کلاغ ها


+ این صدای سامان است ...

.

.

.

.

.

.

.

.

.

انجمن کوه نوردان ایران نشست همگانی بهمن ماه خود را روز چهارشنبه 16/11/87 در محل خانه کوه نوردان ایران و با حضور نزدیک به 50 نفر برگزار نمود . موضوعاتی که در این جلسه مطرح گردید : ارائه ی اخبار کوه نوردی توسط عباس ثابتیان ، گزارش امید عالمی از طرح ساماندهی و توسعه ی امداد در ارتفاعات شمال تهران ، گزارش افشین یوسفی از جشنواره یخ نوردی فرانسه و گزارش عباس ثابتیان از دیدار و گفتگو با جلیل کتیبه ای در کشور آلمان ... 

 

اما نکته ی قابل توجه  و بسیار حائز اهمیت این نشست ، سخنان آقای همایون نعمتی ( پدر سامان ) در پایان جلسه بود که به صورتی کوتاه و خلاصه به تشریح فعالیت ها و اقداماتی که تاکنون برای دست یابی به زوایای مبهم و پنهان مرگ فرزندش در برنامه ی نانگاپاربات انجام داده است پرداخت . او گفت تا زمانی که تمامی حقیقت مرگ سامان برای خانواده اش آشکار نگردد ، جست و جو و تلاش در این راه ادامه خواهد داشت . آقای همایون نعمتی ضمن انتقاد از واکنش غیر مسئولانه و عدم تمایل به همکاری اعضای تیم نانگاپاربات باشگاه دماوند و مسئولین این باشگاه در مقابل خواسته های طبیعی خانواده ی سامان _ از جمله : دیدن فیلم ها و تصاویر کامل برنامه ... او گفت تاکنون و در طی این چند ماه ، اینان فقط در حدود دو دقیقه فیلم از سامان را به ما داده اند _ به طرح مسئله ای پرداخت که می تواند به مثابه ی ابعادی تازه و تعیین کننده از بحران نانگاپاربات و معمای مرگ سامان نعمتی  _ با توجه به روایت های به شدت متناقض اعضای تیم  _ تلقی گردد . آقای همایون نعمتی گفت : « ما توانسته ایم در همان لحظات کوتاه آخرین فیلمی که دماوندی ها در محل باشگاه شان و برای اثبات صعود خود نمایش دادند ، و دقیقا در جائی که برنامه ی خود را پایان می دهند _ و ادعا دارند قله است _ طی چهار مورد ، صدای سامان را از میان صداهای موجود در فیلم تشخیص دهیم ! ... و تشخیص صدای سامان به تائید تمام اعضای خانواده رسیده است ... »  

 

 

کاظم فریدیان نیز در جلسه حضور داشت و پس از پایان صحبت های آقای همایون نعمتی ، در واکنشی کاملا عصبی و نسنجیده پشت تریبون قرار گرفت و بجای پاسخ به انتقادات مطرح شده توسط پدر سامان ، و در توهینی آشکار ، آنان را " بازی خورده " نامید و گفت : این طبیعی ست که این پدر در هر شرایطی صدای فرزند خود را بشنود !! ...

.

.

در پایان نشست همگانی بهمن ماه انجمن کوه نوردان ، از عباس محمدی خواسته شد به دلیل اهمیت تعیین کننده ی مطالب و نقطه نظرات آقای همایون نعمتی و دیگر اعضای خانواده ی سامان ، جلسه ای برای ارائه ی صحبت های آنان در نظر گرفته شود .

 

نشست بهمن ماه در ساعت 30/20 دقیقه پایان یافت.

 

__________________________________________

پی نوشت :

و نقدی بر موضع گیری های انجمن کوه نوردان در دفاع از عملکرد تیم نانگاپاربات باشگاه دماوند با عنوان روی سخن سامان های بعدی با انجمن کوه نوردی :

« ... به ارزش های صعود اشاره می‌شود و دیگران را متهم به ندیدن و باور نکردن می کنند در حالیکه ساده ترین ، ملموس ترین و دردناک ترین صحنه این صعود یعنی رها شدن و تنها ماندن یک هم نورد را از یاد می برند و حتی حاضر نیستند نیم نگاهی هم به اشکالات روشن تیم داشته باشند و نادیده می گیرند که بزرگ ترین حرکت ضد ارزشی در این صعود اتفاق افتاده است . از طرف دیگرعملکرد انجمن کوه نوردان قابل توجه است که در چند مقطع با انتشار بیانیه ای به صحنه آمده است و بیشتر از آنکه دغدغه رشد کوه نوردی را داشته باشد ظاهر شدن در نقش سخنگو و تبعیت از  تیم نانگا را دنبال کرده است ...  »

.

.ادامه ی این نقد را در لینک زیر بخوانید:

سایت گروه کوه نوردی قاجر http://www.ghajer.com/index.html

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٢:٠٦ ‎ق.ظ ; شنبه ۱٩ بهمن ۱۳۸٧
تگ ها:
comment نظرات () لینک