کلاغ ها


+ وب نوردی : برخورد نزدیک از نوع سوم

عباس محمدی : توهین به فرهنگ و شعور جامعه ی کوه نوردی کشورمان

نشست همگانی اسفند ٨٩ انجمن کوه نوردان که به موضوع سد سازی اختصاص داشت مانند اغلب جلسات این تشکل با استقبال قابل توجهی از سوی افکار عمومی جامعه ی کوه نوردی استان تهران روبرو نشده بود و این نکته را عباس محمدی به سان آدمی از خود راضی و پرمدعا و طلبکار ، بهانه ای کرد برای تاختن و توهین به فرهنگ و شعور کوه نوردان کشورمان :

"... اما متاسفانه شمار کسانی که در همایش حضور یافتند (در تنکابن حدود صد و پنجاه نفر، و در تهران حدود شصت نفر) بسیار کم تر از آن چیزی بود که انتظار داشتیم ... دوستان کوه نورد هم که برای حضور در همایش های پر زرق و برق و پر خورد و خوراک، صد نفر صد نفر هجوم می برند، لابد با این توجیه که ما کوه نوردی مان را می کنیم و با این جور مسایل کاری نداریم،بسیار کم آمده بودند... وبلاگ دیده بان کوهستان "

اول : عباس محمدی لازم است بابت لحن زشت و ناشایست خود و این توهین آشکار ، از جامعه ی کوه نوردی کشورمان عذرخواهی نماید .

دوم : مشکلی که ( عدم استقبال ) عباس محمدی از آن یاد می کند و با  ژستی طلبکارانه و توهین آمیز دیگران را بخاطر آن مورد خطاب قرار می دهد ، بیش از همه ریشه در خودش و در دو دوره مدیریت ناسالم او بر یکی از مهم ترین تشکل های کوه نوردی کشورمان دارد . نکته ای که اتفاقا از سطح بالای فرهنگ و بینش خوب کوه نوردان مان حکایت می کند  : چرا باید به فردی که طی دو دوره و به شهادت دیگر اعضای هیئت مدیره اش ، انجمن کوه نوردان را آلت دست و بازیچه ی فشارها و تهدیدات فلان باشگاه بزرگ تهرانی در جهت حمایت و صدور انواع بیانیه های حمایتی از فلان برنامه برون مرزی اش کرده بود اعتماد کرد و به فراخوان او برای حضور در یک همایش پاسخ مثبت داد ؟  به فردی که در پروژه ی مثلا مبادله ی کوه نورد رفتار و عملکردی در نهایت پنهان کاری را از خود بروز داده و خبر اعزام خودش و تیمش را بیست روز پس از اعزام به سایت رسمی انجمن برای اطلاع افکار عمومی می دهد ، به فردی که در باره ی جنبه های ناسالمی که در همین سفر به شان کوه نوردی ایران بسیار ضربه زد سکوت کرد و توضیحی ارائه نداد ، به فردی که ... بله . ریشه ی عصبیت و توهینی که در جملات عباس محمدی به چشم می خورد را باید بیش از هر چیز دیگری در دو دوره مدیریت ناسالم او در تشکیلات انجمن کوه نوردان جست و جو کرد  .

.

***

کمیته ی مخفی صعود قلم ؟!

در یکی از روزهای اسفند ٨٩ ، اولین اطلاعیه ی ششمین صعود قلم در وبلاگ کلماتی از یک کوه نورد منتشر شد . در توضیح ابتدائی این اطلاعیه نوشته شده است : " امیدواریم جسارت ما در تهیه این اطلاعیه را بپذیرید ... و مشخص نیست این " ما " یعنی چه کسانی !!   اطلاعیه امضا ندارد . نام نویسنده یا نویسنده گان ندارد . اطلاعیه هویت ندارد . چرا ؟!  دلیل و ضرورت این پنهان کاری که می تواند به مثابه رفتاری ناسالم در مجموعه ی کوه نوردی کشورمان تلقی شود چیست ؟ آیا این " ما " همان مرتضی صالحی است که در انتهای اطلاعیه می خوانیم " و در آخر از مدیریت محترم وبلاگ رسمی صعود قلم تقاضا میکنم بخش نظرات آنرا به صورت خصوصی بگذارد  " ... مدیریت وبلاگ رسمی با چه کسی است‌؟ چرا باید مدیریت چنین وبلاگی و در زمینه ی موضوعاتی چنین ساده و عمومی از هویتی ناشناخته و پنهان برخوردار باشد ؟ چه کسی مبتکر و پایه گذار چنین رفتارهای ناسالمی ( پنهان کاری ) در پروسه ی صعودهای همگانی و دوستانه ی کوه نوردان بوده است ؟  و هم چنین ... تلاش برای " رسمی " کردن هر آنچه می تواند در دنیای صمیمی آنان وجود داشته باشد : صعود رسمی قلم  ... وبلاگ رسمی قلم ... مالکان و صاحبان رسمی صعود قلم ... اطلاعیه ی رسمی ... اعضای رسمی ... کمیته ی مخفی رسمی ...

_ به صاحبان و مالکان شش دانگ (!) صعود قلم اشاره شد ، میزان خرد و متانت تعدادی از آنان در مواجهه با دیگران می تواند نکته ای قابل توجه باشد : " به شدت با برنامه ات مخالفت می کنم و این اجازه رو نه از طرف من داری این برنامه رو برگذار کنی نه از طرف تمام وبلاگ نویس هایی که در صعود قلم شرکت می کنند و اگر اسم صعودت رو عوض نکنی با تمام ابراز محبتی که بهت دارم و دوستت دارم طوماری می نویسم و با امضای تمام دوستان وبلاگ نویس از شما و هیئت شما شکایت خواهم کرد به صورت جدی پیگیر این کار خواهم بود پس تا قبل اینکه اتفاقی بیافته خودت جلوی این برنامه رو به این نام بگیر حرفای نا گفته رو آرش بهت گفته و من فقط خواستم برخورد جدی کنم ... از بخش نظرات خواننده گان در وبلاگ رامیار  ٢٩/١/٨٩ "

_ به نظر شما ، با توجه به ظرفیت های فکری این افراد در مواجهه با انتقاد ، بهتر نیست طرح و انتشار هر گونه اظهارنظر و نقد و بررسی را به دست فراموشی بسپاریم ؟!  

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٥:٥٤ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢۱ فروردین ۱۳٩٠
تگ ها:
comment نظرات () لینک