کلاغ ها


+ رامین شجاعی چرا کاظم فریدیان را ...

رامین شجاعی در وبلاگ خود و طی یادداشتی با عنوان " نقدی بر کلاغ ها ٢ "  توضیح داده است که چرا صفاتی مانند پلید ، مزور ، دروغ گو ، متکبر ، حسود ، متوهم و حراف را به کاظم فریدیان نسبت داده و دلایل بروز این میزان خشونت کلامی در متن های او را در کجا باید جست و جو کرد :

.

{ حالا به طور خلاصه چند تا از مصادیق این صفاتی که به فریدیان نسبت دادم رو ذکر می کنم . همه شون هم توی پرونده برودپیک موجوده :

عطش شهرت: اشاره به گفته خودش که گفته بود  "من می خوام مشهور بشم . من می خوام مثل مسنر مشهور بشم . "  تا نشون بدم قسمتی از دلایل بوجود اومدن این حواشی عطش اون به شهرته .

 
حسادت کهنه : اشاره ام به مخالفت اون با مسئولیت فنی من در برنامه برودپیک آقای موسوی نژاد (که از تشکیل دو جلسه فراتر نرفت) تا نشون بدم این حسادت قسمتی از انگیزه های اون برای پاشوندن تیم دو نفره ما بود .

 

رفتار متکبرانه : اشاره به متن فریدیان راجع به وقتی که سوار هلی کوپتر بودند و گستاخی اش به خلبان .


حراف : هر کسی که فریدیان رو بشناسه میدونه اون پرحرفه . پرحرفی فی نفسه صفت بدی نیست اما وقتی کسی با پر حرفی می خواد مقاصد سوء خودش رو پیش ببره به نظر من مصداق آدم حرافه .


دروغ گویی : ...  اما در پرونده برودپیک می تونم به دروغ اون در مورد هزینه کردنش از اندوخته شخصی اش برای مخارج من بگم .


مزورانه : اشاره ام به صحبت های خصوصی و نیمه خصوصی (در جلسه انجمن و جلسه بررسی که در دفتر انجمن برگزار شد) که خیلی راحت همه چیز رو می گفت ولی بعد توی گزارش کتبی رسمی اش هیچ اشاره ای به اون نمی کنه .

خیانت در امانت : این یک اصطلاح حقوقیه و دقیقا مصداق کاریه که اون با بارهای من کرد؛ بارهای من پیش اون امانت بود. اونهم بارها رو گرو برداشته بود تا حساب دیگه ای رو تسویه کنه.


افترا : افترای اون راجع به سرکیسه کردن جامعه کوه نوردی توسط من که با عدد و رقم نشون دادم چنین چیزی صحت نداره .


روش های استالینی : وقتی کسی برای پیشبرد اهدافش هیاهو، دروغ، و افترا رو پیش میکشه من به اون روش استالینی می گم .


پلیدی : راستش رو بخواهید وقتی این متن رو می نوشتم برای خودم هم جای سوال بود که چطور این همه صفت های منفی در یک نفر جمع شده. برای همین نوشتم     " وقتی به اندازه کافی انگیخته شده باشد"  }

..

رامین شجاعی در  وبلاگ داستان کوه

.

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:٢٤ ‎ب.ظ ; جمعه ۱٩ شهریور ۱۳۸٩
تگ ها:
comment نظرات () لینک