کلاغ ها


+ عضو هیئت رئیسه کوه نوردی هرمزگان : فدراسیون دروغ می گوید !

« اظهارات فدراسیون در مورد مرگ کوه نوردان هرمزگانی خلاف واقع است . فیصل دانش امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در بندرعباس افزود: فدراسیون کوه نوردی کشور به ‌جای اجرای نظارت و جلوگیری از بروز چنین وقایعی به انعکاس اخباری غیر واقع و نادرست دست زده و در واقع با بیان گزارش‌های غیر واقع ، بار مسئولیت را از گردن خود ساقط و به گردن دیگران انداخته است .  وی ادامه داد: هیئت کوه  نوردی هرمزگان برای روشن شدن افکار عمومی خود را موظف به بیان واقعیت‌های این حادثه می‌داند و این هیئت برای اثبات گفته‌های خود دلایل کافی دارد که در موقع مناسب توسط مسئولان ذی‌ربط متعاقبا انعکاس می‌یابد .
عضو هیئت رئیسه کوه نوردی هرمزگان افزود: تیم اعزامی متشکل از 11 نفر کوه نورد این استان بعد از هماهنگی با هیئت استان در یکم خرداد ماه جاری به منطقه رسیده و در قرارگاه پلور استقرار و روز دوم خرداد ماه صعود به کوه دماوند را آغاز کرد. راس ساعت شش و 30 دقیقه صبح گروه 11 نفره صعود خود را به‌ ‌سمت قله دماوند آغاز کرده و فدراسیون کوه نوردی نیز این خبر را تائید می‌کند.  دانش با اشاره به اینکه هیچ‌گونه توصیه‌ای به لحاظ نامناسب بودن وضعیت هوا از طرف مقامات مسئول به کوه نوردان نشده است ، گفت : ظاهرا هنگام صعود وضعیت هوا کاملا مناسب بوده و نماینده فدراسیون از صعود تیم به قله ممانعت نکرده بلکه اقدام به همکاری با کوه نوردان در راستای صعود کرده است.
عضو هیئت رئیسه کوه نوردی هرمزگان با بیان اینکه تمام اعضای تیم با توجه به تجربه کافی دارای تجهیزات و پوشش استاندارد برای صعود به قله دماوند بوده‌اند، بیان داشت: این خبر نیز از طریق فدراسیون خلاف واقع و نا‌درست اعلام شده و می‌توان این امر را از تک تک اعضای گروه استعلام کرد . وی اظهار داشت : در هنگام رسیدن گروه به ارتفاع 5 هزار و 200 متری وضعیت جوی تغییر کرده و با توجه به اینکه تعدادی از اعضا دچار ارتفاع زدگی شده بودند، گروهی متشکل از شش نفر با مشخص کردن سرپرست به ‌طرف پایین باز می‌گردند و بقیه گروه با سرپرست اصلی به صعود ادامه می‌دهند. دانش بیان داشت: تیم مزبور در ساعت 14 و 30 دقیقه همان روز موفق به صعود شده و بلافاصله تصمیم به بازگشت می‌گیرند که در ارتفاع 5هزارو 400 متری هوا یکباره تغییر می‌کند و تیم صعود کننده در برف شدید همراه با باد گرفتار می‌شوند . عضو هیئت رئیسه کوه نوردی هرمزگان گفت : شدت کولاک و بارش برف برای کوه نوردان اعزامی تا حدی بوده که ساعت‌ها در آن مکان توقف کرده که حدود ساعت سه بامداد روز چهارم خرداد یکی از اعضای تیم به‌نام فرخنده معماری از صخره‌نوردان زبده هرمزگان به‌علت افت شدید دمای بدن دچار هایپوترمی می‌شود و جان خود را از دست داده و حدود 20 دقیقه بعد عبدالحمید ترابی نیز با همان وضعیت جان خود را از دست می دهد.  وی همچنین افزود: ساجده کشمیری یکی از اعزامی‌های تیم کوه نوردی هرمزگان به علت افت انرژی و شرایط بدروحی به سمت پایین سقوط می‌کند و بعد از حدود 80 متر غلت خوردن جان خود را از دست می‌دهد . دانش بیان داشت: سرپرست گروه کوه نوردان اعزامی هرمزگان با مقاومت وی و بعد از علامت گذاری مکان دقیق جسد به مسیر ادامه داده و ساعت 13و 30 دقیقه روز چهارم خرداد خود را به پناهگاه سیمرغ می‌رساند . عضو هئیت رئیسه کوه نوردی هرمزگان با بیان اینکه تلاش سرپرست گروه کوه نوردی در راستای کمک و امداد به هم‌تیمی‌های خود نیز راهی به جایی نبرده است، افزود: شرایط جوی و سرمای زیاد باعث ایجاد هیپوترمی شدن نامبردگان شده است »

خبرگزاری فارس

.

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:۳٩ ‎ب.ظ ; شنبه ٩ خرداد ۱۳۸۸
تگ ها:
comment نظرات () لینک