کلاغ ها


+ کاظم فریدیان در بند 7 زندان اوین

فریدیان در جلسه ی دادگاه دیروز (خبرگزاری فارس)

.

صبح امروز بوسیله یکی از دوستان کاظم فریدیان ، اطلاعاتی را در رابطه با خبر دستگیری او دریافت نمودیم : « ... کاظم فریدیان روز ٢۵ خرداد و در حین فیلم برداری از تظاهرات اعتراضی  در خیابان گاندی دستگیر شده است ... بعد از بازجوئی های اولیه ، دستور آزادی او صادر می شود  اما کاظم فریدیان ( به نقل از مادر وی ) از امضای تعهدنامه ای که _ به نظرش _ شامل نکات غیر قابل قبولی بوده است خودداری کرده و در حال حاضر _ و به نقل از روزنامه اعتماد ملی ١١/۵/٨٨  _ هم اکنون در بند 7 زندان اوین به سر می‌برد و مادرش خبر داده که در روزهای گذشته یک بار با او ملاقات حضوری داشته است ... بعد از دستگیری کاظم فریدیان ، تلاش فراوانی برای پنهان نگه داشتن این خبر از سوی مسئولان باشگاه دماوند (   این خبر تا امروز هم در سایت رسمی باشگاه دماوند منتشر نشده )   و  دوستان  نزدیک  او صورت پذیرفته است و به همین دلیل طی نزدیک به ۴۵ روز کسی از این واقعه مطلع نشده است و تازه از امروز ، آنان فعالیتی رسانه ای را برای اطلاع رسانی آغاز کرده اند ... »

 

کاظم فریدیان _ جدا از آن انتقادهای جدی که نسبت به تصمیمات نادرست و اشتباهات مرگبارش در سرپرستی و اجرای چند برنامه ی کوه وجود دارد _ عضوی از خانواده ی بزرگ کوه نوردی ایران است و به نظر می رسد این وظیفه ی همه ی تشکل های دولتی و غیر دولتی و هم چنین شخصیت های مطرح و تاثیر گذار این ورزش است که برای حمایت و آزادی او ، تمامی توان و امکانات خود را بکار گیرند .

جلسه ی دادگاه دیروز و حضور کاظم فریدیان ( عکس از خبرگزاری فارس )

.

___________________________________________________________________

.

پی نوشت :

بی اعتنائی و سکوت ۴۵ روزه ی مدیران باشگاه دماوند و سایت رسمی این باشگاه و هم چنین پاره ای از مسئولین انجمن کوه نوردان  ( در مثال : عباس محمدی و ... ) که در مواجهه با تراژدی تلخ نانگاپاربات و مرگ سامان نعمتی ، تمامی اعتبار و حیثیت ورزشی خود را در دفاع بی چون و چرا از کاظم فریدیان گذاشته و او را قهرمان ملی کوه نوردی خطاب کردند ، در رابطه با خبر دستگیری او را به چه چیزی باید تعبیر کرد ؟ آیا آنان جرات و شهامت طرح یک اعتراض ساده یا انتشار یک درخواست قانونی برای آزادی هر چه سریع تر او را ندارند ؟ این بی اعتنائی و سکوت ۴۵ روزه را به چه چیزی باید تعبیر کرد ؟

_ دوستان عزیز دماوندی ! برای شما و مسئولین محترم سایت رسمی باشگاه تان جدا متاسفیم ! تا دیروز کاظم فریدیان پرافتخارترین عضو تاریخ باشگاه دماوند بود و امروز ... خبر فروش فیلم پنج هزار تومانی جشن ۵۵ سالگی باشگاه نسبت به خبر دستگیری کاظم فریدیان از اولویت بیشتری برای انتشار در سایت رسمی برخوردار است !! جدا متاسفیم . همین !

_ آزادی کاظم فریدیان و بازگشت او نزد خانواده اش ، می تواند خواست عمومی تمامی اهالی کوه نوردی ایران باشد . انعکاس و پیگیری این خواست از طریق مجاری قانونی ( فدراسیون ، سازمان ورزش ، قوه قضائیه و ... ) کمترین وظیفه ای است که هم اکنون بر دوش همگان سنگینی می کند !

.

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٢:٤۳ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۱ امرداد ۱۳۸۸
تگ ها:
comment نظرات () لینک