کلاغ ها


+ از قطب تا قطب

ماجراجويان انگليسی از قطب تا قطب پرواز کردند . به گزارش آسوشيتدپرس ، استيو بروكس و همسرش نخستين كسانی هستند كه با هلی كوپتر از قطب شـــــمال تا قطب جنوب پرواز كرده اند . پرواز آنها ابتدا از آلاسكا به قطب شمال بوده و پس از آن برای رسيدن به قطب جنوب از آمريكای شمالی ، مركزی ، كانال پاناما ، آمازون ،بوليوی ، آرژانتين و شيلی گذشتند .

واحد مرکزی خبر  ۱۰/۱۱/۸۳

 

وضعيت خطرناک در لايه اوزون

به گزارش سايت اينترنتی نيوساينتيست ، دانشمندان اروپايی اعلام كردند در صورت ادامه وضع موجود و پايين ماندن دما ، ابرهای قطبی كه معمولا ساختار شيميايی اوزون را تغيير می دهد باقی مانده و اين عامل ممكن است باعث تضعيف هر چه بيشتر لايه اوزون در زمان تابش آفتاب بهاری در هفته های آينده شود . به گفته محققان اولين نشانه های سوراخ شدن اوزون ، كه سپر محافظ زمين از اشعه های مضر خورشيدی است ، در ۲۰ كـــيلومتری سطح زمين ديده می شود و اين وضعيت علاوه بر قطب شمال ، مناطق شمال اروپا را نيز تهديد می كند .

واحد مركزی خبر ۱۰/۱۱/۸۳

 

هشدار در باره گرمايش سريع آب و هوا

براساس نتايج يك بررسی كه در نشريه علمی نيچر NATURE  به چاپ رسيده است در صورت ادامه توليد گازهای گلخانه ای ناشی از استفاده از سوخت های فسيلي، به خصــــوص فرآورده های نفت و زغال سنگ ، در سطح كنونی انتظار می رود دمای زمين تا يك قرن ديگر حدود ۱۱ درجه سانتيگراد افزايش يابد كه دو برابر پيش بينی های قبلی است . بالا رفتن دمای كره زمين باعث بروز تغيير در آب و هوا می شود و دانشمندان پديده هايی مانند كاهش بارندگی در برخی مناطق و افزايش آن در مناطق ديگر ، جاری شـــــــدن سيلاب و ذوب شدن يخ های موجود در مناطق قطبی و ارتفاعات را ناشی از اين تغييرات می دانند .

بی بی سی  ۸/۱۱/۸۳

 

سفر به سرزمين ماسائی

نمايشگاهی از عكس های اشــــكان رضوی با عنــــــــوان ســـفر به سرزمين ماسائی ( طبيعت و مردم كنيا ) از تاريخ ۹/۱۱ الی ۲۱/۱۱ در نگارخانه نيكول واقع در خيابان مطهری ـ روبروی امير اتابك ـ  خيابان پارسا پلاك ۱/۳۱ برقرار می باشد

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۸:۱٦ ‎ب.ظ ; شنبه ۱٠ بهمن ۱۳۸۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک