کلاغ ها


+ در اعتبار و اصالت عکس های " قیچی ساز" شکی نیست !

سهند عقدائی مسئول تبلیغات تیم اعزامی باشگاه دماوند به نانگاپاربات ( تابستان ٨٧ ) پس از انتشار عکس های عظیم قیچی ساز _ که او را کاملا بر فراز قله ی نانگاپاربات و  در کنار علامت ثابت و همیشگی آن نشان می دهد ، در واکنشی شتاب زده و به نظر هراسان (!) ، در بخش نظرات وبلاگ حسین رضائی نوشته است :

 " ... البته تصحیح می کنم تمام عکس ها میرور ( برعکس ) است " 

نوشته و اعلام نظری که بی شک ، جز زمینه سازی برای ایجاد ابهام و خدشه بر اعتبار و اصالت صعود این کوه نورد خوب و توان مند کشورمان به قله ی نانگاپاربات ، چیز دیگری در سر ندارد . در حقیقی بودن عکس های عظیم قیچی ساز  جای کوچک ترین شک و تردیدی نیست و این را به راحتی و با مقایسه ای ساده _ بسیار ساده _ با آخرین و به روز ترین عکس های صعود دیگر کوه نوردان جهان می توان به اثبات رساند . 

 Robert Szymczak بر فراز نانگاپاربات : 23.06.2010

http://polskihimalaizmzimowy.pl/pages/galerie/nanga-parbat-2010r.php

عظیم قیچی ساز بر فراز نانگاپاربات

.

.

 به سهند عقدائی ، کاظم فریدیان و لیلا اسفندیاری !

آیا کوه نورد لهستانی  Robert Szymczak  هم شیطنت کرده و عکس های او نیز میرور ( برعکس ) است ؟ همانندی عکس های بالا نیازی به اثبات ندارد ... و فقط باید به پرسش های ناگزیری که به ذهن خطور می کند پاسخ دهیم . این که انگیزه و هدف شما از طرح این گونه ابهام آفرینی ها چیست ؟ آیا فکر می کنید ایجاد خدشه در اعتبار و اصالت صعود عظیم قیچی ساز می تواند روزنه و راه گریزی برای بحران های هم چنان جاری برنامه ی اجرا شده شما باشد ؟ و در مثال ، دیگر کسی از شما در باره دلائل رها کردن ، مفقود شدن و مرگ سامان نعمتی سوال نخواهد کرد ؟ یا در مثال ، دیگر کسی از شما در باره عکس های تیره و بدون کیفیت آن آخرین نقطه ای که برنامه ی خود را پایان می دهید پرسشی نخواهد داشت ؟ و از شما اسناد و مدارک معتبرتری برای اثبات صعود درخواست نخواهد کرد ؟ 

عکس از فیلم کوتاه منتشر شده ی تیم باشگاه دماوند

سهند عقدائی و احسان پرتوی نیا یکدیگر را در آغوش گرفته اند . پایان صعود است . کجای این عکس به قله ی نانگاپاربات شباهت دارد؟ ادامه آن صخره ی بزرگی که در پس زمینه دیده می شود تا کجاست ؟ چرا هیچ یک از شما در کنار نشانه ی اصلی قله و کاملا بر فراز نانگاپاربات عکس و یا قطعه فیلمی برای ارائه ندارید ؟ پرچم ها و نشان های یادبودی که در دست گرفته اید کاملا گویای وضعیت مناسب جوی است . نه از بادهای تند خبری هست و نه از بوران و توفان . مشکل زمان هم که نداشتید . بنا بر روایت خودتان : سهند و کاظم زودتر می رسند و مدت انتظارشان برای رسیدن بقیه ی تیم بسیار طولانی ست . پس چرا هیچ عکس و فیلمی که شما را بر فراز قله و در کنار علامت اصلی آن نشان دهد _ یعنی همان کاری که همه کوه نوردان جهان پس از صعود واقعی و کامل انجام می دهند  _ ندارید ؟

.

سهند عقدائی ، کاظم فریدیان و لیلا اسفندیاری !

همان طور که می دانید " اثبات صعود " یکی از بحث های جاری و کاملا جدی در کوه نوردی امروز جهان است و متاسفانه ، تا زمانی که شما نتوانید همانند دیگر کوه نوردان جهان مدرک و سند معتبری برای اثبات صعود خود ارائه دهید ، از عظیم قیچی ساز به عنوان اولین ایرانی فاتح نانگاپاربات نام برده خواهد شد .  

.

.

----------

پی نوشت

یکی از خوانندگان این وبلاگ از ادعای سهند عقدائی برای میرور بودن عکس های عظیم قیچی ساز ، نتیجه گیری منطقی و جالبی را در بخش " پیام ها " مطرح کرده است :

" سهند عقدایی عجب دسته گلی به آب داد !!!!!! ادعای اون برای میرور بودن عکسای عظیم  خیلی  ساده نشون میده که اون به قله نرسیده و شناختی از قله نداره !!!!! اگه سهندخان به قله رسیده بود اینطور عکسای واضح عظیم رو زیر سوال نمیبرد این سوتی سهند همه چیز رو روشن کرد سهند عقدایی هیچوقت به قله اصلی نرسیده و البته هیچکدومشون "

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٤:۱٤ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢۸ تیر ۱۳۸٩
تگ ها:
comment نظرات () لینک