کلاغ ها


+ از بخش پیام های خواننده گان وبلاگ های کوه

پس از انتشار پرسش های فرشید داودی از اعضای کمیته ی مخفی (!) صعود قلم ، در بخش نظرات خواننده گان وبلاگ او دیدگاه هایی بسیار جالب و خواندنی مطرح شد . ابتدا واکنشی تند و عصبی از سوی کسی که با نام تازه کار می نویسد:

"سئوال شما بیشتر جنبه تحریک دارد تا سئوال و اگر واقعا سئوال است شاید دلیل به وجود آمدنش همان جمله ای باشد که آنا برایتان بکار برد ! در هر حال خوشبختانه ظاهرا این ابهامات صرفا برای شما و دیگرانی ست که با هیچ شرکتی در برنامه ها نداشتند و لذا هیچ تصویری از آن ندارند . اینکه من چه کاره ام باشد شاید دیگران پاسختان بدهند ولی اینکه آنا چه می کند باید بگویم همان کاری را می کند که شما نمی کنین. یعنی از وقت نازنینش می زند و خدمتی برای جمع می کند. بنده به شخصه ممنونشم. خیل عظیم رای دهندگان و نیز تعداد زیاد پیشنهادات دلیل خوبی برای استقبال عمومی است و استقبال با وجود فضایی که شما سعی در القای آن دارید ممکن نیست. روز خوش آقا!  "

و سپس پیام احسان نویسنده ی وبلاگ خوب و قدیمی نوپتسه در پاسخ به او :

 
"این سوال جنبه تحریک دارد" ... یعنی یک سوال ساده که صرفا در پی جواب هایی ساده تر است برای دوستان تحریک کننده است. احتمالا به این دلیل که برای دوستان خوشایند نیست.
"این ابهامات صرفا برای شما است" .. . یعنی دوستان دیگری که در صعود قبلی بوده اند پاسخ تمام این سوالات را میدانند؟! قضاوت به عهده خوانندگان.
"اینکه من چکاره ام دوستان پاسخ دهند" ... چرا دیگران باید پاسخ این سوال را بدهند؟ این دیگران چه کسانی هستند؟ از کجا آنها را پیدا کنیم و جواب این سوال را از آنها بخواهیم؟ تازه کار از چه چیزی طفره میرود؟
"از وقت نازنینش میزند و خدمت میکند" ... دست شما و ایشان درد نکند. به هر حال خدمت کردن دلیل موجهی برای طفره رفتن از پاسخ به سوالات نیست. لطف کنید پاسخ سوالات را روشن بدهید.
"خیل عظیم رای دهندگان ..." چقدر این ادبیات برای ما شبیه است. ظاهرا در این دیار هرکسی به آنطرف میز میرسد دچار بیماری مزمن ملت همیشه در صحنه و حضور خودجوش میشود.  شب خوش آقا!

بخش نظرات خواننده گان وبلاگ فرشید داودی را بخوانید :

http://www.tanzkuh.blogfa.com

.

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:٤٧ ‎ب.ظ ; شنبه ۱٠ اردیبهشت ۱۳٩٠
تگ ها:
comment نظرات () لینک