کلاغ ها


+ چشمه باداب سورت و رد ادعاهای رئیس هیئت کوه نوردی لواسان

رئیس سازمان گردشگری مازندران گفت : ثبت ملی چشمه سورت به عنوان دومین اثر طبیعی کشور فقط با اقدامات و پیگیری‌های سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران انجام شده است .  رحمت عباس‌نژاد با رد ادعای رئیس گروه کوه نوردی لواسان در مورد ثبت ملی چشمه سورت اعلام کرد : سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران بر اساس وظایف ذاتی خود اقدام به ثبت چشمه سورت در فهرست آثار ملی طبیعی ایران به عنوان دومین اثر کرد. وی تصریح کرد: از آنجایی که بسیاری از این موضوع‌ها مستقیما با لایه‌های مختلف اجتماعی ارتباط پیدا کرده و افراد مختلفی در ارتباط با این موضوعات اظهار نظر می‌کنند، طبیعتا چنین اظهاراتی کاملا غیرکارشناسانه است.
عباس‌نژاد تصریح کرد: ثبت اثر چشمه سورت هیچ ارتباطی به رئیس گروه کوهنوردی لواسان و افراد دیگر نداشته و ادعای مشارلیه مبنی بر ثبت این اثر با تلاش‌های ایشان یک ادعای کذب و بی‌اساس است. او درباره موضوع تخریب چشمه سورت از سوی اهالی گفت : بحث داغ کردن سنگ‌ها و ایجاد حفره در رودخانه و استفاده از آب آن یک رسم هزاران ساله در میان مردم محلی است و چشمه سورت اساسا با آن هویت پیدا می‌کند اما با این حال سازمان میراث فرهنگی استان مازندران درصدد فرهنگ‌سازی میان مردم محلی نسبت به تاثیرات سوء این اقدام و خشک شدن احتمالی رودخانه است .

شمال نیوز

.

****************************

 چندی پیش از سوی نادر ضرابیان ( نماینده انجمن کوه نوردان و سرپرست هیئت کوه نوردی لواسان ) ادعایی در سایت خبرگزاری میراث فرهنگی و تعدادی از وبلاگ ها منتشر شد مبنی بر این که ثبت ملی چشمه باداب سورت حاصل کوشش های او بوده است :  

« نادر ضرابیان برای اولین بار چشمه‌های باداب سورت را معرفی کرد و به‌ همراه انجمن بیشترین تلاش را برای ثبت این اثر طبیعی انجام داد ... وبلاگ آرامکوه _ عباس ثابتیان »

و اکنون این ادعا به صراحت توسط یکی از مسئولین و در یکی از خبرگزاری های رسمی تکذیب می شود . او نادر ضرابیان را متهم به دروغ گوئی کرده است و به نظر می رسد این نماینده انجمن کوه نوردان برای اثبات ادعاهای خود چاره ای جز انتشار مکاتبات رسمی انجام شده ندارد ! و براستی دروغ گوی این داستان چه کسی است ؟ رئیس سازمان گردشگری مازندران یا نادر ضرابیان نماینده انجمن کوه نوردان ؟! 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٩:٤٩ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۸۸
تگ ها:
comment نظرات () لینک