کلاغ ها


+ پیشنهاد کتاب : تفکر اضطراری

امید مهرگان در مقدمه کتاب خود می گوید: " این نوشته ها می خواهند یادداشت های یک جوان باشند ... بازتاب هائی از زندگی محدود و پر زحمت در یک متروپل سرسام آور و بد ، تهران . اکثر این یادداشت ها واکنش هائی به تجربه های بی واسطه ی روزمره اند ... تجربه های تکه پاره و بعضا مخدوش و عذاب آور زندگی در یک جامعه ی در حال توسعه و بحرانی ... تجربه هائی که ضرورتا با امید و اعتماد همراه بوده اند ...  " 

کتاب تفکر اضطراری ، قطعه واره های فلسفی و اجتماعی امید مهرگان است که می خواهد بحث در باره ی شکاف های عمیق ملت ما را _ بر خلاف همه ی سنت های فلسفی _ در میدان های عمومی شهر مطرح کند .

" ... دو لفظ یونانی برای زمان وجود دارد : کرونوس و کایروس . کرونوس همان زمان کمی و قابل اندازه گیری است ... زمان زندگی روزمره ، زمان کار ، زمان تولید . اما کایروس ، مبین انباشتگی و تنش است و آبستن یک رخداد . زمانی یکه و منحصر به فرد که از فرط انباشتگی و تنش در حال انفجار است ... تاریخ تهی ، فرزندانش را افسرده بار می آورد . مام بی حال فرهنگ ، جوانانش را تشنه ی انفجار می کند . انفجار نفس . کایروس یا زمان انقلاب بناست گذشته را نجات دهد و تحقق بخشد . تمام تصاویر تاریخ ، سرشار از تنش و بی قراری ، در کایروس انباشته می شوند و تمنای خوانده شدن را دارند . نقد و بحران به هم گره خورده اند ، و هر روز ، روز داوری است . "

.

نویسنده : امید مهرگان   ناشر : گام نو   تعداد صفحات : ٢٠٠  قیمت : ٣٢٠٠ تومان 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٩:٠۳ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸٩
تگ ها:
comment نظرات () لینک