کلاغ ها


+ آرامکوه : می خواهند منتقدان را سرجای خود بنشانند!!

.

.

.

.

.

.

.

عباس ثابتیان کوه نوردی آزاد و مستقل است که در انتخابات آخرین مجمع عمومی انجمن کوه نوردان ایران ، با رای اکثریتی قابل توجه به عضویت هیئت مدیره این تشکل انتخاب شد . او در وبلاگ آرامکوه _ و با انتخاب یک خط مشی معتدل _ به انتشار دیدگاه های انتقادی و شخصی خود در باره ی پاره ای از مسائل کوه نوردی ایران _ و در ماه های اخیر به حادثه ی نانگاپاربات _ می پردازد . آخرین نوشته های او به عملکرد یکی از اعضای باشگاه دماوند ( سهند عقدائی ) در جریان برگزاری جشنواره فیلم و گزارش برنامه و همچنین پرسش هائی از عباس محمدی و اشاره به تناقض آشکار در حمایت و پشتیبانی از شرکت نارون آرا که در حیطه ی سد سازی نیز فعالیت می کند _ اختصاص دارد :

« ... یکی از زمینه های فعالیت نارون آرا ، حمایت چی تیم نانگاپاربات، ساختن سد است و یک پرسش از عباس محمدی که از دشمنان سوگند خورده سدسازان است و آنها را بساز و بفروش هایی در ابعاد مالی بسیار بالاتر می داند که آب او  و  آب نارون آرا چگونه به یک جو می تواند برود؟ حالا اگر قرار باشد که از یک جو بروند... اگر سد ساختن کاری غیر زیست محیطی است ، با حمایت مالی از کوه نوردان می توان آن را زیست محیطی کرد؟ »

در جریان جشنواره ای که چندی  پیش  انجمن کوه نوردان  تحت  عنوان " فیلم وگزارش برنامه " برگزار نمود و مسئولیت دبیری بر عهده ی سهند عقدائی  و عباس ثابتیان از کادرهای اجرائی و مسئول روابط عمومی آن  بود ، شاهد رفتاری عجیب و غیر اخلاقی از سوی باشگاه دماوندی های مجری جشنواره بودیم . آنان در جزوه ی کوچکی که روز اول و در میان شرکت کنندگان توزیع کردند، نام عباس ثابتیان را _ و لابد به تلافی دیدگاه های انتقادی او نسبت به حادثه ی نانگاپاربات _ از لیست مسئولین اجرائی حذف کردند و ... وبلاگ آرامکوه در باره ی این مسئله و خطاب به کاظم فریدیان نوشته است :

« ... و میدانی که از آن گفته ایم میدانی است که در آن با شوخی و طنز و هزل منتقدان را بر سر جای خود می نشانند و اگر باز هم پای خود را از گلیمی که برایش تعریف کرده اند درازتر کرد ، آنگاه او را ادب میکنند ، به روشی دبیر گونه ، آن هم چه دبیری ؟ دبیری جشنواره گزارش های کوه نوردی ، اون هم سومین دوره. خوب اگر پای کسی گنده باشه و توی گلیمش جا نشه چه باید کرد؟ »

.

نوشته های انتقادی عباس ثابتیان را در وبلاگ آرامکوه بخوانید:

http://aramkuh.blogfa.com

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:۱۱ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۸ دی ۱۳۸٧
تگ ها:
comment نظرات () لینک