کلاغ ها


+ فیلم کوتاه نانگاپاربات دماوندی ها

.

.

.

.

.

.

.

پدر سامان نعمتی از زمان حادثه ی نانگاپاربات ، هم چنان با تلاشی خستگی ناپذیر و با انگیزه ای قابل ستایش در جست و جوی زوایای تاریک و بی پاسخ مانده ی مرگ فرزندش می باشد . حاصل پافشاری و درخواست های مکرر او از اعضای تیم و مسئولین باشگاه دماوند برای دیدن فیلم کامل برنامه تاکنون به هیچ نتیجه ای نرسیده است . آنان چندی پیش صحنه هائی بسیار کوتاه _ و به شدت کنترل شده _ را در اختیار او قرار دادند به امید آنکه ... این فیلم کوتاه را می توانید در لینک زیر ببینید :

http://video.google.com/videoplay?docid=3058771677304138490&hl=en

 

 دو نکته :

1_ در صحنه های قسمت دوم فیلم ( آنجا که صدای کاظم فریدیان روی فیلم می گوید 400 متر زیر قله هستیم ) با چرخش دوربین به طرف سامان نعمتی و دقیقا بعد از کلماتی که فریدیان از نیش کرامپون می گوید ، سرعت فیلم به یک باره کند ( اسلوموشن ) می شود و به نظر می رسد خواسته اند با این ترفند کهنه،  استنادی برای روایت های آشفته و متناقض خود در باره ی دلایل رها کردن و مرگ سامان فراهم آورند . اولین گام سامان به صورتی کاملا عادی و البته بسیار محکم و بدون تزلزل است اما نمایش گام دوم او به شکل اسلوموشن صورت می گیرد و قرار است مثلا ضعف و ناتوانی او را به پدرش نشان دهند !!  

2_  بررسی و استنباط خود را از صحنه های کوتاه این فیلم کوتاه قبلا طی یادداشتی در همین وبلاگ منتشر کرده ایم . در صورت تمایل می توانید آن را نیز بخوانید :

http://news83.persianblog.ir/post/1057

.

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:۳٩ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱٩ دی ۱۳۸٧
تگ ها:
comment نظرات () لینک