کلاغ ها


+ یادداشت شخصی : گفت و گو با کاظم فریدیان

جمعه ٢٠ شهریور ٨٨  ساعت ۵ بامداد :  در مسیر بازگشت از برنامه ی صعود شبانه قله توچال و در محل جان پناه امیری ( سیاه سنگ ها ) به صورتی کاملا اتفاقی با کاظم فریدیان روبرو شدم . دیداری که به گفت و گوئی ناگزیر و یک ساعته منجر شد . محور اصلی گفت و گو نیز مسائل نانگاپاربات و مرگ سامان نعمتی بود . از کاظم فریدیان به طور عمده در باره ی یافته های جدید خانواده ی سامان در سفر اخیرشان به نانگاپاربات سوال کردم و آنچه در گزارش تیم جست و جو در سایت قاجر آمده است . از جمله : اظهارات میرغنی ( افسر تیم ) که می گوید صدور گواهی صعود را تنها بر اساس اعتماد و بدون دیدن عکس ها  انجام داده و سپس تلفن اعتراضی اش به سهند عقدائی ، اظهارات خلبان هلی کوپتر که عدم توانائی پرواز به ارتفاع بالای شش هزار متر را تکذیب کرده  و ... کاظم به همه پرسش ها پاسخ می داد . پاسخ هائی که گاهی همراه با خونسردی و حوصله بود و گاهی نیز با نوعی عصبیت و آشفتگی . اما آنچه در جریان توضیحات و پاسخ های او برایم جالب می نمود ، قضاوت ها و استنباط های شخصی و بسیار یک جانبه _ و البته توهین آمیزش _  در باره هر شخص و جریانی بود که با رفتار و عملکرد او و دوستانش در کوه نوردی ایران مخالف است . کاظم فریدیان در این گفت و گو به صراحت از قضاوت ها و استنباط های شخصی اش سخن گفت : اظهارات خلبان اراجیف است ... گزارش منتشر شده در سایت قاجر تماما اراجیف است ... خانواده سامان اراجیف می گویند ... این خانواده روانی است ... کلاغ ها اراجیف می نویسد ...

در مسیر بازگشت ، اندیشه ام یکسر به صحبت های  کاظم بود . احساس می کردم هم چنان که او به صراحت از استنباط های شخصی اش سخن می گوید من نیز می توانم به صراحت ، استنباط های شخصی ام را در باره اش بنویسم : کاظم فریدیان کوه نوردی توانمند و با عضلاتی بزرگ است اما دنیای فکری و ذهنی بسیار کوچکی دارد که به نظر می رسد جز عطشی سیری ناپذیر و نیاز به شهرت و مدح و تمجید و ستایش ، جایی برای هیچ چیز دیگر در آن وجود ندارد . کاظم فریدیان به شهرت و مدح و تمجید و ستایش زنده است . اما و بهر حال کاظم فریدیان را به شخصه ، پرورش یافته و قربانی فرهنگ و فضای حاکم  بر باشگاه دماوند می دانم  . جائی که کف زدن ها و تشویق های جمعی ۵٠ _ ۶٠ نفره در جلسات هفتگی اش ، می تواند به راحتی ذهنیت و شخصیت آدم هائی با دنیای کوچک را برای همیشه رقم بزند !!

***********

پی نوشت :

_ این گفت و گو به هیچ عنوان شخصی و خصوصی نبود و دوستانی  در جان پناه امیری به آن گوش می دادند و لذا به نظر نمی رسد با توجه به آگاهی کاظم فریدیان نسبت به این موضوع ، انتشار عمومی آن کار نادرستی باشد ... ضمنا انجام این گفت و گوی اجتناب ناپذیر و کنترل نشده در آن شرایط جان پناه امیری که نفراتی نیز به استراحت مشغول بودند به هیچ عنوان کار درستی نبود و بعد از رفتن کاظم و زمانی که ما نیز آماده ترک جان پناه بودیم و مشخصا دیگر همه بیدار و در تکاپو بودند دو بار و با صدای بلند از همگان بابت این مزاحمت عذرخواهی کردم .

_ اگر بخواهم استنباط شخصی خود را در باره کاظم فریدیان با واژه ها و حال و هوای این روزها بیان کنم ، بی شک چنین خواهد بود : کاظم فریدیان به لحاظ جهان بینی و منطق ، شباهت بسیار زیادی به هواداران محمود احمدی نژاد دارد !!  در واقع ، همین گفت و گوی یک ساعته برای چنین استنباطی کفایت می کرد !!

 _ پیشاپیش از خانواده ی محترم و گرامی سامان نعمتی به دلیل انتشار توهین های زننده ی کاظم فریدیان عذر خواهی می کنم . همه ی ما به آگاهی و شناخت بیشتر از شخصیت و ماهیت آدم هائی مانند کاظم فریدیان در کوه نوردی ایران نیاز داریم .

_ کاظم فریدیان یک درخواست شخصی نیز مطرح کرد . او عکس کامل و همراه با لوگوی خبرگزاری مربوطه در جریان دادگاه دوم خود را که در کلاغ ها منتشر شده بود می خواست . برای کاظم فریدیان این عکس را بار دیگر در وبلاگ قرار می دهیم :

.

 

.

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٩:٥٧ ‎ب.ظ ; جمعه ٢٠ شهریور ۱۳۸۸
تگ ها:
comment نظرات () لینک