنه درگيری صنايع چوب بری، مزرعه داران و طرفداران محيط زيست بوده است ، ايجاد کرده اند.

به گزارش شبكه BBC ، اين ناحيه حفاظت شده منطقه ای به وسعت انگلستان يعنی بيش از 150 هزار کيلومتر مربع را در منطقه سپرا گوايانا در جنگل آمازون و در شمال رودخانه آمازون در برمي گيرد.
با اين حال طرفداران محيط زيست که برای ايجاد اين منطقه تلاش کرده اند هشدار داده اند که حفظ آن مشکل خواهد بود.
اين ناحيه از سوی سيمائو جاتين، فرماندار ايالت شرقی پارا و با حمايت تعدادي از گروه های طرفدار محيط زيست مانند سازمان بين المللی حفاظت از محيط زيست واقع در واشنگتن که يک ميليون دلار به اين پروژه اهداکرده است ، ايجاد شد.
سيمائو جاتين گفت ، هدف اصلی اين طرح حفاظت از آن در مقابل غصب غيرقانونی زمين از سوی مزرعه داران و ساير افراد است.
گروه های طرفدار محيط زيست که برای جلوگيری از توسعه بيشتر در جنگل های آمازون فعاليت زيادی داشته اند از اين طرح استقبال کرده اند.

از جام جم آنلاين

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٦:٥۸ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱٩ آذر ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ قديمي‌ترين نقطه باستاني جهان

بقايای موفق‌ترين تمدن‌ها در شهر بابيلوس كشف شده است؛ يكي از قديمي‌ترين شهرهاي فينيقيه كه از عصر نوسنگي تاكنون پيوسته مسكوني بوده و با تاريخ هزاران ساله منطقه مديترانه گره خورده است.

بابيلوس از مدعيان اصلي قديمي‌ترين شهرهاي مسكوني دنيا بوده كه برپايه آنچه در تاريخ فينيقيه آمده، به دستور «خداي الدورادو» ساخته شده است و به آن شهر عصر طلايي مي‌گويند.

اگرچه قدمت اصلي و تاريخ آغاز زندگي در اين شهر، در ميان برگ‌هاي تاريخ گم شده است، اما محققان بر اين باورند كه بابيلوس حداقل به 7 هزار سال پيش تعلق دارد؛ قدمتي كه باور اسكان امروزي آن را غيرممكن جلوه مي‌كند. اين منطقه هزاران سال نام Gubla را به خود داشت كه پس از سال 1200 ميلادي، به علت اهميت تجارت پاپيروس در اين شهر مهم بازرگاني يوناني‌ها بابيلوس را، براي آن برگزيدند.

امروزه بابيلوس در سواحل شمال بيروت، مركزي مهم و شلوغ است، اما بقاياي قرون وسطي و جنگ‌هاي صليبي همچنان يادآور گذشته بوده و حفاري‌هاي بسيار، آن را به مهمترين منطقه باستان‌شناسي دنيا تبديل كرده است.

منبع : همشهری آنلاين

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٧:۱٠ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱٥ آذر ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ مراسم روز جهانی کوهستان !

از ايميل ارسالی آقای سورن استپانيان

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:۱٦ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ بـــــوران !

زمستانی بلند و بارش ترانه های برفی بر رودها و علف های يخ زده ...     ( کوه ورجين ــ جمعه ۱۰/۹/۸۵ )

 

از وبلاگ : برنامه های کـوه

http://parson.persianblog.ir

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۳:٤٩ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱٢ آذر ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ عکس های خبری روز از چهار گوشه جهان !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بارش اولين برف پاييزی در تهران

به مناسبت روز جهانی ايدز يک نقشه جهان که يکصد و هفتاد متر مربع پهنا دارد در يکی از ميدان های مشهور شهر لاهه پهن شده است.

پسری لبنانی مشغول ماهیگری به همراه پدر و برادران خود در بندر صور در جنوب لبنان. قرار است بازرسان سازمان ملل متحد از امروز تحقیقات پیرامون ترور پی یر جمیل، وزیر صنایع این کشور را آغاز کنند.

کاندیدهای شرکت کننده در مسابقه انتخاب ملکه زیبایی کره زمين. این مسابقه با هدف افزایش آگاهی در مسایل مربوط به محیط زیست برگزار می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تظاهر کننده لبنانی پلاکاردی را حمل می کند که روی آن نوشته شده 'ما اسير کشور های ايران، سوريه و اسرائيل هستيم'. امروز هزاران تن از مردم لبنان در مراسم يادبود پی ير جميل، وزير صنايع اين کشور که دو روز پيش ترور شد، شرکت کردند.

 

منبع : سايت BBC

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٧:٢٢ ‎ق.ظ ; شنبه ۱۱ آذر ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ روستای شگفت انگيز ميمند !

 

 

 

جايزه ملينا مركوري، جايزه‌‌اي است كه از سوي دولت يونان با همكاري يونسكو و ايكونوس (شوراي حفاظت از بناها و محوطه‌هاي تاريخي) اهدا مي‌شود. در 16 شهريور 1384 اين جايزه به روستاي ميمند رسيد. روستاي ميمند هفتمين منظر فرهنگي، طبيعي و تاريخي جهان است كه جايزه مزبور را دريافت كرده است.

روستاي چندين هزار ساله ميمند كه در دل صخره هاي سخت و در نزديكي شهر بابك در استان كرمان جاي دارد، يكي از معدود روستاهاي تاريخي در جهان است كه هنوز روابط سنتي زندگي در آن جريان دارد و مي‌توان تعامل انسان و طبيعت را در عصر ماشين به خوبي در آن مشاهده كرد. در واقع منظر فرهنگي تاريخي ميمند يكي از جذاب‌ترين و منحصر به فردترين آثار باقي‌مانده  از تاريخ بشريت است. 

نقوش و سفال‌هاي چندين هزار ساله مكشوفه، تاريخ طولاني ميمند را گواهي مي‌دهند. روستاي ميمند از آب و هواي معتدل كوهستاني برخوردار است و در مرز مشترك دشت و كوهستان واقع شده. ساكنان اين روستاي صخره‌اي هنوز با گذشت چند هزار سال از ساخت آن در درون حفره‌هايي زندگي مي‌كنند كه پنجره و دودكش ندارد و به زبان محلي «كيچه» ناميده مي‌شود. اصالت اين روستا تنها مخصوص خانه‌هاي شگفت آن نيست.

رفتار ساكنان ميمند به همراه آداب و رسوم فضايي را ايجاد مي‌كند كه خواه‌ناخواه انديشه و توجه همگان را با خود به آنجا مي‌برد كه خود مي‌خواهد. هنوز در زبان و گويش مردم آنجا واژه‌هايي از زبان پهلوي ساساني يافت مي‌شود. خانه‌ها در دل كوه‌ ايجاد شده‌اند و شامل اتاق، پستو، راهرو و ستون هستند. آتشگاه‌هاي سنگي ميمند در دوره‌ اسلامي به مسجد تبديل شده‌اند و امروز اگر به ميمند مي‌رويد يادتان باشد از مسجد سنگي آن ديدن كنيد.

شكل و شمايل خانه‌هاي ميمند كارشناسان را به اين انديشه مي‌رساند كه اين روستا روزگاري متعلق به كساني بود كه به آئين مهرپرستي اشتغال داشتند.

از : روزنامه همشهری

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٧:٠۸ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٩ آذر ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ تعيين تغيير ارتفاع البرز طي دوسال ‌آتي‌

مديركل نقشه برداري زميني سازمان نقشه برداري كشور از مشاهده يك برآمدگي احتمالي در بخش مركزي و كوهستاني البرز و يك فرونشست در سواحل خزر خبر داد.

دكتر يحيي جمور، مدير كل نقشه برداري زميني سازمان نقشه برداري كشور در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا اظهار كرد: طبق توافقات صورت گرفته همه ساله دو گروه فرانسوي از دانشگاه‌هاي «استراسبورگ» و «مون پوليه» تحت نظارت سازمان ملي تحقيقات فرانسه (CNRS) به منظور اندازه‌گيري ثقل مطلق به ايران سفر كرده و با گروه‌هاي پژوهشي سازمان نقشه برداري همكاري مي‌كنند.

وي افزود: در سفر اخير اين دانشمندان اندازه‌گيري ثقل روي تعدادي از نقاط كه به صورت يك پروفيل از تهران تا آستارا رشته كوه البرز را قطع كرده بود، صورت گرفت.

دكتر جمور خاطرنشان كرد: هدف از انجام اين اندازه گيري بررسي تغييرات ارتفاعي (ژئوديناميكي) پوسته زمين و ايجاد و تكميل خط كاليبراسيون براي دستگاه‌هاي ثقل سنجي نسبي داخل كشور بوده و با ثقل مطلق اندازه‌گيري شده امكان تنظيم سريع‌تر دستگاه‌هاي ثقل سنجي نسبي فراهم شده است. وي ادامه داد: بررسي تغييرات ارتفاعي پوسته زمين به طور جدي از سال گذشته آغاز شده كه ظرف يك سال برآورد دقيقي از آنها نمي‌توان داد و بايد با ساير اطلاعات مثل اطلاعات ترازيابي دقيق و اطلاعات ايستگاه‌هاي دائم GPS تلفيق شود و انتظار مي‌رود در دو سال آينده تخمين دقيقي از تغييرات ارتفاعي البرز داشته باشيم.

وي در پايان خاطر نشان كرد: در حال حاضر در نتايج مقدماتي، وجود حركت بالا آمدگي در بخش كوهستاني و مركزي البرز و يك فرو نشست در سواحل درياي خزر مشاهده شده كه مقدار آن بسيار كوچك است و نياز به گذشت زمان و اندازه‌گيري‌هاي بعدي براي تاييد آن دارد.

از : پرشين ژئو

............................................................................

برترین عکاسان کوهستان در سال 2006 از نگاه نشنال جئوگرافیک

عکس اول
عکس از : آندره کرنر (Andrew Querner)

تلالو تردید و هراس در چشمان کوهنوردان همراه "آندره کرنر" عکاس، که سعی در گرم نگه‌داشتن خود در طی صعود به بالای قله صعب العبور لوتوس (Lotus) در شمال‌غربی کانادا را دارند .
این عکس بدون عنوان جایزه اول مسابقه (Banff Mountain) در سال 2006 را از آن خود کرد .
کرنر ( عکاس برتر) می گوید : در این تصویر عدم اطمینان و شک و تردید از صعود به قله کوه در چهره همراهان من کاملاْ منعکس است .
در صعود از یک ناهمواری آلپی عوامل متغیر بسیاری وجود دارد که میتوانند با شرایط آب و هوایی دست به دست هم داده و یک صعود موفقیت آمیز را با شکست مواجه کنند .در یک صعود آلپی تنها یک امر مسلم وجود دارد و آن حس مبهم ترس از شکست خوردن است .
کرنر کانادایی و 16 برنده دیگر که توسط هیئت داوران مسابقه انتخاب شدند ، یک انستیتو در آلبرتای کانادا را به حفاظت از محیط زیست اختصاص دادند . این مسابقه در بنیاد نشنال جئوگرافیک، برگزار گردید .

 

عکس ششم
یخ آسمانی ( یخ سربه فلک کشیده )
عکس از : دارل ویلکس (Darrell Wilks) از کالگاری ، آلبرتای کانادا

ویلکس می‌گوید : رودخانه یخی آتاباسکا (Athabasca) واقع در پارک ملی جاسپر (Jasper) آلبرتای کانادا به بزرگی یخ رودی است که از سرزمین یخ زده کلمبیا عبور میکند .
ابرهای تیره اما نه چندان سرد ، یک‌روزی از وقتم را گرفت تا بتوانم عکس بگیرم . همسفرهایم صبورانه در واگن انتظار مرا می‌کشیدند اما من با سماجت تمام انتظار روشنایی را می کشیدم. 
انگار خورشید با من قائم موشک بازی می‌کرد و برای دادن ذره ای نور بالای کوه سربه‌سرم می‌گذاشت .

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٧:٠٠ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٦ آذر ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ اعضاي جديد هيات مديره انجمن كوهنوردان ايران انتخاب شدند

مجمع عمومي انجمن كوهنوردان ايران عصر روز پنجشنبه، دوم آذر ماه، در محل سالن همايش مركز سازمان‌هاي غيردولتي و داوطلبانه شهرداري تهران برگزار شد و اعضاي هيات مديره جديد اين انجمن براي يك دوره دو ساله انتخاب شدند.
 
گروه ديده‌بان كوهستان انجمن كوهنوردان گزارش داد:« در اين مجمع كه از ساعت 16 با حضور اعضاي انجمن آغاز بكار كرد، ابتدا كيومرث بابازاده، رييس سابق هيات مديره، گزارش عملكرد انجمن طي دو سال گذشته را ارايه کرد و پس از آن تني چند از اعضاي هيئت مديره و همچنين بازرس انجمن گزارشهاي خود را قرائت کردند.»
 
در ادامه با نامزدي 12 نفر از اعضا براي فعاليت در هيات مديره انجمن و همچنين سه نفر از اعضا براي فعاليت به عنوان بازرس، انتخابات رسمي برگزار شد كه در نهايت آقايان عباس محمدي، اسماعيل رضايي، محمدعلي رودي، محمود بهادري، شكور لطفي و خانم‌ها افسر شانديز و پرستو ابريشمي به عنوان اعضاي اصلي و محسن فوقاني و سورن سپانيان به عنوان اعضاي علي‌البدل هيات مديره براي دوره دوساله 87-85 برگزيده شدند.
 
خبرگزاري ميراث‌فرهنگي
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٢:٢۸ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٥ آذر ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ پيمايشی در کلوت های کوير لوت !

 

 

 

 

 

 

جغرافيایی بی نظير ٬ باشکوه و عاری از حيات . آنجا که دنيا پايان می گيرد و ابديتی مرموز آغاز می شود . آنجا که انبوه خاک ٬ بر نقش از ياد رفته ی درياها نشسته است . آنجا که مثل هزاره ی تنهايی ٬ در خاطره ها هيچ نيست و ديگر هيچ مسافری مقصدش را به ياد نمی آورد . آنجا که در آستانه ی هر غروب و در جادوی حيرت انگيز سايه ها و رنگ ها ٬ اندوه آدمی نگاه خيره اش را بر شن های خاکستری ٬ رد گام ها و بر نقش از ياد رفته ی روياها می دوزد . سرزمينی آرام و خاموش و گسترده تا قلمروی بی پايان خيال ...

 

از وبلاگ : برنامه های کوه

http://parson.persianblog.ir

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٢:٠٢ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢ آذر ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک