کلاغ ها


+ نانگاپاربات : اعلام رسمی تردید نسبت به صعود دماوندی ها

عظیم قیچی ساز _ کوه نورد خوب تبریزی _ که به تازه گی از برنامه ی صعود موفقیت آمیز نانگاپاربات به کشور بازگشته است ، در مصاحبه ای رسمی با خبرگزاری ایسنا ، تردید خود را نسبت به صعود تابستان 87 تیم باشگاه دماوند اعلام کرد :

" وی در مورد اینکه آیا تاکنون کوه نوردی از ایران توانسته کوه قاتل ( نانگاپاربات ) را فتح کند، گفت: دو سال قبل تیمی از استان تهران برای صعود به این قله رفت اما نمی‌دانم که آیا قله را فتح کرد یا نه ؟ ... ایسنا  "

.

***************

.

به سهند عقدائی ، کاظم فریدیان و لیلا اسفندیاری !

همان طور که می دانید " اثبات صعود " یکی از بحث های جاری و کاملا جدی در کوه نوردی امروز جهان است و متاسفانه ، تا زمانی که شما نتوانید همانند دیگر کوه نوردان جهان مدرک و سند معتبری برای اثبات صعود خود ارائه دهید ، از عظیم قیچی ساز به عنوان اولین ایرانی فاتح نانگاپاربات نام برده خواهد شد . 

هیچ یک از شما در کنار نشانه ی اصلی قله و کاملا بر فراز نانگاپاربات ، عکس و یا قطعه فیلمی برای ارائه ندارید .  پرچم ها و نشان های یادبودی که در دست گرفته اید کاملا گویای وضعیت مناسب جوی است . نه از بادهای تند خبری هست و نه از بوران و توفان . مشکل زمان هم که نداشتید . بنا بر روایت خودتان : سهند و کاظم زودتر می رسند و مدت انتظارشان برای رسیدن بقیه ی تیم بسیار طولانی ست . اما هیچ عکس و فیلمی که شما را بر فراز قله و در کنار علامت اصلی آن نشان دهد _ یعنی همان کاری که همه کوه نوردان جهان پس از صعود واقعی و کامل انجام می دهند  _ ندارید و تا زمانی که شما نتوانید همانند دیگر کوه نوردان جهان مدرک و سند معتبری برای اثبات صعود خود ارائه دهید ، از عظیم قیچی ساز به عنوان اولین ایرانی فاتح نانگاپاربات نام برده خواهد شد .  

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:۱٧ ‎ب.ظ ; جمعه ۸ امرداد ۱۳۸٩
تگ ها:
comment نظرات () لینک