کلاغ ها


+ زنجان : کشف سه دریاچه در غار زرین رود

مسئول کارگروه غارنوردی استان زنجان با تاکید بر لزوم تداوم اکتشافات در غار زرین رود گفت : تاکنون سه دریاچه زیبا در این غار کشف شده است که این دریاچه‌‌ها دارای عمق زیادی هستند و هنوز عمق آنها مشخص نشده اما ابعاد دریاچه‌ها در حدود 20 در 20 متر است .

محسن صنعتی  شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود : با تلاش کارگروه غارنوردی استان زنجان در این غار دو دریاچه جدید و 700 تا 800 متر مسیر جدید شناسایی و ادامه یافته است که نشان دهنده توان بالای غارنوردان استان زنجان است . وی  با بیان اینکه غار زرین‌رود یک غار بسیار حرفه‌ای و در عین حال خطرناک است ادامه داد: این غار برای غارنوردی بسیار خوب و دارای معابر بسیار سخت و صعب‌العبوری است که باید غارنوردان برای پیمودن آن با تجهیزات کامل حرکت کرده و به فنون غارنوردی آشنا باشند.

وی با اشاره به وجود تالارهای دارای 20 متر ارتفاع  و بسیار زیبا در غار زرین رود با یادآوری  اینکه برنامه‌ای از سوی مسئولان بود که دهانه غار را بازگشایی و زمینه حضور اقشار مختلف مردم را برای گردشگران فراهم کنند ادامه داد: کارگروه غارنوردی استان مخالف این امر است چرا که این اقدام موجب تخریب این غار زیبا و نادر می‌شود.  مسئول کارگروه غارنوردی استان زنجان با بیان اینکه غارنوردی در این غار نیاز به تجهیزات بسیار حرفه‌ای دارد که باید غارنوردان به آن مجهز باشند ادامه داد: ورود بدون تجهیزات موجب می‌شود که افراد غیر حرفه‌ای و حتی غارنوردان با مشکلاتی مواجه شوند . صنعتی  با بیان اینکه از همه گروه‌های غارنوردی تقاضا داریم که در زمان مراجعه برای غارنوردی به این غار با کارگروه هماهنگی لازم به وجود آید افزود :  در غیر این صورت در برخی موارد غارنوردان با مشکلاتی روبرو شده و در مسیرهای شناسایی شده و یا شناسایی نشده ، مسیر را گم می‌کنند ...

جام جم آنلاین

.

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۸:٥٧ ‎ق.ظ ; شنبه ۳٠ بهمن ۱۳۸٩
تگ ها:
comment نظرات () لینک