کلاغ ها


+ یادداشت های روزانه ...

_ پنج شنبه . پنج شنبه ای ساکت و آرام  . چقدر خوب است که آدم نگران هیچ چیز نباشد . دغدغه ی هیچ مسئله ای ، ذهنش را مشغول نکند . دلش ، شور هیچ واقعه ای را نزند و ... با خیالی آسوده بتواند مدت ها و مدت ها فقط به حرکت آرام پاره ابر سپیدی در گوشه ای از آسمان خیره شود . یا بتواند ، بخندد . با صدائی بلند ، بی دلیل و از عمق جان ! چنین پنج شنبه هائی کم پیش می آید ...

.

_ Ghost Dog ساخته ی جیم جارموش یکی از برجسته ترین و خلاق ترین فیلم سازان مستقل سینمای امریکا ست . روایت مرد تنهائی که بر بامی بلند و در کنار پرنده گان زندگی می کند و ... جیم جارموش در این فیلم ، همه ی رویاهای خاکستری و بی رنگ خود را به تصویر می کشد . روایتی نفس گیر از قرن بیستم و در آخرین روزهای آن . با مضمونی از خشونت ، تنهائی و اصالت .

 Ghost Dog در عین حال ، نمایش حس ستایش و احترامی ست که جارموش به همه ی عشق ها و معبودهای زندگی اش در دنیای سینما دارد . به لوک بسون و لئون . به ژان پیرملویل و  سامورائی . به کوروساوا و  راشومون . به کاپولا و پدرخوانده ها  . حس ستایش و احترامی که در تمامی لحظه های فیلم جاری ست . Ghost Dog  سینماست . سینمایی ناب .

.

_ در زمینه ی کوه _ نوشته های شخصی ، وبلاگ ماگما هم چنان یکی از بهترین هاست !  به فواد رضاپور برای دقت ، وسواس و کیفیت قابل تحسین پست هایش تبریک می گویم . ماگما می تواند الگوی خوب و کاملی برای آغازگران این عرصه ( وبلاگ نویسی کوه و کوه نوردی) باشد .

 

 و عکسی مربوط به پست آواز درخت خشک نارنج ...  که همراه با شعری از فدریکو گارسیا لورکا در ماگما منتشر شده است .

.

.

_ همیشه این توئی که می روی . همیشه این منم که می مانم .

 

_ والنجم اذا هوی ...  

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٩:۱٤ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٤ شهریور ۱۳۸٩
تگ ها:
comment نظرات () لینک