کلاغ ها


+ صعود کوه نوردان دولتی ایران به دائولاگیری

تیم کوه نوردان دولتی ایران  به سرپرستی محمود شعاعی ( رئیس فدراسیون کوه نوردی ) سرانجام پس از ۴٠ روز تلاش ، موفق به صعود قله ی ٨١۶٧ متری دائولاگیری گردید . درسایت رسمی فدراسیون کوه نوردی و به نقل از شعاعی آمده است : " ویژگی مهم این صعود ، بازگشایی مسیر صعود و ثابت گذاری مسیر توسط کوه نوردان کشورمان و بدون کمک دیگران بود .کوه نوردان در این صعود یاد زنده یاد مهدی اعتمادفر کوه نورد فقید کشورمان را که در بهار گذشته در راه دومین تلاش برای فتح دائولاگیری بر اثر سقوط جان خود را از دست داده بود ، گرامی داشتند "

.

***

_ خبر صعود موفقیت آمیز تیم کوه نوردان دولتی ایران در شرایطی منتشر می شود که هنوز در باره چگونگی تامین منایع مالی و معرفی حامیان احتمالی ( اسپانسر ) این برنامه کوچکترین اطلاع رسانی روشن و شفافی صورت نگرفته است . محمود شعاعی وظیفه دارد پس از بازگشت تیم به ایران _ مانند دیگر رشته های ورزشی _ گزارش دقیق و کاملی از منابع مالی و صورت هزینه های انجام شده را به افکار عمومی جامعه ی کوه نوردی کشورمان ارائه نماید . برای دنیای ورزش در عصر معاصر ، روشنگری در زمینه مسائل مالی برنامه های اجرا شده ، ضرورتی بسیار طبیعی و پذیرفته شده محسوب می شود !

_ در زمان صادق آقاجانی بخش قابل توجه و عمده ای از منابع مالی صعودهای برون مرزی _ و در راستای اهداف ایدئولوژیک نظام جمهوری اسلامی _ توسط سپاه پاسداران تامین می شد . اسپانسری (!) که کوچکترین تمایلی برای معرفی و عیان کردن آن وجود نداشت !! سوال ساده این است : آیا در زمان شعاعی نیز این مسئله و این نوع حمایت ها وجود دارد یا خیر ؟

. 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۳:۳٠ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٦ اردیبهشت ۱۳۸٩
تگ ها:
comment نظرات () لینک