کلاغ ها


+ چرا افکار عمومی جامعه ی کوه نوردی را نامحرم می دانید ؟!

به نقل از کوه نوشت : پیرو  بررسی های مربوط به حادثه ی «دیزین» توسط مراجع ذی ربط و درخواست آنان از فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی مبنی بر ارائه ی نظر کارشناسی در خصوص دلایل این حادثه ی دلخراش، فیلم مستندی که در لحظات بروز این رخداد توسط یکی از جان باختگان ضبط گردیده، در اختیار فدراسیون قرار گرفته و مقرر شده است ؛ روز سه شنبه 25 خرداد ماه ، تعدادی از کارشناسانِ کوه نوردی با حضور در فدراسیون و بازبینی فیلم مذکور و  بر اساس گزارش های مربوطه ، بررسی های دقیق تری صورت داده و  در نهایت نظر کارشناسی فدراسیون به مرجع درخواست کننده و  پیگیر، ارائه گردد .

********

* اطلاع رسانی و انتشار خبر _ دست کم در حوزه ورزش کوه نوردی _ باید بدون ابهام و کاملا شفاف باشد . چرا این مراجع ذی ربط در خبر کوه نوشت نامی ندارند؟!  به نظر نمی رسد موضوع ( بررسی حادثه ی سقوط بهمن و مرگ ٨ کوه نورد ) اساسا دارای آن جنبه های امنیتی و محرمانه ای باشد که در انتشار اخبار نتوانیم از مراجع ذی ربط در پی گیری و بررسی علل حادثه نامی ببریم !

.

* آیا نتایج " بررسی های دقیق تر و در نهایت نظر کارشناسی فدراسیون کوه نوردی " در باره فاجعه دیزین و مرگ ٨ کوه نورد ، به اطلاع افکار عمومی جامعه ی کوه نوردی کشورمان خواهد رسید ؟ آیا برای محمود شعاعی عمل به " وعده ی بررسی دقیق علت حادثه و پی گیری جدی موضوع ... سایت فدراسیون "  اهمیتی دارد ؟ یا آن که قرار است به مانند حادثه ی تلخ تیلیچوپیک و مرگ دکتر تیم ، موضوع با آمیزه ای از محافظه کاری و مصلحت اندیشی و عافیت طلبی به ورطه ی فراموشی سپرده شود ؟ چرا افکار عمومی در تفکر مدیران و مسئولان تشکل های دولتی و غیر دولتی کوه نوردی کشورمان ( فدراسیون ، انجمن ، باشگاه ها و ... ) همواره نامحرم تلقی شده و نتایج بررسی ها و تحقیقاتی  که می تواند نقش کاملا موثر و قابل توجهی در کاهش حوادث مرگبار در ورزش کوه نوردی ایران داشته باشد را از آنان پنهان می دارند ؟! 

.

* دیدگاه این وبلاگ در باره ی حادثه سقوط بهمن دیزین ، تحت عنوان نقد و بررسی اشتباهات فرشاد خلیلی در آن پنج شنبه ی سیاه منتشر شده است . می توانید آن را در لینک زیر بخوانید :

http://news83.persianblog.ir/post/1921

.

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٢:٠٥ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٢٥ خرداد ۱۳۸٩
تگ ها:
comment نظرات () لینک