کلاغ ها


+ صدای سامان : پایانی تلخ بر دروغی بزرگ !

.

همایش ناگفته های نانگاپاربات روز چهارشنبه ٢٣ اردیبهشت ٨٨ در محل سالن مرکزی ساختمان تشکل های غیر دولتی واقع در خیابان ویلا و با عنوان " صدای سامان پایانی تلخ بر دروغی بزرگ " برگزار گردید . در این همایش _ که با استقبال قابل توجهی نیز روبرو شده بود _ ابتدا آقای همایون نعمتی ( پدر سامان ) به شرح ناگفته های حادثه ی نانگاپاربات و افشاگری پیرامون رفتار و عملکرد غیر مسئولانه ی  اعضای تیم نانگاپاربات باشگاه دماوند و مدیران فعلی این باشگاه پرداخت و سپس توسط شهرام نعمتی ( سرپرست گروه کوه نوردی قاجر قروه ) گزارشی  از نواقص و گفته های نادرست در باره ی عملیات امداد و جست و جو برای نجات سامان در ارتفاعات نانگاپاربات ارائه شد .

پدر سامان ابتدا در باره ی ضرورت بررسی و تجزیه و تحلیل این حادثه و درس های بزرگی که می تواند برای نسل جوان و علاقمندان این رشته ورزشی در برداشته باشد سخن گفت « ... بعد از نزدیک به یک سال که از حادثه می گذرد ، واقعیت هنوز برای ما در هاله ای از ابهام قرار دارد و اخباری که تاکنون منتشر شده دائما متناقض و هرکدام نافی دیگری بوده است . لذا تلاش می کنیم با بررسی این حادثه به آن واقعیت ها و نتایجی برسیم که در آینده دیگر شاهد چنین اشتباهات و ناراحتی هائی در جامعه کوه نوردی نباشیم ... بررسی و تحلیل چنین حوادثی ، حق مسلم بازماندگان و جامعه ی کوه نوردی برای دانستن حقیقت است »  

 آقای نعمتی در اشاره به تلاش های سایت تبلیغاتی برنامه ی نانگاپاربات و مسئولین باشگاه دماوند برای بی اهمیت جلوه دادن حادثه ی آفریده شده توسط اعضای تیم و مرگ سامان گفت « ... از همان لحظات و برخوردهای اول ، اهمیت ماجرا و میزان عواطف این گروه نسبت به حادثه برای ما مشخص شد و دانستیم درگیر بحران بزرگی شده ایم وقتی در انتشار اخبار برنامه ، ابتدا خبر صعود و اسامی صعودکنندگان را نوشتند و سپس تبریک سالگرد تاسیس باشگاه شان و بعد از آن نیز تبریک سالگرد صعود فریدیان به کی ٢ و در انتها و در چند کلمه آوردند : " گفتنی " است که سامان از ارتفاع ٧۶٠٠ متر برگشته است !! » آقای نعمتی اضافه کرد : « با توجه به اخبار اولیه ی منتشر شده توسط خود این گروه مبنی بر ارتفاع زدگی سامان ، رها کردن او در آن موقعیت را بایستی یک خطا و اشتباه مسلم انسانی دانست »

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٩:٤٥ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢٧ اردیبهشت ۱۳۸۸
تگ ها:
comment نظرات () لینک