کلاغ ها


+ آخرین خبر از تیم‌های حاضر درکاراکروم

نانگاپاربات

تیم نانگا به اسپانسری نورت فیس اعلام کرده که در پنجم ژانویه در ابتدای مسیر کمپ 1 و در حال صعود به ارتقاع 4500 متری هستند ، برف نرم است و تا زانوها می رسد ، مسیر خوب و قابل صعود است ، یک شب در این ارتفاع خواهند ماند و روز بعد به سمت کمپ 1 حرکت خواهند کرد .تومک کوهنورد لهستانی را نیز در بیس کمپ تنهادیده بودند و احتمال می دهند که از مسیر دیگری حرکت کرده زیرا  دیگر او را ملاقات نکرده اند . آنها بعد از رسیدن به ارتفاع 4500 متری استراحت خواهند کرد و تمرینات هم هوائی را انجام خواهند داد.

ویدیوئی ازآنها دریافت شده که می توانید در آدرس زیر آنرا تماشا کنید:

http://www.planetmountain.com/english/News/shownews1.lasso?l=2&keyid=38991

 

K2

4 ژانویه نیکلای ، والری و ویتالی در ارتفاع 5600 متری ثابت گذاری کرده بودند و 5 ژانویه ایلجاس ، اندرو و وادیم از کمپ اصلی حرکت خواهند کرد. در ارتفاع 6050 متری آنها آماده می شوند تا کمپ 1 را برقرار کنند و شب را در آن بسر ببرند ، آلکس ، ولادیمیر و یوگنی شش ژانویه از کمپ اصلی حرکت خواهند کرد.

گاشربروم 1

تیمی  به سرپرستی آرتور هاجزر 49 ساله لهستانی در 14 ژانویه از مسیر نرمال به سمت گاشربروم 1 حرکت خواهد کرد. اعضاء اسپانیائی یک تیم بین المللی شامل آلکس تکسیکوف و کارلوس خوارس نیز که قصد صعود همین قله را دارند هنوز در مبدأ حرکت در حال بسته بندی لوازمشان هستند.

http://www.explorersweb.com/everest_k2/news.php?id=20562

http://russianclimb.com

 

منبع: وبلاگ کوه نوردی و صعودهای ورزشی گل کوه

.

.

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:٢٧ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۸ دی ۱۳٩٠
تگ ها:
comment نظرات () لینک