کلاغ ها


+ از همایش ناگفته های نانگاپاربات ( قسمت دوم )

آقای همایون نعمتی در ادامه ی سخنان خود  به شرح کامل و دقیق تمامی وقایع و اتفاقات پس از انتشار خبر حادثه رها کردن و مرگ سامان نعمتی پرداخت و از اعضای تیم نانگاپاربات و مدیران باشگاه دماوند به دلیل تناقض در روایت ها و اخبار ، متفاوت بودن گفت و گوها و سخن ها و عدم صداقت در رفتار و برخوردها به شدت انتقاد کرد . او در اثبات رفتار ناشایست و غیراخلاقی اعضای دماوندی تیم نانگاپاربات ، دو نمونه را برای شرکت کنندگان در جلسه بیان نمود:

« در منطقه ... ما عکس هائی را در همان روزهای اول و از دوربین های پرتوی نیا و ابوالحسنی بدست آوردیم که به روشنی می تواند گویای عواطف و احساسات اعضای این گروه در شرایطی باشد که یک عضو فعال و دلسوز خود را از دست داده اند !! آنان زمانی که سامان در آن ارتفاع با مرگ دست و پنجه نرم می کرد در بیس کمپ خود را به جشن و شادی مشغول کرده بودند !!  بعد از بازگشت ... وسایل شخصی سامان را در کیسه ای گذاشته و بدون همراهی کسی بوسیله آژانس برای برادرش می فرستند و به راننده آژانس می گویند کرایه ات را هم از آنها بگیر !! »

و سپس برای نشان دادن میزان همکاری و دلسوزی سامان در جریان اجرای برنامه ، شاهد نمایش عکسی بودیم که او را در حال حمل وسایل عمومی ( طناب ) و کیسه بار شخصی لیلا اسفندیاری نشان می داد . آقای نعمتی گفت « و شما قضاوت کنید که آنان چگونه پاسخ همکاری های او را دادند !! »

.

سخنان آقای همایون نعمتی در باره علت ندادن بی سیم به سامان توسط کاظم فریدیان و سهند عقدائی بسیار تکان دهنده بود :

« بعد از جدا شدن سامان ( حتی با دلایل و روایت های خودشان ) در گزارش های اولیه گفتند " با تاسف ما یادمان رفت یکی از بی سیم ها را به سامان بدهیم "  ولی بنده می خواهم در اینجا بگویم : آنان به عمد بی سیمی به سامان ندادند ! چون اگر می دادند هنوز گروه امریکائی در بیس  کمپ مستقر بود و سامان می توانست آنان را از اصل ماجرا با خبر کند ... و باز هم مسئله صعود برودپیک تکرار می شد ( اشاره پدر سامان به ماجرای اعلام خبر دروغ صعود قله ی اصلی برودپیک توسط کاظم فریدیان در چند سال پیش بود )  و می توانست شاهدی بر این باشد که قله صعود نشده است . پس باید روی او خط می خورد و نباید به هیچ عنوان پایین می آمد ... »

ادامه دارد

.

-----------------------

در حاشیه ی همایش :

یکی از نکات قابل توجه در همایش ناگفته های نانگاپاربات ، حضور تعدادی از اعضای رسمی باشگاه دماوند ( سه نفر اول در ردیف پایین از چپ ) بود . آن روز شنیدیم که اعضای باشگاه به عنوان یک دستور تشکیلاتی از شرکت در این همایش منع شده اند !! اگر این گونه باشد باید به شجاعت (!) این دوستان تبریک گفت ...

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:٢٢ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳۸۸
تگ ها:
comment نظرات () لینک