کلاغ ها


+ تکرار حوادث تراژیک در نانگاپاربات

                                                             

Go Mi-Sun  ستاره کوه نوردی تیم کره بود . او سال گذشته از حادثه ی K2 جان سالم بدر برد  اما امسال در نانگاپاربات ...

 

« صعود به قله نانگاپاربات در پنچشنبه 18 تیر  با مرگ دو کوه نورد همراه شد . کوه نورد اتریشی بنام ولف ( Wolfgang Köblinger ) در چند متری قله بر اثر وزش باد ناپدید گردید و جستجو برای یافتن وی تا بحال نتیجه نداده است . 

.

.

هم چنین کوه نورد کره ای بنام خانم گومی یانگ قربانی دیگر این کوه سرسخت می باشد وی ساعت 10 شب جمعه موفق به فتح قله می شود اما بدلیل شرایط بدی که داشته نفرات کمپ 4 به کمک   او   رفته و او   را پایین  می آورند . روز شنبه قدری حال او بهبود یافته و بسمت کمپ های پایین تر حرکت می کنند . در حین پایین آمدن به سمت کمپ 2 بدلیل سر خوردن سقوط می کند . امروز یکشنبه  21 تیرساعت 11 صبح دو هلی کوپتر پس از گشت زنی کامل  محل سقوط  را شناسایی  و فردا برای انتقال جنازه این کوه نورد  در صورت مساعد بودن هوا اقدام خواهد شد .هم چنین در مورد اوضاع بیس کمپ نانگاپاربات بعد از این حادثه عنوان می شود که  سرپرست و اعضاء تیم کره ماتم زده بوده و در فقدان هم نورد خود بسیار متاثر هستند و هیچ اثر و نشانی از شادی فتح قله دیده نمی شود  و سنگینی این ضایعه در وجود آنها احساس می شود .  در مورد سرعت عمل تیم کره در استفاده از هلی کوپتر و جدیت برای جستجو عنوان گردید که به محض بروز حادثه اقدامات لازم در زمان کوتاهی انجام پذیرفته است .

کمپ ۴ در مسیر کین شوفر (٢٠٠٩)

جو گارسیا ، محمد امین و محمد علی از تیم جستجو نفرات اولی بودند که به قله رسیدند . خبر دیگر اینکه تیم بین المللی موفق به گشودن یک مسیرجدید و فتح قله  شد »

.

از سایت : گروه کوه نوردی قاجر قروه

http://ghajer.com

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱:٤٦ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢٢ تیر ۱۳۸۸
تگ ها:
comment نظرات () لینک