کلاغ ها


+ زلزله !

خرم آباد :خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) _ منطقه لرستان
اغلب ساكنين خرم آباد ، بروجرد و دورود شب گذشته را در فضاي آزاد به صبح رساندند . به گزارش ايسنا منطقه لرستان ٬ در پي وقوع زمين لرزه هاي اخير در لرستان و با توجه به وقوع سي و پنج بار لرزش زمين و هشدارهاي كارشناسان در خصوص احتمال وقوع پس لرزها ، با وجود سرماي شب گذشته ، ساكنين شهرهاي خرم آباد ، بروجرد و دورود در پاركها ، معابر و فضاهاي باز شب را به صبح رساندند.

ايسنا ۱۲/۱/۸۵

 

اعتراض !

كمبود چادر مورد نياز براي اسكان حادثه ديدگان زلزله اخير در شهرستان بروجرد، شنبه شب اعتراض شهروندان اين منطقه را بدنبال داشت. در برخي از خيابانها شهروندان بروجردي ضمن تجمع خواستار دريافت چادر براي اسكان خانواده‌هاي خود شدند.اين اعتراضات بدنبال سرد شدن تدريجي هوا و احتمال بارندگي در شب جاري رخ داده است و زلزله زدگان در اين خصوص از مسوولان استمداد مي‌طلبند.

اكثر شهروندان بروجردي بر اثر بروز زلزله‌هاي اخير اين منطقه با دلهره و ترس محسوسي از خانه و كاشانه خود خارج شده و هم‌اكنون نيز در خيابانها و معابر روباز بسر مي‌برند. تاكنون توسط مسوولان امدادرسان منطقه بيش از ‪ ۳‬هزار تخته چادر بين زلزله زدگان توزيع شده، اما اين مقدار جوابگو نبوده و بسياري از مردم منطقه همچنان بدون سرپناه در هوايي سرد زندگي را سپري مي‌كنند. عصر امروز نيز جمعي از مردم زلزله زده به همين منظور در جلوي يكي از مراكز امدادرسان شهر تجمع كرده و اعتراضاتي را برپا كردند.

براساس اظهارات برخي مسوولان امدادرسان، در شرايط كنوني اسكان حادثه ديدگان روستايي كه خانه‌هايشان تخريب شده، بيشتر ضرورت دارد. بر اثر زلزله‌هاي اخير در اين شهرستان، عمدتا مناطق روستايي تخريب شده است. زمين لرزه‌هايي به بزرگي ‪ ۵/۵ ،۵/۱ ،۶‬و ‪ ۴/۷‬ريشتر در مقياس دروني زمين پنج شنبه و جمعه گذشته، شهرستانهاي بروجرد و دورود را لرزاند.

وقوع اين زلزله‌ها در اين شهرستانها باعث مرگ ‪ ۶۶‬نفر و مصدوم شدن بيش از يك هزار و ‪ ۲۰۰‬نفر شد و حدود ‪ ۱۵‬هزار خانوار را بي‌خانمان كرد.

ايرنا ۱۲/۱/۸۵

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:٠٦ ‎ب.ظ ; شنبه ۱٢ فروردین ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک