کلاغ ها


+ از نگاه کلاغ ها : بهترین وبلاگ های " کوه و کوه نوردی" در سال 88

برای انتخاب بهترین وبلاگ در عرصه ی کوه _ نوشته های شخصی شامل گزارش برنامه های اجرا شده همراه با ارائه ی عکس ، شعر ، خاطره و ... در سال ٨٨ ، بی تردید مقام نخست از آن ماگما می باشد . به فواد رضا پور برای کیفیت قابل تحسین پست هایش و هم چنین برنامه های خوبی که اجرا می کند صمیمانه تبریک می گوئیم .

http://www.magma.blogfa.com

.

.***

 

کوه نوشت در حیطه ی اخبار کوه نوردی ایران ، بهترین وبلاگ در سال 88 بود .  این وبلاگ با انتشار روزانه ی آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به کوه نوردی ایران ، توانسته است به شکلی شایسته پاسخ گوی نیاز  جامعه ی کوه نوردی کشورمان  در این عرصه باشد . به حسین رضائی نیز به خاطر تمامی تلاش های  خستگی ناپذیرش   تبریک  می گوئیم .

http://koohnevesht.blogfa.com

..

***

اما در موضوع اخبار کوه نوردی جهان :

 

دو وبلاگ کوه قاف ( رضا زارعی ) و کوه نوردی ، ورزش و سلامتی ( فریدون شیرمحمدلی ) بهترین وبلاگ های سال 88 برای ترجمه ی به موقع و ارائه ی اطلاعات و اخبار وقایع و رویدادهای کوه نوردی جهان بودند .

http://www.kouheghaf.blogspot.com

http://newfarid.blogfa.com

.

***

و بهترین وبلاگ بانوان کوه نورد:

تعداد اندک وبلاگ نویسان مونث در موضوع " کوه و کوه نوردی" نشان دهنده ی آن است که در خانم های کوه نورد ایرانی ، تمایل چندانی برای انتشار گزارش فعالیت هاشان وجود ندارد و اگر قرار به انتخاب بهترین وبلاگ بانوان کوه نورد در سال ٨٨ باشد ، رای ما از میان همین تعداد اندک ، به عشق کوه نوردی خواهد بود . وبلاگی که همانند ماگما ، پست هائی خواندنی و با کیفیت قابل قبول دارد . به سونیا خسته نباشید می گوئیم .

http://soniarock.blogfa.com

.

***

وبلاگ های کوه نیوز و پایگاه اطلاعات کوه نوردی ایران نیز با ارائه ی کامل ترین مجموعه ی لینک ها و فهرست وب سایت های مرتبط با موضوع " کوه و کوه نوردی " بهترین لینکدونی های سال ٨٨ بودند . برای دست اندرکاران این دو وبلاگ خوب ، پیشرفت و موفقیت های بیشتری را آرزومندیم .

http://koohnews.blogfa.com

http://datakooh.blogfa.com

.

نظر شما چیست ؟ شما هم دیدگاه های خود را در بخش پیام های این یادداشت بنویسید . بهترین وبلاگ های " کوه و کوه نوردی " در سال ٨٨ از نظر شما کدام ها بوده اند؟

.

.

 

-------------------------------------------------------------------

پی نوشت :

انتخاب بهترین وبلاگ های " کوه و کوه نوردی " بی شک نمی تواند بدون حاشیه باشد !! حاشیه هائی مربوط به  انتخاب " ترین " های دیگر و البته ، آمیخته با اندکی طنز :

 

هیئت داوران وبلاگ کلاغ ها ، جایزه ی کم کارترین و تنبل ترین وبلاگ سال ٨٨ را مشترکا تقدیم کرد به ... عباس ثابتیان و آنا فراهانی ! فعالیت آرام کوه و آناپورنا در سال ٨٨ به شکل قابل توجهی کاهش یافته بود . کاهشی که دلایل آن را شاید بتوان در دو قطب کاملا متضاد جست و جو کرد : برای آناپورنا ، شور اجتماعی خیابان های تهران و برای آرام کوه ، شور شاعرانه ی کافه های پاریس !! البته هیئت داوران در اطلاعیه ی خود ابراز امیدواری کرده است که این دو کوه نورد خوب کشورمان بار دیگر در سال ٨٩ ، آرام کوه و آناپورنا را به جایگاه شایسته  خود بازگردانند . ناگفته نماند : هیئت داوران جایزه ی ویژه دست به عصا ترین وبلاگ کوه نوردی سال ٨٨ را نیز برای آرام کوه در نظر گرفت ! در سال گذشته ، وقتی از سیاست های دست به عصای عباس ثابتیان انتقاد شد او قول داد که طی هفته ی آینده ، یادداشتی را برای پاسخ به این انتقاد منتشر کند . هفته ی آینده ای که هیچ گاه نیامد !! البته و در نگاهی خوش بینانه ، اشکال قضیه باید در تقویم رومیزی یا دیواری عباس ثابتیان باشد که احتمالا فاقد هفته ی آینده بوده است !! 

.

 

هیئت داوران وبلاگ کلاغ ها جایزه ی  خنثی ترین و بی خاصیت ترین سایت کوه نوردی در سال ٨٨ را نیز تقدیم کرد به ... وب سایت رسمی انجمن کوه نوردان ایران !! سایتی خشک ، سرد و بی روح . سایتی به معنی واقعی کلمه کسل کننده و بی خاصیت ! هیئت داوران در اطلاعیه ی خود نوشته است : اگر بخواهیم در مقام مقایسه برآئیم ، وب سایت رسمی بهشت زهرا که خود را متولی و  نماینده تمامی مرده گان تهران می داند، بسیار و بسیار زنده تر و پویاتر از وب سایت رسمی انجمن کوه نوردان است که خود را متولی و نماینده ی تمامی کوه نوردان ایران معرفی می کند !! به دلیل خط مشی و فضای حاکم بر مدیریت  این تشکل ، در مواقع بروز حوادث مرگبار برای دو باشگاه کوه نوردی دماوند و آرش ، وضعیت وب سایت رسمی انجمن کوه نوردان به مراتب بدتر از آنی می شود که توصیفش را چند خط بالاتر خواندید !! و البته ناگفته نماند : دلیل و ارتباط احتمالی مسائل این دو باشگاه با وضعیت خنثی و کسالت بار سایت رسمی انجمن برای هیئت داوران نامعلوم است !!  

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱:٢٦ ‎ب.ظ ; شنبه ٢٩ اسفند ۱۳۸۸
تگ ها:
comment نظرات () لینک