کلاغ ها


+ فدراسيون کوهنوردی ايران

نايب رئيس جديد فدراسيون کوهنوردی ايران انتخاب شد . صادق آقاجانی طی حکمی محمود نوری را به اين سمت منصوب کرد . پيش از اين احمد شير محمد به مدت سه سال مسئوليت فوق را عهده دار بوده است .

همچنين در اطلاعيه ای که اين فدراسيون منتشر کرد اسامی دعوت شدگان به اردوی تيم ملی جهت صعود بانوان به قله اورست نيز اعلام شد . اين اطلاعيه که با جمله : صعود اولين بانوی مسلمان جهان آرزوی تمام ملت ايران است  آغاز شده است، چهارده نفر از آقايان كوهنورد را برای همراهی و تحقق اين آرزو  و شركت در اولين مرحله اردو در منطقه دنا  فرا خوانده است . در بــــــــاره نحوه و چگونگی گزينش اين افراد ، اطلاعـــيه فدراسيون كوهنوردی ايران  فاقد هر توضيحی می باشد .

فدراسيون در نظر دارد به منظور انتخاب اعضای تيم ملی بانوان جهت صعود به قله اورست در سال ۸۴  ، اردوی انتـــــــخابی خـــــــود را در تاريخ  ۲۵/۹/۸۳  در منطقه علم كوه برگزار نمايد .

پايگاه اينترنتی فدراسيون  ۱۹/۹/۸۳

 

كلاغ ها : آيا جمله آغازين اطلاعيه فدراسيون كوهنوردی ايران به معنی عدم حضور و گزينش  بانوان كوهنورد از اقليت های ديني ، حتي در صورت دارا بودن توانمندی و شايستگی های فنی لازم ، در تيم ملی كوهنوردی بانوان برای صعود قله اورست می باشد ؟

 

كشف سكونت گاه هخامنشيان در نايين

استقرار گاهی از دوره هخامنشی در جنوب شرقی شهرستان نايين كشف شد . از دوره پادشاهی هخامنشی در ايران ، كه يكی از مهمترين دوره های باســـــــتانی كشورمان است ، تا كنون آثار سكونت گاهی زيادی به دست نيامده است . محسن جاوری كارشناس باستان شناسی سازمان ميراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان گفت : طی بررسی های انجام شده و در جريان عمليات تعيين حريم محوطه ی قلعه ای باستانی در شهرستان نايين ، تيم حاضر در منطقه به اين اســـــتقرار گاه مربوط به دوره هخامنـــشی برخـــورد كرد . اين استقرار گاه ۲ تا ۳ هكتار وسعت دارد و سطح كل آن با سفال های هخامنشی پوشيده شده است .

ميراث فرهنگی ۲۰/۹/۸۳

 

سامان دهی معبد آناهيتا

قرار است چهره نيمه مخروبه و متروكه ی بنای معبد آناهيتا ( كنگاور ) در سال ۸۴ با اجرای طرح سامان دهی و مرمت پلكان های جنوبی و پژوهش در بخش های شمالی و شرقی تغيير كند . البته در صورتی كه طرح مرمتی ـ پژوهشی فوق توسط كارشناسان فنی سازمان ميراث فرهنگی و گردشگری به تصويب برسد ! بيش از دو سال است كه عمليات سامان دهی محوطه با ارزش و تاريخی آناهيتا متوقف شده است . از سال جاری و با تخصيص اعتبار مختصری ، پاكسازی محوطه معبد از گياهان خودرو و سامان دهی ضلع شمالی آن در دستور كار مسئولان محل قرار گرفته است . 

ايسنا ۱۷/۹/۸۳

كلاغ ها : شكوه وعظمت اين محوطه باســــــتانی و همچـــــنين عمق فاجعه ای را كه در زمينه حفظ و حراست و بازسازی آن وجود دارد  ، تا از نزديك و با چشم خود نبينيد باور نمی كنيد . طنز تلخ و غم انگيزي كه در متن خبر وجود دارد  نيز می تواند تا حدودی گويا باشد : ... پاكسازی محوطه معبد از گياهان خودرو (!) سرانجام امسال در دستور كار مسئولان قرار گرفته است ! ... خسته نباشيد آقايان ! لطفا سپاس بيكران ما كلاغ ها را به نمايندگی از تاريخ و نسل هاي آينده اين سرزمين بپذيريد ...

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٢:٥٦ ‎ب.ظ ; جمعه ٢٠ آذر ۱۳۸۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک