کلاغ ها


+ ع.عزیزاللهی : کمی تا قسمتی در باره سلسله صعودهای قلم !

" ... گویا بلای  " رابطه متقابل کیفیت و کمیت " در صعود های قلم نیز رسوخ کرده است ! هر چه سیر این سلسله صعودها را مرور می کنیم  با شرکت کنندگان بیشتری بلحاظ کمی مواجه می شویم که این بسیار عالی و خوب است اما  متقابلآ کیفیت های رفتاری و نوشتاری برخی از شرکت کنندگان آن ( تاکید میکنم برخی از شرکت کنندگان ) بصورت محسوسی با افت و افول مواجه است ! ساده تر آنست که بگویم جمع شما قاطی داره !  کافی ست مقایسه ای کنید بین گزارشات و نوشتار های شرکت کنندگان در اولین نشست وبلاگ نویسان کوه نورد ( پلنگ چال ) و نوشتارهای پنجمین صعود قلم ( مهرچال ) !

نمونه های این افت و افول بوضوح در ادبیات کسانی مثل  سونیا و  امین خادم و  برخی فحاشی های  با نام و نشان اندک نفراتی از شرکت کنندگان در صعود قلم پنجم آشکار است !

ضعف شخصیتی  معدود نفراتی که مورد انتقاد واقع شدند و تلاش غیر اخلاقی  آنان برای القاء این مطلب به سایرین که  " به همه ما توهین شده " و اصرار بر آن از جمله آفاتی ست که اگر اصلاح نشود   مستمسکی خواهد شد تا در برنامه های آتی هر آن کس که تاب انتقاد را ندارد خود را برای تاختن بر منتقد محق بداند !

 نسخه من برای این نقیصه این نیست که بگوئیم چه کسانی در صعود قلم  بیایند و چه کسانی نیایند . اصولآ کسی مالک صعود قلم نیست که برای آن تعیین تکلیف کند می گویم همه بچه های صعود قلم اهل یک خانواده  و همه صعودهای قلم متعلق به خانواده بزرگ کوه نوردی کشور است . اگر عضوی از ما به راه خطایی رفت نباید بواسطه عصبیت های گروهی خود  برای وی به به و چه چه حواله کنیم . با تذکری دوستانه به دوست و همنورد خود ، منشور اخلاقی صعود قلم را برای خوانندگان خود به نمایش بگذاریم . این تذکر می تواند اوج همان " خردورزی و متانت " ی باشد که فقدانش مورد انتقاد آقای نصیری واقع شد! ... "

.

متن کامل دیدگاه آقای عزیزاللهی را در لینک زیر بخوانید:

http://sooud-e-qalam.blogfa.com

.

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۸:٠٥ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۳ شهریور ۱۳۸٩
تگ ها:
comment نظرات () لینک