کلاغ ها


+ پاسخ نادر ضرابیان به عباس محمدی ...

 در بخش نظرات خوانندگان یکی از پست های وبلاگ عباس ثابتیانآرامکوه ) گفت و گوی جالبی در جریان است . گفت و گوئی که به روشنی می تواند گویای تفکر و عملکرد بخشی از مدیران انجمن کوه نوردان باشد  . گویای تفکر بسته و منجمدی که با عدم تحمل هر گونه نقد و نظر مخالف خود را نشان می دهد و گویای عملکرد فرصت طلبانه ای که می خواهد همه فعالیت ها و تلاش های اعضا را حتی بدون اطلاع و رضایت آنان در بیلان دوره مدیریت خود به ثبت برساند . گفت و گوئی که به روشنی می تواند گویای تفکر و عملکرد عباس محمدی در انجمن کوه نوردان ایران باشد :

نادر ضرابیان : در رابطه با چشمه های باداب سورت ... انجمن در ثبت ملی این اثر نقشی نداشته است .

عباس ثابتیان : تاکید نادر ضرابیان بر اینکه انجمن در کار ثبت این اثر دخالت نداشته است را درک نمی‌کنم ! حتی اگر انجمن کوچک‌ترین کاری هم در این مورد انجام نداده باشد ، و حتی اگر نادر ضرابیان این کار مهم را مطلقا به تنهایی انجام داده باشد، فراموش نمی‌کنیم که او عضو انجمن کوه‌نوردان ایران و نیز نماینده انجمن در لواسان است.

عباس محمدی :  فعالیت های اعضا در چارچوب اساسنامه ی انجمن و تا آن جا که منطبق با هدف های انجمن باشد ، منطقا جزو فعالیت های انجمن به شمار می رود .  در عین حال ، در بازدید اولیه که همراه با کارشناسان سازمان میراث فرهنگی و محیط زیست انجام شد و نیز در پی گیری های بعدی و ارائه ی پیشنهادهای حفاظتی ، علاوه بر آقای ضرابیان ، شخص من و در یکی دو مورد دیگر آقای محمود بهادری ( دیگر عضو انجمن کوه نوردان) حضور فعال داشته ایم . پیش از این هم چندین بار در رسانه ها (مجله ی کوه ، خبرگزاری میراث خبر ...) گفته بودیم که ثبت باداب سورت با پیشنهاد نمایندگی انجمن در لواسان و پی گیری های دکا صورت گرفته است .

نادر ضرابیان : درود بر شما با سپاس از محبت شما , انتظار داشتم شما به جمله (نقش انجمن) واکنش نشان بدهید . این موضوع از دو زاویه قابل بررسی است :
1- اینکه مدیریت انجمن تحرک ویژه ای داشته که کمک به ثبت اثر کرده خود شما به خوبی می دانید که این گونه نبوده است .
2-ولی با این تعریف که اعضای انجمن در واقع یک خانواده با هدفی مشترک هستند به درستی حق با شماست . ما هم با همین اندیشه عضو شده و نمایندگی انجمن را در لواسان فعال کردیم و دو سال هست که تمام و کمال و خالص و پاک در خدمت این خانواده هستیم . خانواده رهبر می خواهد و رهبر باید تمام و کمال در خدمت خانواده باشد . به نظر می رسد مدیریت انجمن که باید نقش رهبری را ایفا کند چنین اعتقادی ندارد . نگران و مردد هستیم !

نادر ضرابیان :  آقای محمدی درود بر شما . جالب است که تا انتقادی از مدیریت ما می شود مانند مدیران دولتی برآشفته می شویم و به جای پاسخ منطقی دادن همه چیز را زیر پا له می کنیم (مانند دکتر عباس نژاد مدیر محترم ! میراث مازندران) .  بارها خدمت شماعرض کرده ام که انجمن موظف است از فعالیت های مثبت اعضا حمایت و پشتیبانی کند . اعضا نه تنها این نگرانی را ندارند که فعالیت آن ها به نام انجمن ثبت گردد بلکه خوشحال هم می شوند چون انجمن متعلق به آن هاست . اما اگر مدیریت انجمن تلاش اعضا را به پای خود بنویسد آیا جای نگرانی نیست ؟!

از یادداشت ٢١ شهریور ٨٨ وبلاگ آرامکوه و بخش نظرات خوانندگان آن:

http://aramkuh.blogfa.com/post-272.aspx

.

._

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:٤٢ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢٩ شهریور ۱۳۸۸
تگ ها:
comment نظرات () لینک