کلاغ ها


+ اولین ایرانی فاتح نانگاپاربات در راه کانچن چونگا

عظیم قیچی ساز  ، کوه نورد شایسته و توان مند آذربایجانی و اولین فاتح ایرانی قله نانگاپاربات ،  دهم فروردین ماه سفر خود را برای صعود سومین قله ی مرتفع جهان  کانچن چونگا (٨۵٨۶ متر) آغاز خواهد کرد . عظیم طی مصاحبه ای کوتاه که در سایت رسمی  باشگاه خبرنگاران منتشر شده ، جزئیات بیشتری از چگونگی اجرای برنامه ی خود را بیان نموده است . اشاره و اعلام رسمی " اولین ایرانی فاتح نانگاپاربات " نکته ی جالبی ست که در مصاحبه ی او به چشم می خورد :

.

"عظیم قیچی ساز گفت: با حمایت و پشتیبانی مهندس نوین شهردار و شورای اسلامی شهر تبریز یک ماه پس از بازگشت از صعود هفتمین قله مرتفع جهان دائولاگیری اقدام به صعود نهمین قله مرتفع جهان نانگاپاربات به ارتفاع 8125 متر کردم تا افتخار اولین صعود نهمین قله جهان از نظر ارتفاع و سومین از نظر درجه سختی را نصیب کشور و زادگاهم تبریز کنم ...

عظیم قیچی ساز افزود : از مهمترین دلایل صعود در قالب تیم های بین المللی خطرناک بودن و درجه سختی بالای قله کانچن چونگا و تردد کم کوه نوردان به این منطقه است و تنها کوه نوردانی اقدام به صعود این قله می کنند که تصمیم به صعود و اتمام همه 14 قله بالای هشت هزار متری جهان را داشته باشند لذا اکثر کوه نوردانی که تنها و انفرادی تصمیم به صعود دارند خود را در قالب تیم های بین المللی جای می دهند تا هزینه های صعود از جمله پرمیت ( مجوز صعود) و خدماتی  که به دیگر کوه نوردان یا تیم ها ارائه می کنند را به صورت مشترک برخوردار شوند و برای خدماتی مانند تامین باربر تاکمپ اصلی ، ثابت گذاری مسیر در بین کمپ ها و ... با دیگر کوه نوردان همکاری می کنند ... "

سایت باشگاه خبرنگاران

.

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:٤۳ ‎ب.ظ ; جمعه ٢٠ اسفند ۱۳۸٩
تگ ها:
comment نظرات () لینک