کلاغ ها


+ با اشاعه ی "دروغ" در کوه نوردی ایران مبارزه کنیم !

 

"بعد از صعود تیم 8 نفره ما در مردادماه سال جاری به قله خانتنگری و هنگام بازگشت به کمپ اصلی تعدادی از همنوردان مان را در کمپ 1 قله مشاهده کردم که بعد از تلاش تا ارتفاع 6000 متری(قله چاپایف) منتظر هوای مساعد جهت تلاش نهائی شان بودند در حالیکه براساس اطلاعات هواشناسی و در پیش بودن جبهه هوائی نامناسب شانس زیادی برای صعود قله نداشته و بدین خاطر تعدای از آنها وضعیت روحی نامناسب و نگران کننده ای داشتند. در بین این کوه نوردان 4 نفر از ادامه صعود منصرف شده و بعد از ما عازم کمپ اصلی شده و بهمراه ما از کمپ اصلی نیز بازگشته و به ایران بازگشتند .

پس از بازگشت به ایران و در هنگام جستجو در اینترنت با کمال تعجب با خبر صعود یکی از این 4 نفر از زبان رئیس هیات کوه نوردی استان مازندران مواجه شدم این مسئول محترم با یکی از خبرگزاری های رسمی مصاحبه کرده و صعود قله خانتنگری را به هم استانی قهرمان  شان تبریک گفته بودند . البته این احتمال وجود دارد که این ادعا از جانب کوه نورد مزبور نبوده باشد و مسئول محترم اهداف خاص خودش را از این مصاحبه داشته باشد ولی بهر حال سکوت ایشان در برابر این خبر نیز به منزله تائید آن است.

درحالیکه در عرصه کوه نوردی پیشرفت جدی ای نداشته و حتی عقب گرد نیز داشته ایم اما با کمال تاسف به نظر می رسد در دروغ گوئی پیشرفت چشمگیری داشته ایم چرا که اگر در گذشته از 100 یا 200 متری قله بازمی گشتیم و ادعای صعود می کردیم حالا این عدد را به رکورد حدود 1000 متری رسانده ایم. تا 6000 متر صعود کرده و ادعا می کنیم که قله 7010 متری را صعود کرده ایم ... "

.

از وبلاگ مهدی فرهادی : http://piaro.blogfa.com

.

.

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٢:۳٧ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٢٠ شهریور ۱۳٩٠
تگ ها:
comment نظرات () لینک