کلاغ ها


+ لیلی رهنما : کافه کوه افتتاح شد!

این روزها میان همهمه‌ی روزمرگی که به تدریج در اذهانمان رسوخ می‌کند، یکی از زیباترین کارها تالیف قلوب و گسترش دوستی‌هاست، به همین منظور نیازمند فضائی هستیم که بتوانیم نظراتمان را دور از تشنج بیان کنیم. باید فضائی حقیقی باشد که با حضور دیگر چهره های پشت ِ مانیتور باور کنیم می شود نقد کرد آن هم  به انصاف!! می شود گفت : بی هیچ پرده پوشی ، آنجا که بخواهیم رشد بدهیم افکار را، اندیشه را،آنجا که هدفی نباشد جز ساختن و ساختن و ساختن !!!

می شود از کاستی ها بی هیچ ملاحظه‌ای حرف زد اما چونان که بتوان هماره دوست بود، جائی هست که می توان در آن  پیاله ای چای نوشید و بی تعارف حرف های یکدیگر را شنید در یک کلام:می شود خاطرات را از دنیای مجازی بیرون کشید و به دنیای واقعی هم کشاند.
 
باید که  تضارب اندیشه کرد و گفتگو ... و این میان حریم‌ها را پاس داشت، می شود گفت بی هیچ تخریبی، بی هیچ قصد و نیت آلوده به غرضی ... همه‌ی اینها می‌شود: اما در فضائی حقیقی بدور از کیبورد و مانیتور و هر آنچه به تفکراتمان رنگ مجازی می‌دهد!
 
آنچه که مسلم است "گاهی" در میان کوه نویسان و طبیعت دوستان مواردی پیش می‌آید که نوشتن نمی تواند روح کلام را به  اندازه قدرت گفتگویی رودر رو انتقال دهد. می شود  بسیاری از سو تفاهم ها را در یک گفتگوی رودر رو حل کرد  و حرف زد و نقد کرد در محیطی دوستانه اما با تیغ بی رحم نقد که هدفش جراحی غده ی بدخیم ندانستم باشد که ترمیم اشتباهات گردد که این خود نشان بالندگی است!
 
من اعتقاد دارم که صعود قلم یا شاید صعود وبلاگ نویسان کوه‌نورد! در جای خود حرکت خوبی بود برای نزدیک ترکردن کوه‌نویسان و کوه‌نوردان به یکدیگر، اما  این حرکتی است زیبا که سالی یکبار با آن وسعت  برگزار شده و امکان بیشتر برگزار کردنش در آن سطح  شاید سخت بیاید ، اما می شود قالب‌های کوچکتری دید تا چنین حرکاتی تداوم پیدا کند که اثر بخشی بیشتری داشته باشد و ازآن جمله است " کافه کوه".
 
جائی که در آن  بلاگرهای کوه‌نورد در هر شهر می‌توانند گردهمایی کوچک و دوستانه‌ای داشته باشند و نتایج آن را جهت رشد و ارتقاء سطح نگرش دیگر دوستان در وبلاگ‌های خود منعکس کنند.
 

پیشنهاد کافه کوه  شاید یک پیشنهاد خام و اولیه است،  بنابراین دست همه ی دوستان را در راستای غنی تر کردن این پیشنهاد می فشرم و امیدوارم با همراهی و یاری و مساعدت شما بشود به ارتقا سطح دانسته های کوه و نزدیک کردن قلب‌ها به یکدیگر و ارتقا دانش نوشتاری و گفتگوی بهتر گام های بیشتری برداشته شود.

و برای اولین قدم  "کافه محمد تهرانی"  یعنی همان جائی که این ایده در آن کلید خورد  "اولین کافه کوه" خواهد بود، تا چنانچه در مورد زمان یا مکان آن تغییری لازم شود در همان دیدار توسط همگان نظر سنجی گردد، بنابراین قرارمان:
 

 "آخرین پنجشنبه دی ماه ساعت چهار بعد از ظهر در کافه کوه"


کافه کوه آخرین پنجشنبه دی ماه در انتظار قدوم ارزشمند شماست
 
.
.
.
لیلی رهنما _ وبلاگ مکث
http://maakss.blogfa.com
.
.
.
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:۳۸ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٦ دی ۱۳٩٠
تگ ها:
comment نظرات () لینک