کلاغ ها


+ پروژه ی قهرمان سازی جعلی از فرشاد خلیلی !!

نزدیک به سه ماه از فاجعه ی بهمن دیزین و مرگ ٨ کوه نورد در جریان برگزاری کلاس آموزشی باشگاه دماوند می گذرد و در شرایطی که هنوز کوچک ترین اقدامی عملی و موثری در جهت بررسی و کارشناسی علت این حادثه ی تکان دهنده و پیگیری جدی آن از سوی متولیان تشکل های رسمی کوه نوردی در ایران ( فدراسیون کوه نوردی ، انجمن کوه نوردان و باشگاه دماوند ) صورت نگرفته است ، باید شاهد برنامه های تبلیغاتی و اجرای پروژه ی قهرمان سازی جعلی در رابطه با فرشاد خلیلی ( سرپرست کلاس آموزشی باشگاه دماوند ) باشیم .  روز پنج شنبه ٢۶ فروردین سایت رسمی فدراسیون کوه نوردی خبر از اجرای برنامه ی اسکی به یاد فرشاد خلیلی داد و نوشت : " به یاد زنده یاد فرشاد خلیلی خوشه مهر ، بنیان گذار اسکی کوهستان در ایران ، یک برنامه اسکی در قلل حصارچال منطقه علم کوه به سرپرستی رضاطهماسبی و مسئولیت فنی حسین پناهی نیکو  از تاریخ ۱ لغایت ۸ اردیبهشت ماه جاری برگزار می شود ... سایت فدراسیون  "

موضوع چیست ؟ انگیزه مجریان پروژه ی قهرمان سازی از فرشاد خلیلی با طرح این سخنان نادرست را در کجا باید جست و جو کرد ؟ مسئولان و مدیران فدراسیون کوه نوردی چه پاسخی برای انتشار این گونه نسبت های جعلی و تحریف آشکار واقعیت های تاریخی کوه نوردی ایران دارند ؟

در تاریخ کوه نوردی ایران ، اسکی کوهستان پدیده ای تازه و ناشناخته نیست : " تابستان ١٣٢۶ برای نخستین بار کوه نوردی به نام محمدعلی پرویزی با لوازم اسکی خود به قله ی دماوند صعود کرد و با اسکی از قله سرازیر شد ( روزشمار تاریخ کوه نوردی ایران _ داود محمدی فر )  ... و فعالیت هائی ارزنده و شاخص ، مثلا در زمستان ۵۶ که علی اسکندانی ، بهروز باباجانی و داود زکی پور قله ی دماوند از مسیر یال جنوب شرقی صعود کرده و با اسکی فرود می آیند ( همان منبع ) و باز در مثال ، سرپرستی تیم صعود کننده از یال شرقی دماوند در برنامة زمستانی صعود از 4 یال شمالی ، جنوبی، غربی و شرقی و فرود با اسکی از قله در سال 1360 توسط داود زکی پور ( سایت باشگاه دماوند )  "  و جالب است که تاریخ های مورد اشاره را در کنار تاریخ آغاز کوه نوردی فرشاد خلیلی و عضویت او در باشگاه دماوند (سال های ۶٢ و ۶٣ ) قرار دهیم تا عمق تحریف بزرگ این مجریان پروژه ی قهرمان سازی جعلی در سایت رسمی فدراسیون کوه نوردی آشکار شود .

فرشاد خلیلی کوه نورد و مربی برجسته و بزرگی بود . صفاتی که برای  ماندگاری نام او در تاریخ کوه نوردی ایران کفایت می کند و دیگر نیازی به این گونه بازی های جعلی نیست . نمایشات و بازی هائی که حتی نمی تواند مانع از نقد و بررسی اشتباهات مرگبار او در آن پنج شنبه سیاه شود !

.

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:٤٥ ‎ب.ظ ; شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸٩
تگ ها:
comment نظرات () لینک