کلاغ ها


+ انجمن کوه نوردان صلاحیت عضویت در UIAA را ندارد !

وبلاگ آرام کوه در یکی از آخرین یادداشت های خود خبر از درخواست عضویت انجمن کوه نوردان در UIAA  داده است . درخواستی که UIAA  به دلیل عدم همراهی فدراسیون کوه نوردی ایران ، تصمیم گیری در مورد آن را به اجلاس ٢٠١٠  ایتالیا موکول کرد . آرام کوه با حیرت و شگفتی از عملکرد فدراسیون یاد می کند و در پایان یادداشت خود می پرسد : شما هم‌نورد گرامی در این خصوص چه می‌پندارید؟ و پاسخ و نظر این وبلاگ چنین است :

.

_ انجمن کوه نوردان ایران در حال حاضر صلاحیت عضویت در UIAA را ندارد ! در رفتار و عملکرد این تشکل هنوز احترام به افکار عمومی جامعه ی کوه نوردی ایران دیده نمی شود . هنوز مصلحت اندیشی باشگاهی (!) و پنهان کاری ، وجه اصلی در تفکر و خط مشی عملی مدیران باشگاهی (!)  این تشکل به شمار می آید . آیا کسی می تواند بخاطر آورد که انجمن کوه نوردان ایران در طول یک دهه فعالیت خود در جایی یا نوشته ای _ حتی برای یک بار _ تعداد حقیقی اعضای رسمی خود را به جامعه ی کوه نوردی اعلام کرده باشد ؟ در این تشکل ها ، مجامع عمومی سالیانه تنها جائی ست که واقعیت تعداد اعضای رسمی و قانونی مشخص می شود .  آبان ٨۶ آرام کوه در خبر مجمع عمومی و از قول عباس محمدی نوشت :  " محمدی عنوان کرد که تعداد اعضا بیش از 1400 نفر هستند ولی کسانی که عضویت خود را تمدید کرده اند و حق عضویت داده اند دویست و چند نفری هستند و با این ترتیب جلسه رسمیت نمی یابد و به مجمع دوم می انجامد ... آرام کوه " و در آخرین انتخابات هیئت مدیره انجمن ( آبان ٨٧ ) در جلسه ی مجمع عمومی و برای نخستین بار مشخص گردید که در حال حاضر  تعداد اعضای قانونی این تشکل ( کسانی که حق عضویت خود را پرداخته و حق شرکت در مجمع عمومی را دارند )  حدود ١٣٨ نفر است و  این مجمع توانست با رسیدن به عدد ٧٠ ( بدست آوردن حد نصاب قانونی نصف + ١  )  رسمیت یافته و برای برگزاری انتخابات هیئت مدیره و بازرسی اقدام کند . سوال این است : چنین نهادی با ١٣٨ عضو رسمی و قانونی چگونه می تواند ادعا کند که " نماینده‌ی باشگاه‌ها ، گروه‌ها، افراد و به کلامی دیگر نماینده‌ی کوه‌نوردی مستقل و غیر دولتی است ... آرام کوه " ؟ تمامی اخبار ، نوشته ها و انتشارات انجمن کوه نوردان در ده سال گذشته را مرور کنید ! چرا _ حتی برای یک بار _ به تعداد اعضائی که همه ساله مجامع عمومی با حضور آنان رسمیت می یابد اشاره نشده است ؟ رفتار و عملکرد مدیران باشگاهی (!) انجمن کوه نوردان در بیان حقایق مربوط به " وضعیت سازمانی و ساختار تشکیلاتی " برای افکار عمومی ، شفاف و روشن نیست و تا زمانی که صداقت لازم در این زمینه دیده نشود : انجمن کوه نوردان صلاحیت عضویت در UIAA را ندارد !

 

 _ فقدان وظیفه شناسی و احساس مسئولیت در قبال پرسش ها و انتقاداتی که نسبت به خط مشی و عملکرد مدیران انجمن کوه نوردان مطرح می شود ، دلیل دیگری ست برای عدم صلاحیت عضویت این تشکل در  UIAA . انفعال محض ، سکوت مطلق و  بی اعتنائی کامل برای تشکلی که ادعای نماینده گی کوه نوردی مستقل ایران را دارد ، رفتار شایسته و مورد قبولی در مواجهه با پرسش و انتقاد محسوب نمی شود ! در مثال : زمانی که از سوی گروه کوه نوردی قاجر قروه مجموعه مطالب و انتقاداتی تحت عنوان " روی سخن سامان های بعدی با انجمن کوه نوردان " در باره ی ماهیت رفتار و عملکرد مسئولین انجمن بعد از حادثه ی برنامه نانگاپاربات و مرگ سامان نعمتی در سایت اینترنتی این گروه منتشر شد ، تمام واکنش این تشکیلات مثلا مردمی و مثلا غیر دولتی خلاصه شده بود در : انفعال محض ، سکوت مطلق و  بی اعتنائی کامل !! و چنین تشکلی با چنین تفکر و عملکردی ، صلاحیت عضویت در UIAA  را به عنوان نماینده ی کوه نوردی مستقل ایران ندارد .

_ انجمن کوه نوردان ، انجمن همه ی کوه نوردان ایران نیست . انجمن کوه نوردان آرش و دماوند است !! و تا زمانی که بر اساس منافع و مصالح و سیاست های این دو باشگاه عمل می کند صلاحیت عضویت در UIAA را ندارد !

.

-----------------------------

و در همین رابطه :

http://news83.persianblog.ir/post/1563

.

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:۱۳ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢٩ فروردین ۱۳۸٩
تگ ها:
comment نظرات () لینک