کلاغ ها


+ بهترین وبلاگ های " کوه و کوه نوردی " در سال 89

شهرام عباس نژاد  یکی از دیواره نوردان و  کوه نوردان فنی و  خوب  کشورمان است که در وبلاگ " دیواره بلند و انگشتان سرما زده  " به انتشار یادداشت های شخصی خود می پردازد . نگاه جدی ، دانش و قابلیت های فنی شهرام موجب گردیده  که پست های او _ از گزارش برنامه های اجرا شده گرفته تا مجموعه مطالب آموزشی _ از کیفیتی قابل تحسین و بسیار ارزشمند برخوردار باشد . " دیواره بلند و انگشتان سرما زده " در عرصه ی کوه _ نوشته های شخصی ، بهترین وبلاگ آقایان در سال ٨٩ بود . وبلاگی متفاوت که ضرورت توجه به بنیان های آموزشی و فنی ورزش کوه نوردی را هیچ گاه فراموش نمی کند .

.

***

 

برای انتخاب بهترین وبلاگ سال ٨٩ در عرصه ی کوه _ نوشته های شخصی بانوان ، بدون تردید به " کوه ، این مقدس جان پرور " رای خواهیم داد . یکی از مهم ترین دلائل جذابیت این وبلاگ ، تنوع چشمگیر مطالب ( گزارش برنامه های اجرا شده ، تصاویر دیدنی و معرفی مناطق کوهستانی استان مرکزی ، نگاه منتقدانه و توجه به زمینه های اجتماعی ) در کنار صداقت و صمیمیتی است که در جوهر کلیه ی پست های آن به چشم می آید  .   " کوه ، این مقدس جان پرور " در سال ٨٩ وبلاگ پرکاری بود . به آذر تبریک و خسته نباشید می گوئیم .

.

***

 

حسین رضائی نیاز به معرفی ندارد .  بیش از شش سال فعالیت مستمر و بدون وقفه ی وبلاگ نویسی در حوزه " کوه و کوه نوردی " اکنون او را به چهره ای شناخته شده _ و  چه بسا " پیش کسوت " _ بدل کرده است!  کوه نوشت او ، در حیطه ی اخبار کوه نوردی ایران ، بهترین و کامل ترین وبلاگ سال ٨٩ بود . وبلاگی که _ همانند سالیان گذشته _ با ارائه و انتشار روزانه ی آخرین اخبار و اطلاعات کوه نوردی ایران توانسته است به صورتی شایسته ، پاسخ گوی نیاز جامعه ی کوه نوردی کشورمان در این زمینه باشد .  کوه نوشت وبلاگی است که احساس مسئولیت و شعور اجتماعی نویسنده اش را در احترام به مخاطب همواره تحسین کرده ایم .

.

***

 

توجه و پیگیری اخبار کوه نوردی جهان برای ارتقا سطح آگاهی و دانش های عمومی _ تخصصی ورزش کوه نوردی ، یک ضرورت است  . امروزه دیگر اهمیت و نقش تعیین کننده ی " ترجمه " در تغییر پاره ای عقاید و باورها  _ در نتیجه ی گشودن دریچه های نو به چشم انداز دنیاهای دیگر _ بر کسی پوشیده نیست .  فریدون شیرمحمدلی در وبلاگ " کوه نوردی ، ورزش و سلامتی " با ترجمه ی مهم ترین اخبار و رویدادهای کوه نوردی جهان ، این رسالت دشوار را برای افکار عمومی جامعه ی کوه نوردی کشورمان بر عهده گرفته است . " کوه نوردی ، ورزش و سلامتی " بی شک یکی از بهترین وبلاگ های سال ٨٩ بود .

 

.

نظر شما چیست ؟ شما هم در بخش پیام های این یادداشت ، از انتخاب های خود برای بهترین وبلاگ های " کوه و کوه نوردی " در سال ٨٩ بنویسید .

.

--------------------------------------------------------------

.

پی نوشت ... کمی تا قسمتی طنز :

_  " سال به سال ، دریغ از پارسال "  حکایت وبلاگ آرام کوه است !! عباس ثابتیان که روزگاری در وبلاگ نویسی ، با نگاهی نکته سنج و منتقدانه و زبانی صریح و صادق شناخته می شد  با ورود به هیئت مدیره ی انجمن کوه نوردان به یک باره هم از اسب افتاد و هم از اصل !!  شد یک عباس ثابتیان محافظه کار و دست به عصا !!  اما کاش داستان به همین جا ختم می شد و ما می توانستیم هم چنان شاهد آن آرام کوه قدیمی و دوست داشتنی _ هر چند دست به عصا _ باشیم . امسال او _ و در رقابتی تنگاتنگ !! با محمدتقی بهره ور _ توانست خود را به جایگاه ریاست انجمن برساند و ... حالا ما باید غصه بخوریم برای بوی الرحمن آرام کوه که تا هفت محله آن طرف تر هم به مشام می رسد !! آرام کوه ی که شده است کپی بی رنگ و رو و بی خاصیت سایت انجمن  و یادداشت های شخصی عباس محمدی !!

 

_ آناپورنا وبلاگ خوبی نیست ! درست است که مخاطبین زیادی دارد که " شاید " به خاطر مونث بودن نویسنده ی آن باشد  اما وبلاگ خوبی نیست . نه در پست های آن می توان محتوا و کیفیت قابل اعتنایی را دید ... چیزهایی در حد فقط به رخ کشیدن توانایی و ریسک های بی منطق همراه با ادبیاتی به شدت خودنمایانه در حد   " کی دوست داره به عنوان اولین قدم خودشناسی سرمای منفی   سی و پنج درجه رو  همراه با باد  ١١۵ کیلومتر بر ساعت تجربه کنه؟  " ... و نه در بخش پیام های خواننده گان آن می توان با نقطه نظر و دیدگاهی جدی روبرو شد ... چیزهایی در حد " ایول !! دمت گرم !! بابا تو دیگه کی هستی !! "  ... برای انتخاب بهترین وبلاگ سال 89 در زمینه ی کوه _ نوشته های شخصی بانوان ، آناپورنا حتی در بین نامزدها هم جایگاهی نداشت !!  از آن جا که به نظر می رسد انبوه تمجیدها و ستایش های هواداران آناپورنا ، نویسنده ی این وبلاگ را نسبت به واقعیت وجودی اش دچار توهم کرده است و در او کوچک ترین تحمل و ظرفیتی برای مواجهه با هیچ گونه انتقادی دیده نمی شود ، تصمیم گرفته ایم در باره ی آناپورنا چیزی در کلاغ ها ننویسیم !! این وبلاگ هوادارانی دارد که بر پیشانی خود داغ زده اند  و مصداق " از تو به یک اشاره از ما به سر دویدن " اند و حاضرند مانند ماجراهای انتقاد به صعود قلم ،  یک شبه شیشه های وبلاگ هر منتقدی را پایین بیاورند !!

.

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:۱۸ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢۳ اسفند ۱۳۸٩
تگ ها:
comment نظرات () لینک