کلاغ ها


+ پیشنهاد موسیقی : Ibrahim Ferrer

پیرمردی روی سن ایستاده بود . عینک به چشم داشت و کت و شلوار کرم رنگ به تن کرده بود . کلاهش قهوه ای رنگ بود و با شور و شوق خاصی روی سن راه می رفت .     گاهی  دست   می زد  و   گاهی می رقصید ... حالا دیگر همه ابراهیم فرر را می شناسند .
همه منتظراند ابراهیم فرر آهنگ candela را بخواند ...

ai candela… candela

aiii candela

آی آتیش... آتیش
آاای آتیییش!

خود ابراهیم فرر چگونگی شکل گرفتن آهنگ را توضیح می دهد « یادمه یه روز داشتم از در یک استودیو توی هاوانا تو می رفتم . رفته بودم یه سری به بچه ها بزنم . دیدم روبِن نشسته پشت پیانو ... نوازنده ساکسیفون هم اونجا بود... من از در رفتم تو و به شوخی گفتم : آاای آتیش! آی آتیش ... روبِن شروع کرد به پیانو زدن ... صدای ساکسیفون هم اضافه شد... همه با هم داد می زدیم: آی candela ... آی candela !!!
واقعاً چه روز قشنگی بود... همگی خندیدیم و رقصیدیم... »

.

پیرمرد خجالتی را Ry Cooder کشف کرد. ابراهیم فرر که حالا بزرگترین خواننده کوبا لقب گرفته بود تا همین چند سال پیش و تا سن هفتاد سالگی ناشناس مانده بود. صدای جاودانش خیلی کم شنیده می شد . با انتشار آلبوم Buena Vista Social Club توسط Ry Cooder در سال 1997 جمعی از خوانندگان و نوازندگان کوبا به جهان معرفی شدند. آلبوم چند جایزه گِرمی را به خود اختصاص داد و ابراهیم فرر معروف ترین خواننده کوبا شد . معروفیت و ثروت برای ابراهیم فرر چندان طولانی نشد . وی در سن 78 سالگی بعد از بازگشت از یک تور اروپایی در بیمارستان هاوانا در گذشت ... مرگ او هم همانند معروفیتش ناگهانی و شوکه کننده بود . همه کسانی که با آهنگ های ابراهیم فرر سالسا رقصیده بودند در مرگ او گریستند . پیرمرد ، شاد از دنیا رفت ... چرا که همه را شاد کرده بود... از اینترنت

.

دانلود ترانه ی زیبای candela در لینک زیر :

http://www.4shared.com/file/121975216/76c1856a/09-Buena_Vista_Social_ClubCandela.html

.

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۸:٢٤ ‎ب.ظ ; جمعه ٩ امرداد ۱۳۸۸
تگ ها:
comment نظرات () لینک