کلاغ ها


+ دانمارک : آخرین شانس نجات کره زمین از گرم شدن بیشتر

رئیس سازمان محیط زیست اتحادیه اروپا هشدار داد که آخرین شانس جهان برای موافقت در مورد واکنشی مناسب به تغییرات آب و هوای زمین در اجلاس آینده سازمان ملل در کپنهاگ دانمارک خواهد بود .

رهبران جدید حدود 190 کشور جهان در دسامبر آینده در تلاش برای ایجاد یک معاهده جهانی که قرار است جایگزین پروتکل کیوتو در مبارزه با گرمایش جهانی شود، در کپنهاگ دور یکدیگر جمع خواهند شد.  کمیسیونر محیط زیست اتحادیه اروپا در یک کنفرانس تغییرات آب و هوا در بوداپست در روز جمعه گفت : 12 سال از زمان ایجاد پروتکل کیوتو می‌گذرد و در حالی که این پروتکل در سال ٢٠١٢ پایان می‌یابد کپنهاگ آخرین ایستگاه جهان و آخرین شانس برای توقف تغییرات آب و هوایی قبل از رسیدن آن به نقطه بدون بازگشت خواهد بود. 

وی افزود:تعهد اوباما رئیس جمهور آمریکا برای همکاری جدی در زمینه مبارزه با گرمایش زمین نشانه‌ای است به شدت امیدوار کننده که پیشرفت در اجلاس آینده را تا حد زیادی ممکن می‌سازد. نشانه‌های مثبتی نیز از طرف چین، هند، برزیل و سایر اقتصادهای بزرگ بروز پیدا کرده است.  وی اعلام کرد که در این راه کشورهای توسعه یافته باید 80 تا 95 درصد تولید آلاینده‌های خود را کاهش دهند تا کشورهای در حال توسعه نیز بتوانند خود را از فقر بیرون بکشند و این وظیفه اخلاقی کشورهای ثروتمند است تا رهبری مبارزه با گرمایش زمین را در دست بگیرند.

.

                                                                       خبرگزاری فارس

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:۳۸ ‎ب.ظ ; شنبه ۱٠ اسفند ۱۳۸٧
تگ ها:
comment نظرات () لینک