کلاغ ها


+ ده یا حتی پنج متر عمودی زیر قله ، قله نیست !!

« خانم   اوه یون سان    مقام  اولین زن  صعود  کننده  به  14 قله 8000 متری را از دست داد ... در 1 سپتامبر سایت اکس وب در مقابل ادعای خانم اوه یون سان کوه نورد کره ای مبنی بر این که اولین زن صعود کننده به 14 قله 8000 متری است ایستاد . در گذشته ، کوه نوردان کره ای در چندین موقعیت متهم به دروغ گویی شده بودند . مثلا ، اوم هونگ – گیل ادعا کرد که اولین آسیایی صعود کننده به 14 قله قبل از یانگ سئوک – پارک است ، اما افراد زیادی ادعای او مبنی بر صعود به لوتسه و شیشاپانگما را رد کردند و او مجبور شد هر دو کوه را دوباره صعود کند .

در مورد خانم اوه یون سان هم عکس های فتوشاپ شده ، عقب نشینی یکی از شرپاهای تیم از ادعای اولیه صعود به قله کانگچن جونگا ، اظهارات ضد و نقیض او ، جزئیات صعود مبهم و فقدان شواهد اتهاماتی است که این سایت به  او وارد کرده است . بعدا هموطنان کره ای او هم کم کم به ادعاهای او شک کردند . او در مقابل این گفته ها از آنها خواست که اول صعود های خودشان را اثبات کنند.  بالاخره شرکت بلک یاک حامی مالی او این اظهارات اوه یون سان را ملایم تر کرد.

در بخش دیگری از این گزارش اکس وب آمده است که ده یا حتی پنج متر عمودی زیر قله کانگچن جونگا ، قله کانگچن جونگا نیست . وقتی یک صفحه برفی بی ثبات باعث توقف خورخه اگوچیگا در 12 متری قله کی دو در سال 2009 شد ، این برای او صعود به قله محسوب نشد و همین طور در مورد بویان پتروف بلغاری که شخصا گزارش کرد که در 30 متری قله گاشربروم دو در سال 2008  متوقف شده است . در مورد اوه یون سان کره ای در کانگچن جونگا هم همه چیز آشکار است و شواهد بر علیه او می باشد.

در انتهای گزارش می خوانیم که :  ادورنه پاسابان آهی از آسودگی خیال می کشد و می گوید : " بالاخره ، تمام شد." و او اکنون با شادمانی به عنوان اولین زن صعود کننده به تمام 14 قله 8000 متری  چشم به کریسمسی آرام دارد . او به سایت اکس وب گفت که اگر چه هیچ کینه ای در مورد مباحثه ای که تقریبا به قیمت از دست دادن پیروزی اش شد ندارد ، اما آن هایی را که زمانی که  بیشترین نیاز را به آن ها داشت از او حمایت نکردند فراموش نخواهد کرد ... »

متن کامل این گزارش جالب  را در وبلاگ کوه نوردی ، ورزش و سلامتی بخوانید :

http://newfarid.blogfa.com/post-825.aspx

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۸:٠٢ ‎ب.ظ ; جمعه ٢٦ آذر ۱۳۸٩
تگ ها:
comment نظرات () لینک