کلاغ ها


+ کرمان، پنجمین استان گردشگری

استان کرمان در سال‌های اخیر از امنیت کامل برخوردار شده است و پنجمین استان ایران از لحاظ گردشگری محسوب می‌شود . سید محمد ابراهیم علوی رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی استان کرمان که با «رادیو اقتصاد»  گفتگو می‌کرد ، از مطالعات و تدوین سند جامع توسعه گردشگری استان خبر داد و گفت : تا چهار سال پیش امکانات خوبی برای جذب توریست و توسعه گردشگری نداشتیم اما امروز بستر خوبی برای رونق اقتصاد گردشگری فراهم است . وی با اشاره به برخی موارد ناامنی و قاچاق مواد مخدر که در گذشته جامعه این منطقه را آزار می داد ، گفت : خوش بختانه هم اکنون مناطق استان کاملا امن شده و پدیده قاچاق مواد مخدر هم تا حدودی ریشه کن شده است . علوی افزود : فضا برای رونق سرمایه گذاری گردشگری به خوبی فراهم شده است و با اجرای سند جامع توسعه گردشگری امیدواریم در افق سال 1400 به مرز جذب سالانه یک میلیون گردشگر  برسیم .
علوی تصریح کرد : استان کرمان از امن‌ترین مکان‌هاست و گرم‌ترین نقطه ایران و جهان در کویر این استان قرار دارد. منطقه گندم بریان شهداد که گرم‌ترین نقطه کویر در جهان به شمار می‌رود، دمای بالای 65 درجه سانتی گراد را در سایه دارد و چون دانه گندم در این منطقه به حالت برشته در می‌آید به آن گندم بریان می گویند . سوراخ نبودن لایه اوزون در فضای بالای کویر لوت و خاصیت آفتاب درمانی و ماسه درمانی از قابلیت های مهم این منطقه است ...

جام جم آنلاین

..

.

.اشاره و تاکیدی که در متن خبر به " سوراخ نبودن لایه ی اوزون " در فضای بالای کویر لوت در استان کرمان شده است را ... شما بگذارید به حساب روحیه ی شوخ طبعی و بذله گوئی خاص مردمان دوست داشتنی این استان !

.

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:٢٢ ‎ب.ظ ; جمعه ۱۳ آبان ۱۳٩٠
تگ ها:
comment نظرات () لینک