کلاغ ها


+ سهند عقدائی: فدراسیون علیه ما و لیلا بود

" اخبار و گزارشات صعود (نانگاپاربات) در مطبوعات و سایت ها مکررا درج می‌شد و افراد مختلفی با دیدگاه‌های متفاوت،در باره‌ی آن اظهار نظر می‌کردند. در این میان فدراسیون کوه نوردی نیز تمام قد به میدان آمد و تبلیغات سازمان یافته‌ای را علیه لیلا به عنوان سرپرست و سایر اعضای تیم شروع کرد. در ماه‌های متوالی مسئولان فدراسیون مصاحبه‌های متعددی با تلویزیون، روزنامه ها و خبرگزاری‌ها انجام دادند و در آن سعی می کردند اعضای تیم را در مرگ سامان مقصر جلوه دهند و چندی بعد نیز ادعایی را آغاز کردند که اساسا مسئله ی  صعود نانگاپاربات را دروغ بشمارند. ایشان همچنین به تحریک و ترغیب خانواده ی سامان نعمتی پرداختند که از ما همنوردان سامان به دادگاه شکایت ببرد و بدین سان پرونده های جنایی برای اعضای تیم گشوده شد که ... از دیگر فعالیت های منفی فدراسیون، نامه های رسمی پرشماری بود که در ماه های بعد از برنامه ، درتکفیر سرپرست و اعضای تیم به ادارات و سازمان های دولتی که احتمال می داد از برنامه های آتی تیم نانگاپاربات حمایت کنند ارسال می کرد و ... همچنین تلاش وسیع و مجدانه ای کرد که با طرح اتهام هائی غیرعلنی نزد صدا و سیما _ که حتی اعضای تیم نانگاپاربات امکان دفاع از خود را پیدا نکردند _ مانع حضور این افراد در برنامه های رادیو و تلویزیون شود ... "

از مطلب سهند عقدائی در نشریه آوای دماوند (نسخه یPDF در سایت باشگاه دماوند) 

 

 به نظر می رسد ، مهم تر از مضمون ادعاهای سهند عقدائی علیه فدراسیون کوه نوردی ، باید موضوعِ نوع و کیفیتِ " روش های طرح مسائل و نقدِ مخالف " را مورد توجه و بررسی قرار داد . آیا موضع گیری نسبت به ترویج و گسترش روش های ناسالم، اکنون برای جامعه‌ی کوه نوردی کشورمان یک ضرورت نیست؟ بنا بر چه تفکر و منطقی سهند عقدائی می‌پندارد برای طرح ادعاها و اتهامات خود ، کوچک ترین نیازی به ارائه‌ی " دلیل و یا سند و یا مدرک و یا شاهد و یا مثال و یا نمونه ای "  ندارد و مخاطب و خواننده‌ی متن وی باید بی چون و چرا و چشم بسته ، هر آنچه را که او می‌گوید بپذیرد و مورد تائید قرار دهد؟! بنا بر چه تفکر و منطقی؟ کدام نامه های رسمی پرشمار؟ این ادارات و سازمان های دولتی که در تکفیر سهند و دوستانش با آنها نامه نگاری شده، هیچ یک نام و نشانی ندارند؟

پرسش اصلی ما از دوستان کوه نورد این است: شما حتی اگر خود را از مخالفین و منتقدین سرسخت خط مشی و سیاست‌های فدراسیون کوه نوردی هم بدانید آیا می توانید موافق چنین "روش های ناسالمی در طرحِ مسائل و نقدِ مخالف " باشید؟ 

.

.

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٩:٥٢ ‎ب.ظ ; شنبه ٢۱ آبان ۱۳٩٠
تگ ها:
comment نظرات () لینک