کلاغ ها


+ بارش برف و باران حداقل21استان کشور را فرا می‌گیرد

سازمان هواشناسی کشور نسبت به بارش برف و باران در حداقل 21 استان کشور هشدار داد. بررسی نقشه‌های پیش‌یابی نشان می‌دهد که سامانه بارشی از صبح شنبه از سمت شمال غرب و غرب وارد کشور شده و تا روز سه‌شنبه نیمه شمالی، غرب و جنوب غرب کشور را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد و سبب بارش متناوب باران و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف و در مناطق جنوبی رگبار و رعد و برگ و وزش باد می‌شود.

بر این اساس طی روز شنبه برای استان‌های آذربایجان غربی، زنجان، کردستان، آذربایجان شرقی، کرمانشاه، همدان، ایلام، لرستان، قزوین، مرکزی، تهران، البرز، غرب استان‌های چهار‌محال و بختیاری و اصفهان و شمال و استان‌های کهگیلویه و بویر‌احمد، خوزستان و دامنه‌های رشته‌کوه البرز و زاگرس و در روز یکشنبه در استان‌های کردستان، کرمانشاه، همدان، ایلام، لرستان، قم، مرکزی، تهران، البرز، غرب‌ استان‌های چهارمحال و بختیاری، اصفهان و شمال استان‌های کهگیلویه و بویر‌احمد و خوزستان بارش پیش‌بینی می‌شود.

 

در روز دوشنبه در استان‌های آذربایجان شرقی، زنجان، آذربایجان غربی، اردبیل، سواحل دریای خزر، تهران، البرز، قم، قزوین، سمنان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، کرمانشاه، ایلام، مرکزی، لرستان، همدان، خوزستان، چهارمحال‌وبختیاری و غرب اصفهان و در روز سه‌شنبه در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، زنجان، اردبیل، سواحل دریای خزر، تهران، البرز، قم، قزوین، سمنان، همدان، مرکزی، خراسان شمالی، کردستان، کرمانشاه، اصفهان و شمال لرستان بارش پیش‌بینی شده است که در روز سه‌شنبه علاوه بر شدت بارش‌ها در سواحل دریای خزر، دریا نیز مواج خواهد بود. بدین ترتیب تا روز سه‌شنبه برای نیمه‌ی شمالی کشور کاهش نسبی دما نیز پیش‌بینی می‌شود.

ایسنا

.

.

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:۳٩ ‎ب.ظ ; جمعه ٩ دی ۱۳٩٠
تگ ها:
comment نظرات () لینک