کلاغ ها


+ سهند عقدائی و تلاش برای خدشه به صعود عظیم قیچی ساز

به نقل از وبلاگ کوه نوشت :

.

چه کسی شیطنت می کند و چرا ؟!

«سهند عقدایی» طی دو کامنت در نظرگاه پست «عظیم قیچی ساز» بر فراز «نانگاپاربات» این گونه نوشته است:
" آقای حسین رضایی عزیز چرا شیطنت می کنی! عکس دومی که یکی دو متر پایین تر از نبشی انداخته شده است را چرا میرور (بر عکس ) کرده ای؟! " ... و در ادامه نوشته: "البته تصحیح می کنم تمام عکسها میرور است ..."

و اما معطوف بر حقِ طبیعی «حسین رضایی» در دفاع از خود؛  پاسخ «کوه نوشت» به اتهام وارد شده را بخوانید:

جناب  آقای «سهندعقدایی»؛

واقعاً این منم که "شیطنت" می کنم یا شما؟! 

من فتوشاپ کار هستم ولی نه فتوشاپ کاری که به هر قیمتی، عکسِ صعود بی حاشیه و تمام عیار یک کوه نورد بی ادعا و توانمند را دستکاری، مخدوش و با فریبکاری به خلق الله قالب کند!

صعود سرافرازانه و صادقانه ی «عظیم قیچی ساز» نیازی به شعبده بازی های رایانه ای و شانتاژهای ژورنالیستی ندارد! ... این عکس ها را نیز ایشان عیناً برای فدراسیون و بنده ایمیل کرده اند و عیناً هم بدون هیچ تغییری ( حتی در جزئی ترین اقدام ها مثلاً کم یا زیاد کردن نور عکس ها، چه برسد به mirror کردن آنها! ) منتشر شده است. 

بد نیست بدانید؛ «عظیم» همزمان به تعداد زیادی از دوستانش نیز این عکس ها را ایمیل کرده است و آنان نیز عیناً - و بدون واترمارک mfi.ir - منتشر کرده اند! ... فقط کافی بود پیش از درج آن کامنت، کمی با دقت در وبلاگ های کوه نوردی جست و جو می کردید تا همین عکس ها را در وبلاگ دوستان و همشهریان «عظیم» مثلاً در: وبلاگ «امین غفارزاده» به نام «چرا کوه نوردی ...؟» بیابید ... و یا وبلاگ «تبریز کوه».

اصلاً من و احتمالاً همه ی آنان که ادعای بی اساس و یا اتهام شما به بنده را در آن کامنت می خوانند؛ باید بپرسیم؛ جناب عالی با چه ابزاری و چه معیاری به این کشف نائل شده اید که تمامی این عکس ها mirror (برعکس) شــده انـد؟! ... فقط کــافی بـــود کمی، فقط کمی دقـت می کــردید تا حداقــل به «الله اکبر» حاشیه ی پرچم و یا مارک کاپشن «عظیم» {نشانِ GAYA} و یا همنوردش {نشانِ vertic} توجه کنید تا این گونه سطحی ابراز نظر نکنید و در مظان قضاوت افکار عمومی نسبت به کامنتی که گذاشته ائید؛ مغبون نشوید!

می بینید جناب آقای «عقدایی»؟!
می بینید که نه «عظیم»، نه فدراسیون، نه من، نه «امین غفارزاده»، نه «تبریز کوه» و ... و نه خیلی های دیگر؛ این عکس ها را mirror نکرده ایم! ...  مونتاژ نکرده ایم! ... دستکاری نکرده ایم! ... شیطنت نکرده ایم! ... دروغ نگفته ایم!

 

می بینید؟! ... می بینید اگر عکس ها mirror می شد حاشیه ی پرچم «ایران» چگونه می شد؟! ... چه تغییری در نمایش حروف مارک کاپشن ها رخ می داد؟! ... و از همه بدتر؛ متعاقباً چه رسوایی بر سر ما می آمد؟!

----------------------
پی نوشت:
به راستی چه چیز یا چه انگیزه ای موجب می شود؛ صعود سالم و افتخارآفرین «عظیم قیچی ساز» این کوه نورد محجوب و دوست داشتنی را این گونه به حاشیه برانیم؟! ... و چرا؟!

(به نوبه ی خودم از «عظیم» عزیز پوزش می طلبم! ... نمی توانستم در برابر اتهامی که مشخصاً خطاب به من وارد شد، سکوت کنم! )

.

از وبلاگ : کوه نوشت

.

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۳:۳٧ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢۸ تیر ۱۳۸٩
تگ ها:
comment نظرات () لینک