کلاغ ها


+ حکایت برف های تابستانی !!

طالقان :

بارش برف و سرما در آخرین ماه فصل تابستان ، در شهرستان طالقان استان البرز ، ساکنان این شهرستان را غافلگیر کرد . با تغییر ناگهانی وضعیت آب و هوا و کاهش شدید دما ، بارش برف پیش از ظهر روز دوشنبه ارتفاعات طالقان را سفید پوش کرد . کاهش دما سبب شد تا مردم طالقان به لباس های گرم و روشن کردن وسایل گرما زا روی آورند . بنابراین گزارش ،بارش باران از شب گذشته در مناطق کوهپایه ای شهرستان طالقان آغاز شده و اکنون نیز ادامه دارد .

.

تنکابن :

رییس شورای بخش مرکزی خرم آباد تنکابن از تداوم بارش برف از شبانگاه یکشنبه در منطقه کوهستانی سه هزار تنکابن واقع در غرب مازندران خبر داد . 'شمس الدین امانپور' روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : بارش برف در ارتفاعات و برخی از روستاهای منطقه سه هزار تنکابن در اواخر ماه تابستان، اهالی و دامداران را غافلگیر کرده است. وی گفت : بر اثر بارش برف اکنون دامداران این منطقه کوهستانی در حال جا به جایی دام هایشان به مناطق امن و پایین دست هستند.  رییس شورای بخش مرکز خرم آباد به شدت بارش تگرگ در این منطقه اشاره کرد و گفت : بر اثر بارش تگرگ روز گذشته 20 راس دام اهالی در مسیر انتقال آنها به دامسرا تلف شدند. امانپور همچنین به بالا آمدن آب رودخانه سه هزار به علت بارش باران دو روز اخیر اشاره و اضافه کرد : شدت و حجم آب این رودخانه آنقدر زیاد بود که به مزارع و دکل برق و تلفن و شبکه آبرسانی حاشیه رودخانه خسارت وارد شده است.
بارش باران در منطقه سه هزار تنکابن همچنان ادامه دارد .

.

محور شمشک _ دیزین :

مدیرکل راه و ترابری استان البرز اعلام کرد: بارش برف در محور دیزین - شمشک درمحدوده این استان به 20 سانتی متر رسید . 'سیدعلی رضوی ' روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بارش برف که از بامداد امروز در ارتفاعات البرز جنوبی آغاز شده، تردد ها را در مسیر دیزین - شمشک با مشکل مواجه کرد .  وی ادامه داد : با تلاش ماموران راهداری این مسیر از برف پاکسازی شده است . وی اظهار داشت : بامداد امروز براثر سیلاب ،جاده کرج - چالوس در محدوده تونل های شش، هفت ، پورکان ، واریان ، سرودار و دوراهی کندر دچار آبگرفتگی و در برخی نقاط مسدود شد که با تلاش ماموران راهداری این مسیر پس از چهار ساعت بازگشایی شد .

.

.

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:۳٠ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٧ شهریور ۱۳٩٠
تگ ها:
comment نظرات () لینک