کلاغ ها


+ وب نوردی ...

گزارش اولین صعود مسیر بریتیش روی برج بی نام ترانگو

" سال ۱۹۷۶ مارتین بویسن و همراهانش موفق به صعود مسیری که به نام بریتیش (بریتانیایی) روی برج بی نام ترانگو (نیم لس تاور) می شوند . این صعود تاثیر گذار هنوز بعد از سال ها در هنگام مطالعه در مورد گروه ترانگو بیش از همه صعودها مورد توجه خوانندگان علاقمند قرار می گیرد... "

شهرام عباس نژاد در دیواره بلند و انگشتان سرمازده

.

***

رو سر بنه به بالین تنها مرا رها کن

" ... راستی ! این هیئت های کوه نوردی سود و ثمرشان چیست ؟ و چه نازیبا ! که دریوزه نانی باشیم که از آن خودمان بوده است !  هیئت های کوه نوردی  ... بی مایه و ضعیف و نا کار امد ... خود را به کوه نوردی تحمیل کرده اند! همیشه از صعود هئیتی یک تصویر بی قواره در ذهنم جا خوش می کند :  تصویرکوه نوردانی که برای ادای  دین خود به  هئیت و اهداف و منویاتش ، سربندی ... "

آذر در کوه این مقدس جان پرور

.

*** 

سفر به کردستان

" خاطره اولین روز مدرسه را ، آبادان پر از شور و هلهله را ، حس شیرین در ارتفاع فریاد کشیدن را ، طعم بی نظیر پاستیل در اوج خستگی را ، مفهوم بی بدیل آب دراوج تشنگی را ، رقابت دوربین چشم های تو را برای شکار لحظه ها  و ... شاید فراموش کنم . خاطره سوار شدن درون تراکتور با بار تکه های آسفالت را در ارتفاعات بانه  نه ! ... "

سعید افروزی در وبلاگ سیالان

.

***

کارهای طبیعت چقدر شبیه کار ما انسان هاست؟

" شاهین معلق در آسمان ایستاده است ، و دو مرغ دریایی سفید بر روی آب غوطه می خورند ، چه آسان است برای شاهین ، شکارپرنده ای که آسوده خاطر بر روی آب غوطه می خورد ، بر روی علف های شبنم گرفته ، تارهای عنکبوت ،  انتظار طعمه را می کشد ،  کارهای طبیعت چقدر شبیه کارما انسان هاست؟  ومن تنها ایستاده ام با ده هزار غم و اندوه ... "

میثم بهوند یوسفی در وارث ژن های اجدادم

.

***

همایون کوه

" قله همایون کوه ... و هاله دود پتروشیمی که نشان دهنده آلودگی هواست ! ... شیب را تا دشت فرود آمدیم و از مسیری نا متعارف قله همایون کوه را صعود کردیم . پاکوبی وجود نداشت . 10:30 صبح روی قله همایون کوه بودیم . هوا عالی بود . روستای عقیل آباد و گوار و قاسم آباد و قله های سفیدخانی ... و آن دوردست ها ارتفاعات برف زده اشتران کوه پیدا بود ... "

آنا فراهانی در وبلاگ آناپورنا

.

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:۱۱ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٩ آذر ۱۳۸٩
تگ ها:
comment نظرات () لینک