کلاغ ها


+ عباس محمدی : نه بی طرف ، نه صادق !

رامین شجاعی : « ... آقای عباس محمدی به نام انجمن کوه نوردان بیانیه "  سوار بودن  بر  زورق یقین  " را منتشر می نماید .   فراموش می کند که تا دیروز از حقوق "قلم به دستان" دفاع می کرده و حال از جایگاه "رئیس" به منتقدین  طعنه می زند  که  "  کارگاه نقد و بررسی " راه می اندازند بدون اینکه کوچکترین استدلال یا شاهدی را برای ادعاهای خود ارائه کند. بعید نیست اگر این برخوردها و واکنش های منتقدین وجود نداشت روایت "طوفانی از باران و بهمن و سنگ" را به خوردمان نمی دادند .متاسفانه عملکرد آقای محمدی در مورد حوادث مشابه گذشته یک علامت سوال بزرگ در مورد صداقت و بی طرفی وی ایجاد می کند.

در حادثه دوبرار "بازی عشق و مرگ" را برای توجیه حادثه به کار می برد اما در حادثه گاشربروم I با 180 درجه تغییر موضع کسانی را که کوه نوردان را بدون آموزش های کامل در محیط کوهستان قرار می دهند مسئول و مقصر معرفی می کند و متاسفانه در این حادثه ( نانگاپاربات )بار دیگر وظیفه فراموش شده انجمن در دفاع از حقوق کوه نوردان را همچون گذشته فدای عملگرایی و مصلحت اندیشی می کند . آقای محمدی و دیگر عملگرایانی که (حقوق کوه نوردان به کنار) بنیادی ترین حق انسانی یعنی حفاظت از جان آدمی را فدای رشد کوه نوردی مستقل می کنند باید بدانند کوه نوردی مستقل اگر بر پایه های دروغ و کژی استوار شود جز اینکه روز به روز بیشتر به قهقرا رود نتیجه ای به دست نخواهد آورد... در وبلاگ داستان کوه  »

.

گروه کوه نوردی قاجر قروه : « ... از طرف دیگر عملکرد انجمن کوه نوردان قابل توجه است که در چند مقطع با انتشار بیانیه ای به صحنه آمده است و بیشتر از آنکه دغدغه رشد کوه نوردی را داشته باشد ظاهر شدن در نقش سخنگو  و تبعیت از  تیم نانگا را دنبال کرده است  و حتی یک بار هم این جرات و شهامت را نشان نداده که بعنوان مرجعی مستقل و مردمی _ به زعم خود _ به اشکالات این تیم در خلق حادثه اشاره کند ...  انجمن ناراحت است از اینکه بدلیل سایه غم انگیز ناپدید شدن سامان نعمتی نتوانسته اند مراسمی در خور داشته باشند و دیگر کاری به این ندارد چرا اینگونه حادثه ای باید اتفاق بیافتد و بجای اظهار تاسف برای قربانی شدن یک کوه نورد ، برای نداشتن مراسم شادمانه متاسف است و نمی گوید چرا باید یک همنورد در غربتی همیشگی بماند ...  آیا تا بحال به این فکر بوده اید در راهی گام بردارید که  قفل سکوت و تناقض گویی تیم شکسته شود .مسلم است که نه ! لذا تا بحال چیزی از انجمن محترم بعنوان نقد نشنیده ایم پس لطفا تا زمانی که خود انجمن در مورد نقد از نوع دلسوزانه اش و مطابق با عرف جامعه قدمی برنداشته در مورد نقد  کمتر اظهار نظر شود بهتر است ...   و شاید تنها چیزی که ازمتن عملکرد های باشگاه دماوند و انجمن بتوان بیرون کشید این باشد که انجمن و باشگاه و تیم نانگا و همه هم فکرانشان در مورد صعود به نانگاپاربات در گروه خوب ها و دیگران اعم از ریز و درشت در گروه بدها  قرار دارند . و همیشه بیاد داشته باشیم مهمتر از تصور خود در مورد عملکرد مان ، برداشت دیگران اهمیت دارد و شما انجمن یان عزیز همواره این پیام را رسانده اید که از همه برتر هستید . این قصه تلخ را هنگامی شاهد هستیم  ، که انجمن کوه نوردی ایران بر اساس ماهیت و ظرفیت ، رسالتی بس بزرگتر از این نوع عملکرد فعلی دارد . این انجمن ظرفیت فراگیر شدن در تمام کشور را دارد و به تعبیری متعلق به همه کوه نوردان ایران زمین است نه چند نفر ... ولی متاسفانه از آنجا که این انجمن امروز اسیر محدودیت ها و منافع گروهی قلیل شده است باید روندی تحلیلی را پذیرا باشد . مگر اینکه شما بزرگوارانی که امروز در صدر انجمن جای گرفته اید باور کنید که این انجمن متعلق به همه کوه نوردان است و متناسب با این باور گام بردارید و به مرجعی فراگیر در هر حادثه و برنامه مبدل شود که تنها به منافع مشترک و بلند کوه نوردی و جامعه روبه توسعه ایران زمین می‌نگرد و به یکی از بزرگترین خلاء ها در کوه نوردی ایران خاتمه داده شود . به امید آنروز ، که بدون شک برای رسیدن به آن ،  باید براساس اصول انسانی جنگید ... از سایت گروه کوه نوردی قاجر قروه  »

متن کامل در سایت گروه کوه نوردی قاجر قروه:

http://ghajer.com

.

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۸:۳٥ ‎ب.ظ ; جمعه ٢۱ فروردین ۱۳۸۸
تگ ها:
comment نظرات () لینک