کلاغ ها


+ نانگاپاربات : در رد ادعاهای دروغین تیم باشگاه دماوند

« تیم جستجوی گروه کوه نوردی قاجر قروه در جریان سفر تحقیقاتی اخیر خود به پاکستان به نتایج و یافته های مهم ، ارزشمند و قابل توجهی دست یافته است که ضمن آشکار ساختن بخش دیگری از حقایق و واقعیت های حادثه نانگاپاربات ، نقاب دروغین انسانیت و صداقت را از چهره دروغگویان شهرت طلب و مدعیان بی عمل باشگاه دماوند کنار می زند و مظلومیت و معصومیت سامان را بیش از پیش نمایان می سازد...از متن بیانیه ی گروه کوه نوردی قاجر قروه »

.

27 تیر سالروز صعود سامان و سقوط همراهانش

یک سال است که اسطوره جاودانه ورزش کوه نوردی شهرستان قروه کردستان به آسمان صعود کرده است . درست یک سال پیش در چنین روزهایی که مردم قدرشناس منطقه و گروه کوه نوردی قاجر در کنار خانواده زنده یاد سامان نعمتی خود را برای استقبال پرشور از قهرمان کوه نوردی قروه در بازگشت آماده می کردند ، انتشار خبر ناپدید شدن این عزیز سفر کرده کام جامعه کوه نوردی ایران و منطقه و دوستان و آشنایان و اعضای خانواده او را تلخ تر از شرنگ ساخت و چشمان منتظر آنان را تا ابد در خون نشاند .

متاسفانه با وجود گذشت یکسال از این حادثه غم انگیز ، اعضای باشگاه دماوند با آنکه اسناد و مدارک و شواهد قرائن انکار ناپذیری مبنی بر عدم دستیابی به این موفقیت دلالت دارد با کتمان حقایق و واقعیت ها پیرامون سرنوشت سامان و حادثه ای که برای او پیش آمده است همچنان مدعی کسب افتخاری بزرگ  برای ورزش کوه نوردی ایران هستند و در جدیدترین اقدام خود با صدور بیانیه ای به مناسبت سالگرد این واقعه ضمن تکرار ادعاهای اثبات نشده خود و دادن نشانی های غلط و گمراه کننده سعی کرده اند خود را از اتهامات اساسی و پاسخگویی به سئوالات مطرح در این زمینه تبرئه و معاف کنند و با جعل و دروغ ، کارنامه ی درخشانی برای خود فراهم سازند .

ما اعضای گروه کوه نوردی قاجر در سالگرد این حادثه تلخ و ناگوار یادآوری نکات زیر را پیرامون این واقعه و ادعاهای اعضای باشگاه دماوند صرفاً جهت اطلاع علاقمندان و تنویر افکار عمومی ضروری می دانیم:

 

ــ  اعضای این گروه مدعی صعود به قله نانگاپاربات پاکستان با شعار نجات رود کارون از آلودگی ها هستند که این ادعا در آغاز بیانیه آمده است اما اگر کسی ، با سابقه عملکرد این گروه آشنایی داشته باشد می داند این شعار عاری از حقیقت است و زیبنده آنان نیست زیرا کسانی می توانند چنین شعار ارزشمندی سر دهند که خود مظهر پاکیزگی و طهارت و صداقت و سلامت باشند و از هرگونه آلودگی روحی و اخلاقی به دور باشند که این ویژگی متأسفانه به اذعان بسیاری از کارشناسان و اهل فن در میان اعضای این گروه به چشم نمی خورد. البته نباید عملکرد غلط این تیم باعث نادیده گرفته شدن نیت پاک و ارزشمند مسئولین شرکت نارون آرا درحمایت از یک تیم کوه نوردی و انتخاب شعاری پرمحتوا شود .

 

ــ اعضای باشگاه دماوند در این بیانیه مدعی دستیابی به این موفقیت (صعود به قله نانگاپاربات) بدون استفاده از باربر شده اند در حالی که این ادعا نیز دروغی بیش نیست و ادعایی خلاف واقع به شمار می رود زیرا بر اساس اسناد و مدارک متقن اکنون آشکار شده است این گروه با پرداخت میلیون ها تومان پول نقد به یک تیم اروپایی - که قبل از آنان برنامه صعود به قله نانگاپاربات را با موفقیت اجرا کرده است تجهیزات و امکانات آماده این تیم خارجی را به خدمت گرفته است . نکته قابل توجه اینکه هزینه پرداخت شده به این تیم معادل دستمزد کامل4 باربر ارتفاع می باشد .

 

ــ با توجه به سابقه تاریک و کارنامه سیاه این گروه در عدم پایبندی به اصول و ارزش های اخلاقی و موازین انسانی در برنامه های مختلف ، ادعاهای آنان در کسب موفقیت های بزرگ در عرصه ورزش کوه نوردی مدت هاست که رنگ باخته است و این گونه شعارهای فریبنده کسی را تحت تأثیر قرار نمی دهد . اکنون این ادعا شبیه لطیفه ی بی مزه ای است که کسی را به خندیدن وادار نمی کند تا چه رسد به اینکه کسی این ادعا را باور کند . مرگ دو نفر در حادثه غار پراو کرمانشاه سال 81 ، رها کردن یکی از هم نوردان گروه در برنامه صعود به قله برودپیک و ادعای دروغین صعود به برودپیک  پاکستان در سال 84 و سرانجام فاجعه ناپدید شدن سامان در برنامه صعود به قله نانگاپاربات در سال 87 واقعیت های تلخ و ناگواری ست که بر ادعاهای دروغین اعضای گروه باشگاه دماوند خط بطلان می کشد .

 

ــ بر اساس اظهار نظر کارشناسان و مراجع رسمی ( فدراسیون کوه نوردی ایران ) ادعاهای این گروه مبنی بر فتح و صعود پیروزمندانه به قله نانگاپاربات با توجه به عکس ها و فیلم های ارائه شده واقعیت ندارد . زیرا این عکس ها با عکس های ارائه شده توسط فاتحان واقعی این قله مطابقت ندارند و در نتیجه این ادعاها دروغی بیش نیست ، علاوه بر این شناسایی و اثبات صدای  سامان در فیلم صعود یک رسوایی بزرگ برای اعضای این گروه به شمار می رود و صدای سنگین سقوط اخلاقی آنان را از بام انسانیت به گوش همگان رسانده است و نشان می دهد این گروه شهرت طلب علیرغم ادعاهای بی اساس خود هیچگاه به قله این کوه صعود نکرده اند .

 

ــ استناد باشگاه دماوند به بیانیه های انجمن کوه نوردان به چند دلیل پایه های محکمی ندارد .  اول اینکه انجمن کوه نوردان بدون یک بررسی همه جانبه و تشکیل جلسات و استفاده از صاحب نظران در یک اقدام شتاب زده چند بیانیه در دفاع از تیم صادر کرده ، که در یک نگاه اجمالی مشخص می شود که انجمن همان اظهارات ضد و نقیض و بی اساس گروه  را به گونه ای دیگر بیان می کند و جالب اینکه انتظار دارد جامعه کوه نوردی مستقل آن را باور کند  و نکته مهم دیگر اینکه انجمن به این حادثه بعنوان یک فرصت طلائی جهت مطرح کردن خود نگریست و در عمل نشان داده که در این فرصت در پی آن است که با تبدیل کردن این حادثه به مناقشه میان باشگاه دماوند و فدراسیون و جانب داری از باشگاه دماوند به خود وجه ای مستقل و مبارزه جو بدهد و از این نمد برای خود کلاهی بدوزد و غافل از اینکه این بازی عوام فریبانه و ریاکارانه برای آنها دست آوردی در بر نخواهد داشت . متأسفانه انجمن آنقدر در شیفتگی این نقشه و تلاش خود فرو رفته بود که فراموش کرد ، قربانی کردن یک هم نورد ، دروغ پردازی ها و اقدامات خارج از اصول انسانی و اخلاق کوه نوردی توسط این گروه ، لکه ی سیاهی است بر پیکره ی کوه نوردی ایران  و در این میان انجمن به آتش بیار معرکه ای تبدیل شد که بانیان آن خواسته یا ناخواسته در صدد به آتش کشیدن ، صداقت و انسانیت در کوه نوردی هستند .

.

ــ در پایان به اطلاع اعضای جامعه کوه نوردان ایران ، و مردم شریف و کلیه علاقمندان و عزیزانی که موضوع را  از آغاز تا کنون  پیگیری کرده اند می رسانیم که تیم جستجوی گروه کوه نوردی قاجر قروه در جریان سفر تحقیقاتی اخیر خود به پاکستان به نتایج و یافته های مهم ، ارزشمند و قابل توجهی دست یافته است که ضمن آشکار ساختن بخش دیگری از حقایق و واقعیت های حادثه نانگاپاربات نقاب دروغین انسانیت و صداقت را از چهره دروغگویان شهرت طلب و مدعیان بی عمل باشگاه دماوند کنار می زند و مظلومیت و معصومیت سامان را بیش از پیش نمایان می سازد .

 

زمان و مکان ارائه گزارش حاصل از سفر تیم جست وجوی گروه قاجر که حاوی حقایق مهمی است به زودی به اطلاع علاقمندان خواهد رسید.

 

اکنون که یکسال از این حادثه غم انگیز و تلخ می گذرد باور عمومی مردم منطقه و اکثریت جامعه کوه نوردی ایران و اهالی شریف قروه با توجه به معیارهای اخلاقی و انسانی این است که در جریان این برنامه ، زنده یاد سامان نعمتی به قله رفیع انسانیت و ایثار و فداکاری صعود کرده است و همراهان سست عناصر او به دره های هولناک ضد بشری و چاه های ویل رذایل اخلاقی سقوط کرده اند .

از سایت : گروه کوه نوردی قاجر قروه

http://ghajer.com

.

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:٠٢ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٤ امرداد ۱۳۸۸
تگ ها:
comment نظرات () لینک