کلاغ ها


+ از وبلاگ امير بهرامی :
تصویر گویاست . از گاما بگ خبری نیست !

بیمار در کماست . امکانات پزشکی عبارتند از : گوشی ، سرم ، قدری دارو ، کیسه خواب اضافی !


و چنگال !!!


تیم پزشکی ! ، شادمان! ، پس از صعودی موفق! ، بر سر بیمار حاضر است .

ولی.... ،

مردی که چنگال به دست دارد کیست ؟ مردی که چنگال به دست دارد به چه می اندیشد ؟ با چنگال قرار است چه حرکتی جهت بهبود حال بیمار انجام دهد ؟

بله ، درست حدس زدید .

او رئیس است . رئیس وقت ! ؛ رئیس ، صادق آقاجانی .

بله درست حدس زدید .

رئیس با چنگال تست میکند که آیا حس درد در بیمار وجود دارد یا خیر! . هنوز رئیس باور ندارد بیمار در کماست ! . قطعا تشخیص رئیس بهترین تشخیص است ! ، حتی در امور پزشکی! . پس فقط باید رئیس را تایید کرد تا حضوری مستمر داشت . شاید هم تایید تشخیص رئیس ، از این جهت که اصلا تشخیص دیگری وجود ندارد!

چگونه است که یک پزشک (؟!) - محمود گودرزی - اجازه میدهد تا رئیس در کارش مداخله کند ؟ مگر، هم او نبود که ساعاتی قبل تر ، دست یاری پزشکانی متخصص ، با وجدان و انسان دوست از بلاد کفر! را قطع ! کرده بود و اقدامات درمانی انجام شده از جانب آنها را غیر ضروری؟!
آری ، در فرهنگ این مردمان اینگونه است که رئیس از تمامی علوم آگاه است . نباید با رئیس مخالفت کرد . باید همیشه رئیس تایید شود تا حضور استمرار یابد!

ای کاش مقاله نویس ارزشمند ! ، کسی که به تعریف خودش! ، مقاله هایش در کنفرانس های بین المللی بسیار مورد توجه قرار میگیرد ! – حمید مساعدیان را میگویم که او را نیز پزشک میخوانندش! – مقاله ای هم در خور، در باب کاربرد چنگال در پزشکی نوین می نوشت ! تا هم رئیس را بیشتر خوش آید ! و هم پزشکی نوین گامی به جلو بردارد!

باید برای جامعه پزشکی گریست . باید برای کوهنوردی گریست . باید برای مردم ، که چنین قهرمانانی دارند گریست . وای بر جوانان آینده این مملکت که چنین الگوهایی خواهند داشت .

وبلاگ : از صعود اورست تا سقوط انسانيت

.................................................................................

کلاغ ها :

افشاگری های امير بهرامی عليه ی بی کفايتی  مديران و مسئولين فعلی فدراسيون کوه نوردی  ابعاد جدی تری يافته است .  عکس ها را با دقت ببينيد ! حالا ديگر همگان از تمامی قضايای پشت پرده ی  برنامه ی اورست سال گذشته ی کوه نوردان دولتی ايران ( از ماجرای فرمايشی بودن اردوهای انتخابی و گزينش های از پيش تعيين شده ٬ مانند وقتی رضا زارعی نام همسرش رويا غضنفری را بدون هيچ توضيحی به افکار عمومی در ليست انتخابی قرار داد ٬  تا وضعيت به شدت نگران کننده و بحرانی ليلا بهرامی هنگام صعود و بی مسئوليتی و ولع حريصانه ی پزشک تيم برای صعود و رها کردن او و يا تا ماه ها دروغ گفتن به مردم و رسانه ها پيرامون اسامی و تعداد صعود کنندگان و ... ) آگاهی يافته اند ٬ اما اينکه صادق آقاجانی ( رييس فدراسيون کوه نوردی  و سرپرست تيم اعزامی سال گذشته ی اين فدراسيون به اورست ) با چنگال !!! مشغول انجام چه عملياتی بروی ليلا بهرامی و در آن وضعيت بحرانی اش می باشد ٬ نکته ای عجيب و غير قابل درک است !! آيا کسی می تواند توضيح دهد هدف اين آدم از قرار دادن پشت چنگال روی پوست صورت ليلا بهرامی چيست ؟! و يا به چه حقی به خودش اجازه ی دخالت در امور پزشکی و معاينه ی بيمار را داده است ؟!

اين عکس ها و نبوغ خارق العاده ی صادق آقاجانی در کشف قابليت های فوق العاده ی چنگال (!!) می توانست موضوع جذابی برای يک طنز تمام عيار و گزنده باشد ٬ اما نه ! ديگر جايی برای طنز نيست . با امير موافقم : ...  باید برای جامعه پزشکی گریست . باید برای کوهنوردی گریست . باید برای مردم ، که چنین قهرمانانی دارند گریست...

ـ گام های ستودنی امير بهرامی در پاسداری و دفاع از ارزش های فراموش شده ی انسانی به حمايت نياز دارد . از او دريغ نکنيد !

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:٢٦ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢۳ خرداد ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک