کلاغ ها


+ شبی در انجمن کوه نوردان با داروهای افزایش حجم عضله !!

انجمن کوه نوردان ایران آخرین نشست عمومی خود را روز دو شنبه 25 مهر ماه ، در محل سالن شهریاران جوان ( خیابان ویلا ) برگزار نمود . موضوع اصلی این نشست ، گزارش یکی از اعضای خانه کوه نوردان تهران به نام  امیرحسین ناظمی از اجرای برنامه ی صعود قله ی خان تنگری همراه با نمایش فیلم و اسلایدهای مربوط به آن بود . نکته ی جالب و البته بی سابقه در تاریخ بیش از یک دهه فعالیت تشکیلاتی انجمن و حتی کل تاریخ کوه نوردی ایران ، تبلیغ کراتین و دیگر مکمل های غذائی برای افزایش حجم عضلات و تحریک ترشح پاره ای هورمون ها و دیگر امور مربوطه (!!) توسط شرکتی بود که ظاهرا پشتیبانی مالی ( اسپانسر ) برنامه ناظمی و نشست عمومی مهر ماه انجمن را نیز بر عهده داشت . در اینجا لازم است از دوستان کوه نورد بخواهیم در اولین مواجهه با هر یک از مدیران زحمت کش و خوش فکر انجمن کوه نوردان ، مراتب تشکر و سپاس بی پایان خود را برای خلق این همه نوآوری و اتخاذ تصمیماتی چنین بدیع و حیرت انگیز در کوه نوردی ایران ، به ایشان ابراز نمایند !!

.

چقدر به عباس می آمد (!) که مدیر یکی از همین شرکت های فروش داروهای "افزایش حجم عضله و دیگر امور مربوطه" باشد !! 

ارائه ی اخبار کوه نوردی در آغاز جلسه و توسط عباس ثابتیان صورت گرفت . نکته ی حائز اهمیت در صحبت های او ، اشاره به دیدار روسای فدراسیون کوه نوردی و انجمن کوه نوردان بود که چندی پیش خبرهای آن بدون ذکر موضوعات مورد گفت وگو ، در سایت های رسمی هر دو نهاد منتشر گردید و ... حالا رئیس تشکل دوم آمده بود در راستای وظیفه شناسی و احساس مسئولیت و اطلاع رسانی و روشن گری ، در باره ی آن جلسه سخن بگوید : " ... ما نامه نوشتیم و درخواست کردیم ... آنان سرانجام جواب دادند و قبول کردند ... می خواستیم در باره ی مسائل مورد علاقه ی دو سازمان صحبت کنیم ... و یک سری ابهام ها که دو سازمان نسبت به هم داشتند ... مثلا " موازی کاری ها " و عملکرد سلیقه ای بعضی هیئت های استان ها و مسائلی شبیه این ... من انتقادات خود را نسبت به فدراسیون بیان کردم : فدراسیون خیلی در بسته است ، ما پاسخ گو بودن را می خواهیم ، فدراسیون فضائی برای گفت وگو ایجاد نمی کند و ... اونا هم گفتن : سرشان خیلی شلوغه !! ... ما دوست داریم برنامه های مشترکی که مورد تفاهم هر دو طرف باشد اجرا شود ... در مجموع جلسه در محیطی صمیمانه و دوستانه برگزار شد ... آقای شعاعی یک هدیه هم به من دادند !! ... " 

صحبت های ثابتیان به گونه ای بود که اگر در میانه ی جلسه وارد می شدیم و مثلا نمی دانستیم طرف انتقادات او چه کسی است ، قطعا با خود فکر می کردیم دارد در باره اوضاع و شرایط انجمن کوه نوردان در زمان مدیریت عباس محمدی صحبت می کند : انجمنی که خیلی دربسته بود ، انجمنی که در قبال افکار عمومی پاسخ گو نبود ، انجمنی که به باشگاه های بزرگ تهرانی باج می داد و در مقابل تهدیدهای مکرر آنان ، منتقدین را تحت فشار قرار می داد ، انجمنی که برای اعزام های برون مرزی در نهایت پنهان کاری عمل می کرد و خبر آن را بیست روز بعد در سایت خود منتشر می کرد ، انجمنی که هیچ گاه نتوانست برای بی توجهی اعضای خود به شان و آبروی کوه نوردی ایران در یک سفر برون مرزی و حضور نامربوط آنان در قمارخانه های لاس وگاس و پای میزهای عشرت و ... پاسخ قابل قبول و قانع کننده ای برای افکار عمومی جامعه ی کوه نوردی کشورمان ارائه دهد ، انجمنی که ...

 

 

و بعد نوبت به موضوع اصلی نشست انجمن رسید : امیرحسین ناظمی و گزارش برنامه ی خان تنگری .  در توضیح اصول و روش های ارائه ی یک گزارش خوب برنامه ی کوه نوردی گفته می شود که اشاره به پاره ای نکات حائز اهمیت مانند مختصات جغرافیائی ، جغرافیای طبیعی و تاریخی کوه مورد نظر ، تاریخچه ی اولین صعودها و برنامه های شاخص و ...یک ضرورت است . گزارش ناظمی اما فاقد تمامی این نکات حائز اهمیت بود و در مقابل،  انبوهی حرف های بی ربط و بی ارزش مثلا در مورد نمای شیک و تمیز هتل محل اقامت گفته شد !!  امیرحسین ناظمی  به مدت 80 دقیقه بدون کوچک ترین وقفه و با لحنی یک نواخت و به شدت خسته کننده و کسالت آور حرف زد و نشان داد که چه لذت بی پایانی می برد از نمایش یک در میان عکس های کلوز آپ و تمام قد خودش در متن گزارش :

 و چه لذت بی پایانی می برد از تکرار یک در میان نام خودش در متن گزارش : " خانمی به نام النا منو صدا کرد و گفت امیر حسین ! بلند شو و صبحانه ات رو بخور باید بریم ... خوان به من گفت : امیر حسین ! تو معلم خیلی خوبی هستی ... بچه های ایرانی که صعود می کردند منو صدا کردند و گفتند : امیر حسین ! ... "  این کوه نورد عضو خانه کوه نوردان تهران گاهی چنان غرق لذت های بی پایانش می شد که حتی حرف زدن عادی خود را هم فراموش می کرد و به شرکت کننده گان در جلسه می آموخت که خان تنگری یگانه نقطه ی کره زمین است که می تواند " هوای صفر درجه سانتی گراد زیر صفر " داشته باشد !! 

گزارش امیرحسین ناظمی چنان خسته کننده و کسالت بار بود که دیدن صحنه های چرت زدن و حتی به خواب رفتن بعضی از حاضرین ، چندان جای تعجب نداشت :

 

 و البته ... با توجه به حضور کیومرث بابازاده و عباس محمدی در جلسه ، با خود فکر می کردیم لابد آنها هم در کسالت گزارش به خواب رفته اند که هیچ حرفی ، اعتراضی و انتقادی نسبت به " فقدان ارزش های فنی اجرای چنین برنامه های تکراری تجاری و شبه تجاری در کوه نوردی ایران و هم چنین ضرورت توجه به پیمایش راه های نو در کوه های بلند " از آنان شنیده نمی شود !! به نظر می رسد استفاده از چنین نظرات و تحلیل هائی فقط برای مواجهه با غیر خودی ها و تلاش برای حذف آنان کاربرد دارد و اصلا و ابدا شامل خودی ها نمی شود !!

 

 ××××××××××××××

پی نوشت :

از نشست عمومی مهر ماه انجمن کوه نوردان و گزارش برنامه ی تکراری صعود خان تنگری امیر حسین ناظمی استقبال خوبی صورت نگرفت و این نشست فقط با حضور 75 نفر برگزار گردید .

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:٠۳ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢٦ مهر ۱۳٩٠
تگ ها:
comment نظرات () لینک