بهاران است اینجا ...

آن دست‌های سبز فراوان نشانده‌اند

بر بی‌کرانه‌گی

                  از بوته‌های سبز ، بهاری عظیم را :

زمین زیر پای من

                     از این کرانه ... سبز !

                      تا آن کرانه ... سبز !

.

شعر : م . آزاد

عکس : فرامرز نصیری

 

 

 

پی نوشت :

 

وبلاگ نویسی؟!

"ده سال"  باید کافی باشد!

 این آخرین پست وبلاگ کلاغ‌ها است!

وقت دیگر شاید ...

 

خداحافظ فضای مجازی کوه‌نوردی ایران!

 

 

 

 

 

 

.

 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٩:٤٤ ‎ب.ظ روز شنبه ۸ فروردین ۱۳٩٤
    پيام ها    +


نجات کوه نوردان خوزستانی درارتفاعات چهارمحال و بختیاری

کوه نوردان خوزستانی ناپدید شده  درارتفاعات چهارمحال و بختیاری نجات یافتند.
فرماندار شهرستان کوهرنگ درگفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت:چهار کوه نورد خوزستانی 8 روز پیش برای جمع آوری گیاهان  بومی و کوهی به  ارتفاعات  برفی «گلاشیر» شهرستان کوهرنگ  رفته بودند که به علت ناآشنایی با کوه های منطقه  گم شدند.
زمانپور گفت:کوه نوردان پس ازیک روزپیاده روی ،خود را به  نقاط  در دسترس رساندند وامدادگران  موفق به  نجات آنها شدند. زمانپور گفت:در این 8 روز نیز امدادگران یکبار با بالگرد موفق به ارسال مواد غذایی به کوه نوردان شدند ولی به علت  برفی بودن و ارتفاعات گلاشیر امکان فرود بالگرد در منطقه  میسر نبود.
شهرستان کوهرنگ  در فاصله 120 کیلومتری شهرکرد مرکز چهارمحال و بختیاری واقع  است.

 

 


 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٦:۳٩ ‎ب.ظ روز شنبه ۸ فروردین ۱۳٩٤
    پيام ها    +


سه کوه نورد گرفتار شده در قله سندان زنجان نجات یافتند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: با تلاش تیم های امداد کوهستان جمعیت هلال احمر شهرستان خرمدره و مرکز زنجان سه کوه‌نورد گرفتار شده در قله سندان خرمدره نجات یافتند

 

علی طاهری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: چهار نفر از هشت امدادگر اعزامی به این منطقه برای نجات جان این سه کوه‌نورد راه گم کرده و گرفتار آمده به سمت بالای قله رفته و پس از دو ساعت مسیرپیمایی در شرایط سخت و دشوار بالاخره ساعت 10/11 دقیقه به محل جان پناه رسیده و آنها را زنده پیدا کردند.

وی اظهار کرد: هم اکنون این کوه نوردان همراه با امدادگران تیم کوهستان جمعیت هلال احمر زنجان در حال پایین آمدن از قله هستند ولی مه آلود بودن منطقه و وجود برف سنگین، حرکت آنان را کند کرده است.

طاهری با بیان اینکه چهار امدادگر کوهستان نیز در پای قله منتظر آنان هستند افزود: تیم های امداد کوهستان جمعیت هلال احمر این استان، از اوایل صبح امروز عملیات جستجو برای نجات سه کوه‌نورد خرمدره ای گرفتار در برف و بوران را آغاز کرده بودند.   

این سه فرد نجات یافته، صبح روز گذشته /چهارشنبه/ به منظور کوه‌نوردی عازم قله سندان شده بودند که هنگام بازگشت به دلیل ریزش برف و وقوع بوران مسیر را گم کرده و در ساعت هفت شب برای نجات جان خود با استفاده از تلفن همراه با شماره تلفن 112 ندای امداد جمعیت هلال احمر تماس گرفته و درخواست یاری داشتند.

 

 

 

 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٧:٤۳ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٦ فروردین ۱۳٩٤
    پيام ها    +


حادثه ی آناپورنا تائید شد

وزارت گردشگری نپال با تایید صعود 13 کوه‌نورد از جمله 6 شرپای نپالی به قله آناپورنا در روز 23 مارچ، مرگ دو کوه نورد از جمله مانسیکا از فنلاند و پمبا شرپا از نپال را تایید نمود. در این گزارش علت مرگ سقوط ایشان عنوان گردیده. جسد کوه‌نوردان فوق که در ارتفاع 7100 متری مفقود شده بودند در ارتفاع 7000 متری توسط سایرین پیدا شده است.
لازم به ذکر است در گزارش فوق از رضا شهلایی کوه‌نورد کشورمان به عنوان سرپرست کوه‌نوردان فاتح قله آناپورنا نام برده شده.

منبع: توئیتر

 

برگرفته از وبلاگ کوه قاف

 

 

 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:۳۱ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٦ فروردین ۱۳٩٤
    پيام ها    +


تبریک فدراسیون به رضا شهلائی صعودکننده به آناپورنا

 

فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی بر خود لازم می‌داند صعود ارزشمند و موفقیت آمیز «رضا شهلائی» از کوه‌نوردان خوب کشورمان را به قله 8091 متری «آناپورنا» دهمین قله مرتفع جهان، صمیمانه تبریک عرض نماید. وی به همراه 6 کوه‌نورد خارجی دیگر و 7 راهنمای نپالی ساعت ١۵.٣٠ به وقت محلی در روز سه‌شنبه 4 فروردین ماه 94 ، موفق به صعود این قله شدند...

گفتنی‌ست؛ «رضا شهلایی» کوه‌نورد پرتوان کرمانشاهی با صعود به «آناپورنا» توانسته به 4 قله مطرح 8000 متری صعود نماید.او پیش از این قله های «اورست»، «کی دو» و «کانچن چونگا» را نیز صعود کرده بود.

برای «رضا شهلائی» بازگشتی در صحت و سلامت به میهن آرزو داریم.

ShareThis Copy and Paste

از سایت فدراسیون

 

 

 

 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٩:٢٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٥ فروردین ۱۳٩٤
    پيام ها    +


در بازی های قومی _ قبیله ای شرکت نمی کنیم!!

_ "رای دادن" باید اقدامی آگاهانه و به شدت مسئولانه باشد . دعوت به رای دادن به نفع تیم ایرانی برای  برنده شدن و جذب کمک مالی کمپانی میلت ، فقط به دلیل ایرانی بودن گونه‌ای  رفتار قومی _ قبیله‌ای است . در رفتارهای قومی _ قبیله ای آنچه کوچک‌ترین اهمیتی ندارد توجه به " شایسته‌گی"  و " عدالت "  موضوع است .  رای دادن آگاهانه و مسئولانه فقط یک مفهوم دارد : اطلاع از شرایط و توانائی همه شرکت کننده‌گان در این نظرخواهی و سپس قضاوت ( رای دادن )  به آن که شایسته‌ترین می‌دانیم .

 

_ نه "جوگیر" می‌شویم و نه در چنین بازی‌های  "قومی _ قبیله‌ای" که تعدادی از دوستان وبلاگ‌نویس راه می‌اندازند شرکت می‌‌کنیم!

 

 

_ در موضوعاتی مانند ترانگو  ، 48 زمستانی لهستانی‌ها و ...  " فرهادی "  نشان داد که ظرفیت و تاب تحمل انتقاد را چندان ندارد .  

 

_ چرا باید به کسانی که مواجهه‌ی سالمی با موضوع انتقاد و منتقد ندارند رای بدهیم؟

 

_ به هیچ عنوان و در هیچ نظرخواهی به فرهادی رای نخواهیم داد !

 

 

پی‌نوشت:

_ یک ورزشکار یا یک تیم ورزشی باید واجد توانایی مواجهه‌ی سالم با انتقاد و منتقد باشد . به عنوان یک اصل و یک معیار ، این خصوصیت را بخشی  جدایی ناپذیر از موضوع شایسته‌گی یک ورزشکار یا یک تیم ورزشی می‌دانیم .

 

_ ضمن پوزش از خواننده‌گان محترم ، با اطلاع‌رسانی مجدد و تصحیح اخبار قبلی در باره نفرات تیم ( اینجا ) مضمون این پست نیز اصلاح شد.

 

 

 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٩:٥٧ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٥ فروردین ۱۳٩٤
    پيام ها    +


سقوط هواپیمای آلمانی در کوه های آلپ

 

شبکه تلویزیونی المنار در خبری فوری اعلام کرد: لاشه هواپیمای سقوط کرده در فرانسه در منطقه ای در جنوب کوه های آلپ پیدا شد.

 

' توماس وینکلمن' از مدیران شرکت ایرباس که هواپیمای متعلق به آن ساعت 10 و 47 دقیقه سه شنبه به وقت فرانسه در خاک فرانسه سقوط کرد، اظهار داشت بر اساس اطلاعات موجود، 67 نفر از 150 قربانی این سقوط آلمانی بودند. وی که در نشستی خبری سخن می گفت، با ابراز بی اطلاعی از ملیت دیگر سرنشیان هواپیما تاکید کرد: مسئولان شرکت جرمن وینگز در تلاشند تا سریعا اطلاعات مربوطه را به دست آورده و منتشر کنند.

این مدیر مسئول در شاخه پروازهای ارزان قیمت لوفت هانزا خاطر نشان کرد به دلیل آن که هواپیمای ایرباس آ-320 در داخل منطقه شنگن پرواز می کرد، فقط اطلاعاتی شامل نام و تاریخ تولد مسافران در فرودگاه بارسلون ثبت، اما گذرنامه آنان کنترل نشده است.

شبکه خبری یورونیوز نیز اعلام کرد که جعبه سیاه این هواپیما پیدا شده است. 'هیک برلنباخ ' معاون شرکت هواپیمایی لوفت هانزا دراین باره گفت: هنوز اطلاعاتی دراین باره در دست نیست و نمی توانم اطلاعات دقیقی در این باره ارایه کنم.

مقامات آلمانی شرکت جرمن وینگز، اعلام کردند هواپیمایی که امروز سقوط کرد، مشکل ایمنی نداشت. هواپیمای مسافربری ایرباس آ320 با 150 سرنشین شامل 144 مسافر، دو خلبان و چهار خدمه که از بارسلون اسپانیا عازم دوسلدورف آلمان بود ، ساعت 10 و 47 دقیقه امروز به وقت فرانسه در کوه های آلپ سقوط کرده است . محل سقوط هواپیما به شکلی است که امکان فرود بالگرد در آن وجود ندارد و امکان دسترسی نیز بسیار سخت است. شرکت جرمن وینگز اعلام کرده است این هواپیما از نظر ایمنی، وضع مطلوبی داشت و خلبان آن نیز بسیار با تجربه بود. این هواپیما با از دست دادن سرعت و ارتفاع، در منطقه ای دور افتاده در آلپ در جنوب شرق فرانسه سقوط کرده است.


براساس تصاویر منتشره ازسوی شبکه یورونیوز، این هواپیما پس از سقوط در دره ای در کوه آلپ ، به قطعات کوچکی متلاشی شده است.

 

 

 

 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٩:۳٥ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٥ فروردین ۱۳٩٤
    پيام ها    +